Web 2.0 racunanje datum

Pošto mi sql nije jača strana jel mi moze netko objasnit recimo,kad dodam neki komentar,post ili slično da datum objave ne bude onak 23.11.2010 14:43h nego da bude onak “prije 1h” prije 5 min i slično…dal je to stvar sqla ili samog programskog jezika?

ne da ti nije jača strana nego nemaš pojma o pojmu i došao si vamo samo da ti neko napravi posao, a ne da ti pomogne, ne to nije stvar sql-a i svako ko ima i najmanje osnove će to znat

Ne trazim nikkav kod ili nesto…nego samo trazim algoritam kako bi rijesio taj problem…ako imamo ovo situaciju 22.11.20010 14:00 …a vrijeme kad ja posjećujem je 22.11.2010 14:05 dali se sada koristi operacija oduzimanja(22.11.2010 14:05 - 22.11.2010 14:00) i onda dobijem nesto kao 5 min…

btw
Nezahvalno je uletit sa pitanjem bez koda…jer se dobije dojam da zelm da mi rijesite “posao”…al kad ne ne znam kako da krenem…sta da radim… i da mi rijesite “posaoo” najmanje što mogu dobit jest znanje…:slight_smile:

jednostavno oduzmeš sadašnje vrijeme od vremena koje imaš u bazi
ako radiš u asp.net-u recimo ovako…
TimeSpan razlika = (TvojDatum - DateTime.Today);
nema tu nekakvih algoritama…

Kao što kaže @kečko, to ćeš morati sam programirati.

Ukoliko koristiš MS SQL Server, pogledaj funkciju DATEDIFF.
Možda da se dobije razlika u minutama i onda da se taj broj minuta prikaže riječima.

P.S. Ako je to za forum, meni je takvo prikazivanje :fuj: