VPS priprema za web hosting i instalacija Kloxo panela

Recimo ako koristim cloudflare, oni imaju tamo neku zastitu za flood mi se cini. Oce li to pomoc?

Ako ne, ajd mi daj neki link kako na VPS instalirati firewall.

http://configserver.com/free/csf/install.txt

Cloudflare ce te zastiti ako nitko ne moze doci do ip-a tvoje masine, tu mislim na napade…

evo da malo osvjezim.

Znaci treba vam samo lamp i ja sam anpravio ubuntu 12.04 i aplikaciju lamp sam instalirao. Onda sma instalirao webmin+vrtualmin

Virtualmin je plugin za webmin. Webmin je za server settings a virtualmin je cpanel alternativa. Sad jos moram samo skuziti linux firewall koi mi nudi webmin i valjda je onda to, to?

[quote=“dadaas”]evo da malo osvjezim.

Znaci treba vam samo lamp i ja sam anpravio ubuntu 12.04 i aplikaciju lamp sam instalirao. Onda sma instalirao webmin+vrtualmin

Virtualmin je plugin za webmin. Webmin je za server settings a virtualmin je cpanel alternativa. Sad jos moram samo skuziti linux firewall koi mi nudi webmin i valjda je onda to, to?[/quote]
instaliraj csf firewall i dodaj modul za webmin… imas u tim uputama koje sam ti linkao u proslom postu kako da instaliras i modul za webmin… ono sto imas odmah u webminu je ip tables samo, sve bi rucno morao postavljati…

E da, to sam sad zakljucio, kakav je to linux firewall…

Nego ja vec imam sve slozeno i webmin i virtualmin i vec sam dodao neke stranice i sve sam vec donekle podesio. Sad samo taj firewall. Jel mogu dodati neki automatski firewall sad naknadno?

[quote=“dadaas”]E da, to sam sad zakljucio, kakav je to linux firewall…

Nego ja vec imam sve slozeno i webmin i virtualmin i vec sam dodao neke stranice i sve sam vec donekle podesio. Sad samo taj firewall. Jel mogu dodati neki automatski firewall sad naknadno?[/quote]

to ti je najbolji firewall po meni…

Namjesti si odmah firewall, ne zelis da ti netko pokusa brute force na ssh, ftp i slicno…

[quote=“zerocoolos”]to ti je najbolji firewall po meni…

Namjesti si odmah firewall, ne zelis da ti netko pokusa brute force na ssh, ftp i slicno…[/quote]

evo namjestio sam ga. 100% je podsen. 41/41 ocjena.

Nadams e da je to sad to.

Za podesavanje VPSa ako ste laik treba 2 dana…
Plus onda jos tolko ili vise za upload stranica…

Jel imate neke savjete za memoriju?
Imam 1gb a vec trosim 500mb a jos imam 30 stranica za dodat.

[quote=“dadaas”]evo namjestio sam ga. 100% je podsen. 41/41 ocjena.

Nadams e da je to sad to.

Za podesavanje VPSa ako ste laik treba 2 dana…
Plus onda jos tolko ili vise za upload stranica…

Jel imate neke savjete za memoriju?
Imam 1gb a vec trosim 500mb a jos imam 30 stranica za dodat.[/quote]

to je odlicno…

za memoriju nemam nikakve savjete, nisam vec vise od dvije godine koristio masinu sa manje od 12gb rama, tako da mi to nije problem…

Moja masina ima 1gb i swap od 500mb. I jedno i drugo se pocelo puniti tako da trosim zasad oko 800 i swap ponekad dodje do 500

Sta ce se dogoditi kada obje memorije budu pune?

[quote=“dadaas”]Moja masina ima 1gb i swap od 500mb. I jedno i drugo se pocelo puniti tako da trosim zasad oko 800 i swap ponekad dodje do 500

Sta ce se dogoditi kada obje memorije budu pune?[/quote]
na kratko ce se zalediti masina, odnosno svaki put kad dodjes do limita zaledit ce se…

uzmi jaci vps…

povecao na 2gb i 2 jezgre. No problem je u optimizaciji. Evo konacno sam to sve donekle optimizirao is ad vec nema problema cjelih 24 sata, lol

Nego sad me zanima ovo:
mod_security – this is an Apache module that blocks requests that it considers to be suspicious. ModSecurity: Open Source Web Application Firewall

DenyHosts – blocks IP addresses after having too many failed login attempts: Welcome to DenyHosts

rkhunter – a rootkit hunter. It looks for unusual files and processes on your server, and notifies you if it discovers anything of interest: Rootkit Hunter

Ako koristim onaj CF firewal, dali trebam nesto od ovog jos?

[quote=“dadaas”]povecao na 2gb i 2 jezgre. No problem je u optimizaciji. Evo konacno sam to sve donekle optimizirao is ad vec nema problema cjelih 24 sata, lol

Nego sad me zanima ovo:
mod_security – this is an Apache module that blocks requests that it considers to be suspicious. ModSecurity: Open Source Web Application Firewall

DenyHosts – blocks IP addresses after having too many failed login attempts: Welcome to DenyHosts

rkhunter – a rootkit hunter. It looks for unusual files and processes on your server, and notifies you if it discovers anything of interest: Rootkit Hunter

Ako koristim onaj CF firewal, dali trebam nesto od ovog jos?[/quote]
ne trebas, nemoj natrpavati bezveze na masinu nepotrebne stvari… mod security jedino mozes koristiti, no ako ces koristiti cloudflare onda ni to ne trebas…

Ok hvala. Konacno sam podesio svoj prvi VPS u zivotu.

Pozdrav svima, evo pročitao sam ovo sve gore, nisam nigdje primjetio konfiguraciju DNS servera…
Uglavnom, imam problem s tim, neznam kako da rješim konfiguraciju dns servera sa jednop ip adresom…

Zakupio sam cloud server u HT-U

Centos 32-bit
vCPU: 1
RAM: 1 GB
HDD: 10 GB
Cloud interface 10 Mbps


Preko putty-a sam instalirao na njega kloxo panel, zakupio sam domenu… I kako da konfiguriram svoje servere ns1.stranica.com i ns2.stranica.com … Gledao sam i tutorijale i sve, al nisam baš skužio najbolje, pa ako netko od vas ima iskustva pa da mi objasni…

ns1.stranica.com i ns2.stranica.com kreiraš tamo gdje ti je domena koliko sam ja upoznat.

doduše ja ne koristim kloxo nego centos webpanel

Nebi baš rekao da je to tako lako, jer trebam unositi ip adrese,. Al nije mi jasno zar moram jednu ip adresu unositi u dva dns servera…

Da, tako sam ja unio, za dva NS servera ista IP adresa

Ajde možeš li malo bolje objasniti… Ja imam u kloxo panelu kreiranje dns templatea i što da tamo kreiiran ?
i odem na godaddy servis gdje mi je smještena domena i moram napraviti registre ns1 i ns2 i onda unjeti te registre na nameservere…

Zpanel je po meni najbolji

Hvala frende, al možeš li objasnti konfiguraciju dns serverea… Tj šta treba sve konfigurirati kad se instalira jedan PANEL ZA HOSTING…