Vrijednost email adresa

Sad listam ovu neku temu koju su zatrpali glupostima i naletih slucajno neko pita vrijednost 4.000 mailova zivih. Ali naravno niko ocigledno nije ni primjetio pitanje u nizu gluposti.

E sada i mene zanima ovo isto pitanje, samo sto u mom slucaju imam nekih 50k zivih mailova.

Mailing lista od 50k mejlova? Teško da ima neku vrijednost ako nisu pribavljeni legalnim putem (subscription/opt-in/sign up), mada opet se na black hat worldu može izganjati za nešto. Uglavnom, teško da ima za bilo šta ozbiljno.

Preko sign up
Sve balkan, pravi ljudi i aktivni mailovi.

Možeš iskoristiti u svrhu slanja promotivnih mejlova ali da napraviš neko zaglavlje u smislu “Dobijate ovaj mejl jer ste se prijavili na newsletter registracijom na tajitaj.site” i onda ispod promotivna ponuda, i naravno mogućnost za unsubscribe. Sad, neki će i dalje reći da je to spam, neki ne, na tebi je da odlučiš :slight_smile:

Znam to, ali nemam vremena ni volje se stim zajebavati.
Prodao bih citavu bazu, ako je neka fina vrijednost :slight_smile:

Ako je neko zainteresovan, moze i meni poslati pp, imam listu od oko 300K mailova (uglavnom bosna)

Ja sam listu od 400k mailova, zajedno sa imenom, prezimenom, gradom itd (sve sto se moglo povuc preko fb aplikacije prije) bio prodo za 150€ jednom web shopu. Vjerovatno sam trazio premalo ali bolje ista nego nista :slight_smile:

1 Like