Vuejs za fronted

Da li bi imalo smisla koristiti vuejs za obicne web stranice, web shopove i sl. , za public dio?

Jedna vuejs aplikacija za public dio, druga za user dio, a treca za admin dio, ili pak sve staviti u jedan app?

Zasto ne bi imalo smisla ?

Sto se tice strukture to zavisi od tvojih potreba - u biti tesko je generalno reci sta je najbolje.

Ja bih mozda strpao sve u jedan app, ako su te stvari na neki nacin povezane.Ako se totalno razlikuju, naravno da bi to bile razlicite aplikacije.

Pretpostavljam da radis SPA ?

1 Like

Zato pitam, jer sam misljenja da itekako ima smisla, a i razlog je taj sto se traze drukciji zahtjevi kod webova. Onda kod mvc-a, umjesto view-a bi bio vuejs. Moze se ovo rijesti i sa vanilla js, jquery-em itd…, ali kad imas xy template-a, na svakome jquery code, jako tesko odrzavanje. Nije nemoguce, doduse tesko ili lako sve ovisi kako je pisan code.

Bilo bi dosta povezanih stvari izmedju sva tri.

Da, app bi bio SPA.

Korisno možda bude, pa neka se nađe boilerplateovi :smiley:

@wampir

Zahvaljujem na linkovima, jedina mana je sto se guraju nosql baze pogotovo mongodb, a nosql baze ne volim bas pretjerano.

Znam, netko ce reci pa ima smisla koristiti , to je ok i postujem svacije misljenje, ali meni osobno se nosql baze ne svidjaju, da moram raditi sa njima, radio bi.

Sto se tice backenda za api, nodejs kojeg ucim i php.

Drži se laravela mysql i vue i opet je to top :grin::grin:

Dovoljan je onda lumen za api?:grin::grin::grin:
Njega (laravel) ucim koliko stignem jer mi nije za sada prioritet.

Od baza moze i postgresql i firebird i oracle i ms sql server.:grin::grin::grin:

Tako je ako misliš api dovoljan je Lumen.
Možeš isprobat naravno i Flask ako voliš Python.

Ja od baza koristim MSSQL I MySQL najviše.
Zatim Postgre na nekoliko projekata sam radio.
Za IOT kombiniram MQTT s FireBase.

Bjezim od pythona, iako djeca koja imaju zelje za nauciti programiranje, ucim ih python na instrukcijama.:grin::grin::grin:

Python ima svoju namjenu i ok je, ali da bi ga koristio za web, mislim da ne, za ostalo da, za sto je namijenjen i sto se uci.

Sve ovisi što radiš.
Mislim da je za Computer Vision i Deep Learning Python TOP 1.
Za ostalo kombiniram Java i C# kako kada…
U free time ucim Kotlin.

Radis desktop ili web ili oboje na javi i c#?

Java u kombinaciji s Springom. (isključivo web) Probao sam JavaFX i Swing i nisu mi se dopali.
Radio sam davno isto jedan boilerplate za JavaFX kada sam imao nekoliko projekata za redom složit.

C# u kombinaciji s Entity i Identity (web i desktop). (Za desktop win formsi, makar i WPF s MVVM je ok)

1 Like

Silex je otisao u penziju, mozda se isto dogodi i lumenu jednog dana.:grin::grin::grin:

1 Like

Naletio sam na ovaj kurs.

Nažalost nisam našao kodove za 100 % discount al vjerujem da nije loš za 10 eura.
@jorgovan i ostale koga zanima.

Uzeo sam od ovog lika seminare, nodejs, reactjs i vuejs.

nodejs i vuejs skupa sam platio preko 60 eura, za par dana obadva bili po 13 eura svaki, tako nešto.

1 Like

Taj lik je top zajedno s Andrew Mead.

1 Like

Big LOL :laughing:

Najjace od svega je sto ce neki tip pogledati ovaj kurs i utripovat da je stvarno senior :sweat_smile:

Više imam volje za Vuejs nego reactjs, kod reacta svi kunu propse dok se ne nauče detaljno.:smile::smile::smile:

Elaboriraj ? VueJS koristi props-e takodjer.

Da, samo kod reacta je sve nekako komplicirano na prvi pogled.