Vps potreban za sajt s igricama

Ma ja imam par shared na par raznih hostova i nisam bas zadovoljan s njima :frowning: zato i ocu vps da uzmem
jer malo vise posjete oko 500-1000 krene i odmah sajt bude nedostupan.
Uglavnom hvala svima na odgovorima
ja sam pitao dali je vps dosta velik za moje zahtjeve a ne misljenje dali sam normalan ili lud,dali je isplativo ili ne :stuck_out_tongue: jer sam imam svoju racunicu koliko ce mi se isplatiti placati.

Jebote od kada ima digitalocean i rocketvps, ja ni ne razmisljam vise o nekakvim shared hostinzima. Jednostavno je neisplativo imati shred hostinge u današnje doba. Imate čak i https://www.openshift.com/ koji je besplatan clud hosting ali za to treba imati ipak nekakvog znanja.

Sve u svemu danas je držanje nekakvih shared hosting accounta po raznim hosting tvrtkama bacanje para u vjetar.

Druga je stvar što se @svijetigre na ovom i na onom drugom forumu nije proslavio sa svojim idejama i postovima pa ga nitko ne uzima za ozbiljno.

1 Like

Hvala ti na ovome :wink:
Ma imao sam ja par ludih ideja ali imao sam i par dobrih samo i nisam bas htio podijeliti s vama jer sam toliko bio siguran u njih,A opet imao sam ideje i za svaku sam imao neku viziju kako i sta bolje pruziti od postojece konkurencije.
Znam ja da shared hosting ne valja nista jer sam hrpu sajtova do sada imao,sve mi je bilo jasno kada su mi sajtovi krenuli pucati na obicnom statickom wp sajtu od tada nisam uzimao ih uopce,neko vrijeme sam dedicated imao i sada ocu vps uzeti a tu sam samo htio vidjeti dali ce mi ovaj biti dosta jer koliko znam
shared nema sanse da moze to podrzati.
Mozda vama i radi jer sigurno embed-ate igrice sa drugih sajtova jer ja znam da iz iskustva 500 igrica su pokrenuti od strane 500 korisnika nema sanse da moze neki shared gdje je ogranicenje ispod 1gb rama podrzati.Znam da image hosting ima problema s time a to su obicne slike od 0.10mb a ove igrice imaju 10-30mb.
Dobro image hostovi su imali malo vise posjeta ali opet nisu vise od 3500-4000 dnevno imali pa su jako velike probleme imali s najvecima shared hostingom(godaddy,hostgator) iskreno za ostale neznam mozda su dobri ali rade cu uzeti vps jer barem znam kako to funkcionira odprilike i znam da necu imati problema zbog par eura mjesecno.

Planiraš imati 500 korisnika istovremeno na stranici?

Uostalom RAM memorija i veličina igrice nemaju nikakve poveznice jer se flash odrađuje na strani klijenta.

Iole dobar shared hosting može imati 2000 posjetitelja dnevno. A ako ne može onda je očito problem u skripti i upitima na bazu :slight_smile:

Kazem ti obican sajt s slikama nije niti bilo reganih korisnika ali opet to vuce vise nego obicni pregledi slika :smiley: