VPS priprema za web hosting i instalacija Kloxo panela

Pozdrav,

Kao sto sam naslov kaze uzeo bi VPS ali ne znam kako da ga pripremim za web hosting (setup-ujem)
Treba mi samo za vlastite potrebe.

Kao sto sam naslov kaze na njega bi instalirao Kloxo panel,sama instalacija panel-a mi nebi bila tolki problem kolki mi problem predstavlja instalacija ostalih stvari (php,mysql itd…) jel i neznam sta sve trebam da instaliram.

Ovu sam temu otvorio da neko nezna neki dobar tut (za totalne laike) kako napraviti na VPS-u web hosting tj. web server sa kloxo panelom.

Ili ako neko ima neki blog ili slicno a zna kako se to radi moze da napise,jel sam gledao po netu nigdje nista nema tako da ce imati dosta posjet-a.

Naravno ako postupak nije tolko dug i komplikovan,mogo bi cjenio ako neko zeli da mi ovdje to napise i pomogne,ili otvori drugu temu na forumu pa tu napise tut a samo da mi link prosljedi.

Hvala svima koji ste saslusali moj problem.

1 Like

Kad instaliravas Kloxo panel , sam te pita dali oces instalirati php,mysql itd… (barem je mene )

Da,ali da neznas neki tut,ili da mi posaljes taj tut koji si ti pratio …
Znaci to je sve sto treba za web hosting ?

evo poslo sam ti na pm :slight_smile:

evo da ti ne pisem u inbox pa evo ovdje odmah da napisem.
Jel ovo sve sto mi treba za web hosting ?

To ti je samo jedan dio , trebalo bi ti webhosting panel koji ces koristi , bilo to neki free (npr.kloxo) ili ces bis zakupio cpanel

Ja bih ti toplo preporučio fork kloxo panela - kloxo-mr, iz prostog razloga što je ovaj official kloxo prepun rupa i sa svakim update-om je sve gori i gori. Govorim pošto sam koristio kloxo dve, tri godine i znam šta su sve umeli da naprave u jednostavnom update-u.

Ok,

Samo jel ovdje ima sve potrebno za web hosting ?

Hvala :smiley:

[quote=“PHPinjo”]Ok,

Samo jel ovdje ima sve potrebno za web hosting ?

Hvala :D[/quote]

BUMP :slight_smile:

Mislim jel trebam jos sta da instaliram sem ovoga ovdje. :smiley:

da trebas , jos neki panel instalirati za webhosting … sad oces li zakupit neki panel ili koristi neki free kao sto ti je Nightmaster preporucio :slight_smile:

hvala mnogo :slight_smile:

samo me jos zanima prvo znaci instaliram ovaj apache,mysql, php (tj. prvo instaliram sve na ovome tut-u) pa tek onda krecem sa instalaciom kloxo panel-a ?

kod ovoga tut-a za pravnjenje web serveria ispod 3 koraka sam naisao na php module,koje treba od njih da instaliram ?
dali da instaliram sve,ni jedan ili pak odredjene ? ,web hosting mi treba samo za forum sajt…

Dali da samo pratim ovaj tut: wiki.lxcenter.org/Kloxo+Installation+Guide pri instalaciji kloxo panel-a ?,ovdje takodje pise da centos 6 nije podrzan.

dali ovaj kloxo fork sto je preporucio nightmaster podrzava centos6 ?

Da, kloxo-mr možeš bez problema instalirati na Centos6. Evo ovde imaš više informacija, kao i link do how-to teme za instalaciju:
MRatWork Forum • View topic - [INTRO] Introduction Kloxo-MR For Beginner

Pre instalacije kloxo (ili kloxo-mr) panela ne treba ništa dodatno da instaliraš poput php-a, apache-a itd, sve to imaš u okviru samog panela tako da budi bez brige. Takodje nikakve php module ne trebaš posebno instalirati, sve dobijaš u okviru panela pa biraš posle koji ti najviše odgovara.

Novi KloxoMR može zbuniti početnike sa izborom php-a, i samog pokretača servera poput nginx, apache, lite, proxy. Php52. php53,53u, 54 je izbor, ovisno o centOS sustavu, točnije 5 ili 6. 32 ili 64 bitni sustav opet nosi svoje prednosti i mane kada se tiče kloxomr panela. 32 je stabilnija i manje bugovita za razliku od 64-orke, s kojom ćeš imati problema ako budeš radio update. Trenutačno isprobavam KloxMR i prebacivanje sa jedne na drugu opciju, automatika i nije previše glatka. Naime ima opcija za fixweb, fixphp, fixwebmail etc… koje pomognu u određenim slučajevima, priznajem da kloxoMR ima budućnost ali isto tako previše je bugovita bez obzira na “final release”. IP Maping ne radi ako imate samo jednu adresu, dok opcijom Default domain, gubite pravo na link webmail. Webmail, roundube radi perfektno, ali ostatak webmail opcija u 90% slučejava ne možete poslati email.
Neki šljaka, nekima ne…zašto, ne znam! Nemam vremena da ispravljam bugove zbog loše instalacije panela i to mi je najmrskije.

Jedino priznajem da je NightMaster u pravu što se tiče originalnoga Kloxo panela. ■■■■■■ bugovit kada radiš update, a podrška je potpuno propala. Autor panela se probudio i počeo raditi na novom updejtu, ali koliko vidim, taj rad traje predugo i smatram da će ga uskoro zanemariti ako mu se ne pridruži dobrovoljci…

Iako nisam neki veliki poznavaoc linuxa i samog sustava, zbunjuju me konfiguracijske datoteke za optimizaciju servera u kloxomr, tako da s vremena na vrijeme ni sam ne znam jesam li sa 100% sigurnošću optimizirao pravu datoteku.

Ukoliko za početak želiš izbjeći nginx, proxy postavke i krenuti jednostavnim putem, preporučam ti Zpanel a ako želiš nešto naprednije, poput ngnix sa google_pagespped modulom, mariaDB databazom bez webmaila i bez panela onda koristi skriptu poput Centmin Mod-a.

Webmin, ISPconfig, netkome jednostavan, netkome kompliciran. Sve je stvar navike…

1.) Instaliraj Kloxo Default

# su - root
# setenforce 0
# su - root
# yum install -y wget
# wget http://download.lxcenter.org/download/kloxo/production/kloxo-installer.sh
# sh ./kloxo-installer.sh --type=master

Naravno prije toga moras instlairat Centos 5 (x32) niti slucajno 6 jer Kloxo ne radi na sestici.
Jednom kada se instalirao Kloxo imat ces instaliran skupa s njim php, apache,Mysql itd … sce potrebno za pokrenut sajt. Tutorijale o Kloxo panelu imas po netu. Upisi samo u google "Kloxo tutorials"
Evo neki: Kloxo Admin Guide : LxCenter Wiki

Da li je web hosting za osobne svrhe, ili planiraš prodavat? Ukoliko planiraš prodavat definitvno bi ti preporučio cPanel, pošto ne vjerujem da će itko od tebe uzeti web hosting na free panelu. cPanel ima mnogo prednosti, a ja mu dosada nisam pronašao niti jednu manu, jednostavan je za korištenje, lijepo izgleda, i ima mnogo opcija.

Ukoliko planiraš koristit web hosting za svoje svrhe mislim da će te kloxo više-manje zadovoljit, makar imaš tu i dosta drugih panela među kojima je poznatiji i webmin.

Nadam se da sam pomogao uživaj.

Jel mozete reci kako je tesko podesiti taj VPS host za svoje potrebe?
Vidim da su cjene managed i unmanaged u razlici od 20-50$ po mjesecu, pa to je jako puno, pa predpostavljam da ima i jako puno posla oko toga?

[quote=“dadaas”]Jel mozete reci kako je tesko podesiti taj VPS host za svoje potrebe?
Vidim da su cjene managed i unmanaged u razlici od 20-50$ po mjesecu, pa to je jako puno, pa predpostavljam da ima i jako puno posla oko toga?[/quote]

ako znas sta radis, onda to nije veliki posao… za cijeli setup, namjestanje web servera, firewalla, i ostalih sitnica, do par sati posla…

Hmm nisam vidio firewall tutorial u linkovima za pdoesavanje u ovom postu. Jel treba firewall? Im aneki link?
Ja govorim o VPS, jel i on treba firewall?

Hmm nisam vidio firewall tutorial u linkovima za pdoesavanje u ovom postu. Jel treba firewall? Im aneki link?
Ja govorim o VPS, jel i on treba firewall?

[quote=“dadaas”]Hmm nisam vidio firewall tutorial u linkovima za pdoesavanje u ovom postu. Jel treba firewall? Im aneki link?
Ja govorim o VPS, jel i on treba firewall?[/quote]

naravno da treba, inace obican flood ce ti zagusiti web server… da ne govorim o ssh brute forceu i slicnim problemima… VPS namjestas kao i dedicated server…