Vrlo ozbiljan web projekat

Pozdrav;
Odmah da naglasim da ne poznajem dobro web izradu, kodiranje itd, stoga vas molim da ako se pogrešno izrazim u ovoj temi da mi to ne uzimate za zlo i da počinjete spamat jer vam se javljam na ovom forumu samo zato što mislim da ima puno dobrih stručnjaka.

Naime, moje mišljenje je da za svaki uspješan web projekat mora postojati dobra ideja, dobar realizator ili više njih i mnogo početnog kapitala za ulog.
Moja ideja je da napravim balkanski projekat koji će imati sličnu tematiku kao escrow.com , naravno neće to biti ni blizu njihovom načinu posredovanja nego sam vam samo rekao to da znate o čemu razmišljam. Prijatelj mi radi u facebooku i vrlo lako bi mi mogao omoguciti besplatno boostanje stranice tj promovisanje na facebooku kada projekat bude završen. Takođe prijatelj mi je i Adnan Budimlić koji bi mi mogao jeftino omoguciti reklamiranje na pik.ba stranici.

Ono što želim čuti od vas na ovoj temi jeste vaše mišljenje o svemu ovom i naravno ako ima neki programer ili više njih koji bi željeli učestvovat u ovome sa mnom. Dakle, ja ne tražim nekog da mu platim to da uradi i onda svako svojim putem nego tražim nekog s kim bi zajedno sve to vodio uz notarski ugovor jer imam puno novca koji bi uložio u to. Od programera bi se zahtjevao rad i kodiranje a od mene sva financijska pomoć za taj projekat. Vlasništvo bi bilo 50-50 mene i tog programera.

Ne vidim svrhu ovoga. Koliko znam escrow mogu koristiti svi.
A i vjerujem da ovakva vrsta projekta podlijeze razno raznim financijskim zakonima, pa je moj savjet prije bilo kakve objave bilo gdje se posavjetovat sa financijskim odvjetnikom, odnosno odvjetnikom koji se razumije u zakon o posredovanju novca.

I da slazem se da treba postojati dobra ideja na prvu, samo mi se cini da je ovo samo ideja koja je pala na pamet mnogima i kao takva ideja to nije revolucionarna ideja.

Postoje raznorazne stranice koje su balkanci kopirali od zapadnjaka i napravili zavidnu karijeru s tim. Jedini razlog je što escrow uzima previše provizije za posredovanje i baš zbog toga 80% balkanaca ga ne koristi.

Spreman sam uložiti velike novce pa ako treba i na advokata da mi da savjete o posredovanju.

Ovako po pisanju mislim da nisi iz hrvatske. Jer osobno mislim da se ovakvo sto u Hrvatskoj nemoze napravit. Em ce te birokracija ubiti i em je to tako siva zona da ti ni odvjetnik nebi mogao objasniti dali je sve po zakonu RH. Pa onda kad napravis biznis i recimo krene te, onda bi se mogli ovi lihvari iz Sabora pojavit i stvarat ti probleme.

Ako si zbilja spreman uložiti velike novce, tada ti ovo treba biti prvi potez. Moraš biti siguran šta i kako i kakvim zakonima to podliježe u kojoj državi s ovih prostora. Tek nakon što skupiš sve odgovore po tom pitanju i dobiješ potrebne pisane informacije, možeš vidjeti hoće li ti se to isplatiti i može li se to uopće realizirati (zakonski) na ovim prostorima.

Da, u RH ce ti vjerijatno za svaku transakciju naplatiti PDV i porez na dohodak pa bi svakom transakcijom koju bi ljudi napravili ti gubio novac a ne zaradjivao, odnosno prije si napisao da je escrow skup, e u RH tvoj escrow bi bio 3 puta skuplji jer jedino tako bi mogao nesto zaraditi.

Imaš puno novca, jake veze, radiš veliki projket i daješ programeru 50%?

Vlasništvo je 50%, već sam naveo da ne plaćam samo rad programeru nego vlasištvo sranice je 50%, faktički on programira i za sebe i za mene + ja dajem sav potreban novac, mislim da je ponuda i više nego pristojna

Pa je, samo tako se ne rade ozbiljni projekti, programeru se daje maleni postotak. Radis nesto za sto tvrdi da moze vrijediti milijune a dajes programeru pola toga, po meni to nije ozbiljno, ne zvucis mi kao da imas iskustva.

4 Likeova

Da, daje programeru pola jer misli da je programer toliko vrijedan.

Ako ima novaca nek dade programeru par tisuca da mu to sprogramira i bok. Samo pazi, dobro bi bilo da taj programer je isto ozbiljan jer ce program imati bugove i probleme prije ili poslije pa da onda mozes opet tog istog kontaktirat jer drugi ce ti naplatiti jos vecu lovu buduci ce morat radit na tudjem kodu sto je katastrofa raditi ponekad.

Ali prije sveka se mora javiti odvjetniku i to nekom pametnom koji zna u sto se uvaljuje, da ne sviras klavir s ledja.

Vjerujem da ce iole dobri / bolji programeri radije pristati na gotovu lovu po projektu / satnici.
Hocu da kazem, ako pare nisu problem, to je najelegantnije rjesenje.
Plati se kolko rad vrijedi i cao zdravo.
Da l’ je to jednoj osobi za mjesec dana ili trojici za tri mjeseca, o tome moraju diskutovati i usaglasiti se oni koji su ukljuceni u projekat.

Ovo me podsjeća na mog bivšeg poslodavca, koji je prepun ideja bio, kao pun love, našao nekoga da podijeli po projektu zaradu, i na kraju svi gladni bili, jer kuna nije bilo nigdje.

Super za reklamiranje itd, i ako programer ili tko god odmah počne za neku paru raditi, da odmah ima primanja samo naprijed.

Iskreno na ovakve “ideje” ne nasjedam više ako ulažem svoje resurse, svoje vrijeme dakle, a s druge strane samo izlijev ideja koje trebam ja/on/bilo tko uobličiti s tjednima ili čak mjesecima rada. Neozbiljno i iskreno mutno. Ruku na srce i isprike ako griješim, ali takva se slika stvorila kroz mali niz ekipe koje sam naletio da nude tako neke stvari.

prestao sam čitati nakon ove rečenica :slight_smile: Nikako ne ide uz naslov.

2 Likeova

:smile:

Ajde molim te uozbilji se, naglasio sam već da će se prije bilo kakvog početka radova sklopit notarski ugovor gdje će bit sve jasno i detaljno objašnjeno. Baš me interesuje kako si ti mislio to odradit ahhahahah da ti ja uplatim 4000€ i onda kao ti mene izradiš jel? Ne vjerujem kakve besmislice čitam ovdje, pa za tolike novce ja bi te našao na Novom Zelandu i prodao ti bubreg. Zbog prevaranata koje si naveo u svom postu sve ide preko advokata i kad god se prekši neki dio tog sporazuma krivac će bit krivično gonjen. Iskreno mislim da si i ti jedan od tih prevaranata jer kad god vidim da neko priča prvo o novcu bez ikakvih pitanja o porojektu ja posumnjam da se radi o prevarantu. Između ostalog pošalji mi svoje projekte koje si radio kad se već javljaš na temu.

Mene ne zanima posao uopće, samo sam dao opasku. Ovo sa bubregom itd, su stvari zbog kojeg me takve priče ne zanimaju.

Sorry ali eto moje iskreno mišljenje. Vjerujem da će se ovdje javiti mali milijun ljudi koji znaju znanje, kao što rekoh ne zanima me, ovo je samo forum gdje ekipa iznosi svoje mišljenje slobodno, ne?

Krivično gonjen? Daj molim te, lik o koem pričam em je bio u pritvoru, em je sa nekih 5-6 ovrha, dvije od države, duguje ne znam koliko, meni duguje plaće, a živi ko bubreg u loju (eto da i ja upotrbim bubreg:) Znaš ono kad imaš neki instinkt, ja ga od davno odlučio slušati.

A iskreno ovo gore sa bubregom, zvuči jako ružno. Što bi nekog ganjao na novi zeland i vadio mu bubreg? Jesus!

Ipak se točnom ispostavila moja sumnja iz prvog posta da si samo mulac.
Normalno da neće platiti 4000 eura nekom unaprijed, platiti ćeš mu satnicu tjedno /mjesečno kako projekt napreduje.

Dakle ti pričaš u prvom postu o projektu vrijedno milijune, iza kojeg stoji čak radnik iz Facebooka koji bi ‘sredio’ tamo neko oglašavanje (da mi je vidjet kako se to u Facebooku sređuje preko veze, vjerojatno zove Zuckembera na mob, pa on ubaci neki hack plugin koji onemogući da s te reklame broje ) Dakle daješ pola tih milijuna programeru za nešto što bi vrijedilo 4000 eura posla, pa onda si ti lud? Ili bolje reći nisi ti lud, nego bi iskoristio nečiji rad koji bi naravno propao jer si samo jedan od milion mulaca kojima svaki dan padne nešto takvo na pamet, pa ajde da ja nađem nekoga tko će izgubit par mj. a ako prođe, prođe ako ne nikom ništa.

A s ovim prijetnjama advokatom si se posrao skroz. Znači, ti ćeš obećati programeru 50%, a ako on odluči ne završiti projekt idete na sud a on nakon toga u zatvor :smiley:

Znaš li ti uopće kada spominješ riječ advokata i sudnice koliko košta i traje jedan postupak? cca 5-10 godina. Misliš da oni na sudu imaju vremena za ovakve pizdarije?

I na kraju svega, imaš li ti ideje koliko vremena treba da se isprogramira nešto tipa escrow? Ja i moj programer radimo oglasnik 10 mj. i još nismo gotovi. ti vjerojatno misliš da bi napravio takav serveri u 20-30 dana.

4 Likeova

Ovo je i meni zapelo odmah u oko…što odaje da se ne radi baš o ozbiljnom pristupu projektu, nego iluziji…

No pokretaču teme ipak želim reći, svi mi svoje planove baziramo na idejama od kojih su neke čvrste i realne…a neke ipak samo naše iluzije. Te iluzije s vremenom nas nauče kako stvari stoje…i s čime smo suočeni. Tako da nema ništa loše od pokušaja ovakvog partnerstva… no da bi ti ovakva ideja zaživjela (mislim na partenrstvo, ne na balkanski escrow)…moraš se u potpunosti staviti i u perspektivu programera i vidjeti koji uvjeti su na vašu obostranu korisnost. …tek tako ćeš i privući prave ljude k sebi.

Ovo da će netko raditi posao za 50% udjela…a preuzeti praktički 100% rizika do neke x etape projekta…ne drži vodu za programera. Ne želim reći da nisi smislio kompleksnije uvjete koji bi zaista bili za obostrano zadovoljstvo, ali ih onda nisi prezentirao.

A u startu ti ne drži vodu kad kažeš da imaš puno love za marketing i sve potrebne financije…a da nemaš baš nikakvu kintu da platiš programera…
Ja osobno kad bi išao u takav deal s osobom koja ima financije da izgura marketing nekog projekta, očekivao bi da sam plaćen. Ne onoliko plaćen koliko bi očekivao kao kad radim za tuđi projekt, gdje primarno želim zaraditi lovu na satnici…ali ipak da sam barem djelomično plačen. Barem za osnovnu egzistenciju (kruh i voda)…te ovisno o situaciji i nešto preko osnovne egzistencije. Što bi projekt bio bolji…i što bi svi ostali sudionici projekta bili požrtveniji… pristao bi na cifru koja je bliže osnovnoj potrebi (kruh i voda).

Radnici u FB imaju određenu kvotu besplatnog promovisanja stranica. Nije u pitanju “preko veze”,

1 Like