Warez Forumi

Pozdrav, napravio sam warez forum znaci samo linkovi ka warez sadrzaju.
Zanima me ako ja npisem na dnu mog foruma:
“Rapid Serbia is in compliance with 17 U.S.C. § 512 and the Digital Millennium Copyright Act (“DMCA”). No files are hosted on Rapid Serbia server and we are not responsible what our users post on this website.” dali se ja onda ogradjujem od odgovornosti tj. dali moze da dodje do problema sa mojim forumom kada kazem problema mislim dali moze da dodje do sudskih sporova?

Molim vas da ne “lupate” na%ba=es itd…

Ja lupam na blef, al ne znam što bi to bilo kada bi svi stavili tu poruku u dno sajta i bezbržino krali autorska prava.

Naravno da odgovaras ako si dopustio tako nesta na svom forumu!

U ovoj poruci jasno pise: Da Rapid Serbia nije odgovorna za postove koji njeni korisnici napisu ukoliko neki od tih linkova vodi ka warez sadrzaju"
Molio bih nekog strucnijeg da mi odgvori.

Ne znam opet kakav je zakon u Srbiji, ali u drzavama evropske unije je ZABRANJEN bilo kakav warez download ili navodjenje na download warez sadrzaja, pa pripazi!

Sta ce biti onda sa sajtovima poput rapidserbia.com bforum.org itd kada srbija udje u EU?

Završit če kao sanader :smije:

a dali neko moze da mi objasni kako ima jak000 puno stranih warez foruma?

Stari radiš ilegalne stvari sa upitnom zaradom… Kad bi imao firmu i npr. razvijamo neki knjigovodstveni program, a kad bi vidio sa se isti program može skinuti sa tvoga foruma, nebi uopče dvojio zvati policiju i pokretati tužbu.
sve je to rizik…

Pokušavaš se skrivat dokle možes, nema vlasnika :wink:

Da utvrdimo, “ilegalno je”

dajte nek me netko prosvjetli… gdje je tu zarada, na adsensu? zašto bi netko pokretao warez forum?

Niko te nece cimati za to kod nas, jos nismo toliko napredovali. Samo nemoj da se zezas sa nekom decijom pronografijom i sl.

Slazem se.

AdSense ne dozvoljava takav sadrzaj. postoje neke mreze koje su u sivoj zoni sto se toga tice ali daju strasno sitne novce.

On topic: Ilegalno je. Što god ti napisao. Da napišem na ogrlicu mog psa da nisam odgovoran ako nekog ugrize i on nekog ugrize, jel mi to pomaže išta na sudu? Ne.

Jeste to i nisam bas neki jak podrzavac wareza, ali imam jako dobar domen nisam ga jos registrovao.
Trebam jos 4e da uplatim xD i bice registrovan kome bih mogao da prodam atraktivne domene?

vidim da nisi “jak podrzavac”

Mislim da ti nisi odgovoran ako dođe do tako nečeg nego hosting, on će biti kriv.

suspendiraju ti acc. i kraj a sto je sa domenom?

Domenu i dalje imaš. Onda opet na novi hosting… :smiley:

Jedino ak nemaš veliki torretn sajt, pa nemaš sreće i zapečate sajt kao ovaj sad nedavno
http://torrent-finder.com/

Ima načina i mogućnosti svaku warez stranicu držati online jako dugo, pa čak bi rekao da vječno. Ali za to treba jako puno truda i znanja, a većinom od toga je jako malo koristi.

U Srbiji se trebaš zabrinuti oko warez sadržaja, tek kada dodješ u top te kategorije, ili eventualno sam uploaduješ nešto čega inače nema na netu.
Ako tvoj hosting provajder dopušta warez, ti se stavljanjem izjave koje si naveo u prvom postu još više ordađuješ, te ne moraš brinuti.
Napominjem, sve to ukoliko ti hosting provajder dopušta warez.
Ako ikad udjemo u EU, videćemo kako će biti :slight_smile: