W3 Total Cache - problem

Pozdrav,

instalirao sam plugin W3 Total Cache kako bih ubrzao web sajt po preporuci webhosting provajdera, ali cudna je stvar u svemu tome da sam uradio clear cache i obrisali su mi se svi lajkovi na web sajtu (na linkovima), jel zna neko nacin da vratim broj lajkova na clancima? Hvala ljudi unaprijed…

Ja inace mrzim taj W3 Total Cache jer mi je jednom sje… jedan sajt. Otada koristim samo i iskljucivo placeni WP Rocket plugin kojem W3 Total Cache nije ni do koljena. Mislim da nema nacina da vratis lajkove.

Ne znam kako ti je mogao “sje**bati” sajt, jer je meni webhosting provajder predlozio to u kombinaciji sa speedlight pluginom…a to za lajkove na “postove” mi je bas krivo ako se ne moze vratiti, mada me cudi ako ima neki “api” …

Ako pricas o facebook likeovima, oni su vezani za URL, i nemaju veze s nicim na tvom sajtu. Moga si ih “izgubit” samo ako su ti clanci promijenili URL (permalinks ili si promijenio domenu).

leffe upravo to me i zbunilo, obrisao sam…wp easy cache i instalirao gore navedeni i naravno isao clear cache i sada nema ni jedan like poslije toga…a url se nije mjenjao…totalno me zbunilo…btw pa zar ne postoji neki nacin da “importujem” lajkove koji su vec objavljeni na fbu, jer nisam mjenjao domenu, linkove nit bilo sta drugo…
I sta znaci ovo drop-ins to je ostalo od “starog” plugina samo, bil mogao to reaktivirati?

Lajkaju se URLovi (i drugi objekti na fejsu, ie statusi itd). Da izbrises wordpress i stavis obicni prazni html index file na taj url, broj lajkova bi osta isti.

Znaci, ili ne znas opisat problem, ili ti se prominila struktura URLova. Lajkove ne mozes “importovat”, niti to zelis. Oni nisu dio tvog weba; to je facebookov broj koliko ljudi je lajkalo tvoj URL, koji se kroz iframe prikazuje na tvom sajtu. Ne tvoj sadrzaj, ne tvoj cache, nego tvoj URL. Ono sta eventualno mozes ucinit je na svojim novim URLovima posebnim tagom facebooku rec da je tvoj novi URL reprezentira stari URL koji je u proslosti lajkan.
Naravno, tu je i ova opcija da ne znas opisat problem, i da uopce ne pricamo o facebookovom like botunu koji je vezan na tvoje pageove, nego o nekakvom custom made brojacu koji povlaci podatke tko zna kako, tko zna za sta, i tko zna odakle. Ili da “obrisali su mi se lajkovi” znaci da je nesta brojac skroz (ie, facebook parser se ne trigera).

Dropin mozes izbrisat. Vjerojatno se radi o wrapperu oko neke built in wordpress core funkcionalnosti, al ne koristim cache plugin pa ne znam sto je konkretno u ovom phpu.

leffe uz duzno postovanje…naravno da znam da objasnim samo sam clear cache sa plugina sto sam imao ranije wp easy cache i instalirao drugi, naparavio sam “app” kako bih mogao da aktiviram fb api (jos na pocetku) i sada kad odem na debuger i provucem ga kroz to…prikazuje 0 likes 0 shares, a povezano je sa tom app (API) kljucem. Dakle api id i secret key sve je uredno uneseno…url uopste nisam dirao…radilo se o instalaciji/deinstalicji plugina

No da li imaš mogućnost da staviš negdje like box s člankom negdje drugdje na neki fajl van wordpressa?
Ako tamo radi znaš da je u wpu nešto otišlo naopako.

Možda da zaviriš što su ti svi ti pluginovi stavili u .htaccess.
Također provjeri da li ima neki folder ostatak sa keširanim stranicama, dijelovima, da se to makne.

Uglavnom wierd!

totalno cudno, naime obrisao sam stari plugin (kao sto sam vec rekao) i folder u kojem je bio taj “kes” , takodjer dodao sam litespeed (mislim da se tako zove) njega sam dodao u .htaccess, i to je sve. uklonio stare plugine koji su bili deaktivirani, znas sta mi je jos cudnije…kad odem na debuger i uradim debug i povucem nove info pokazuje 0 likes 0 shares…uzas fck

Koristis li CDN? Ne vjerujem da je to u pitanju ali probaj ocistiti cache i tamo.

Kao sto rekoh, W3 Total Cache je za mene obicno sranje sto se vidi i iz ove teme, i nema sanse da ga ikad vise koristim, koliko god se neki kunu u taj plugin.

1 Like

Ja koristim WP Super Cache.