Web hosting - jel koristi tko?

Malo dižem temu :slight_smile:

Jel ko na kraju koristio njihove usluge? Kakvi su?

Meni ovo izgleda najpovoljnije, i mislim da ću probat jedan paket kod njih. Ali… (uvijek postoji ali)

Danas sam bio na sajtu par puta i nisam vidio podršku online, a običan je radni dan. Jel se itko brine još o tome? To me najviše brine od svega.

Zar stvarno nitko nije probao njihov host?

Nagovorio sam kolegu da uzme GO paket kod njih i sa onim sto sam probao i vidio ja sam prezadovoljan sa webmedia-om!

Danas sam narucio isto GO paket, jer mi istice stari host koji mi je skuuup naspram ovoga pa cemo vidjet. Nadam se da ce isto tako šljakat. Premda ne vidim razlog zasto ne bi šljakalo

Bio danas još jednom na stranici, i bio neko online sa podrške. Malo smo pospikali, par pitanja postavio, i uglavnom, uzimam kod njih host! Nakon mjesec-dva javim rezultate :slight_smile:

@ hrvojesb

Hvala! Tvoj post je pomogao pri odluci da uzmem host!

[quote=“mrcina”]Bio danas još jednom na stranici, i bio neko online sa podrške. Malo smo pospikali, par pitanja postavio, i uglavnom, uzimam kod njih host! Nakon mjesec-dva javim rezultate :slight_smile:

@ hrvojesb

Hvala! Tvoj post je pomogao pri odluci da uzmem host![/quote]

Neces zažalit barem za sada :slight_smile:

Meni radi sve super

@webmedia:

Imam par pitanja cisto informativno:

  1. Da li su vam diskovi na serveru SCSI ili SATA?

  2. Koliko diskova imate na serveru kojem hosting drzite? Ako vec imate vise, da li vam je baza podataka odvojena od fajlova? tj 1 disk baza , drugi web?

  3. Koliko servera posjedujete? Tj. koliko drzite korisnika na jednom serveru?

  4. Gdje se serveri nalaze? Ako u nekom data centru, da li nudite server za podrucije balkana, tj. stranice koje ce se iskljucivo baviti za korisnike balkana tako da im odgovara lokacija servera u HR?

  5. Uptime ste rekli postati, to ok.

  6. Koliko je dozvoljeno opteretiti server upitima ka bazi? Tj write, read operacija za jedan portal?

  7. Koliko resursi dopustate da se uopce koristi na serveru? Ako bi neko nakacio u cron skriptu svaki minut da dere malo teze operacije?

  8. Da li se ima pravo hostati bilo sta ili ima ogranicenja?

  9. Koje php funkcije su zabranjene koristiti na serveru i da li izlazite u susret ako neko ima potrebe da se istalira koji php lib?

To bi bilo to za pocetak. Bio bih vam zahvalan ako odgovorite ovdje na pitanja koja sam postavio.

Pozdrav.

Pozdrav svima,

Nažalost nije nas bilo neko vrijeme na forumu pa sam tek sada i vidio temu.
Također zbog većeg rast i obima posla prelazimo u d.o.o. u skoro vrijeme pa smo malo u papirologiji.

Pa krenimo:

[quote=“hrvojesb”]Neces zažalit barem za sada :slight_smile:

Meni radi sve super[/quote]

Zahvaljujemo na vašim pohvalama te se nadamo da ćemo i dalje opravdati vaše povjerenje, pošto nam je to i glavni cilj.

@mrcina

Nažalost nismo uvijek on line na live chatu ( već u statusu away :slight_smile: ) pošto naš on line chat služi isključivo kao sales i info punkt a svu podršku radimo preko ticket sistema.

Svaki vaš ticket ili poslani email biti će ekspresno odgovoren osobito ticketi vezani uz rad vaših računa kod nas.

Također smo skoro stalno na Twiteru jer njega jednostavno vidimo kao najbolji način komunikacije, brz i jednostavan :slight_smile: a iskreno i volimo ga:)

@LAsER

Hvala na upitima, pokušat ću odgovoriti što bolje pošto sam ja sales person a za više info-a možete slobodno poslati email našoj tehničkoj podršci :slight_smile:

Koristimo SATA 2 diskove, međutim planiramo prelaz na SAS diskove i SATA 2 diskove za backup. Također ne manje važno radimo i zaseban off site backup i R1 SOFT backup.

Serveri se nalaze u EU i u Zagrebu te su zato primjenjeni za korisnike iz HR ili regije. Naime prije par mjeseci smo kolocirali naš prvi server u ZG a servere iz US maknuli iz ponude te ih zamjenili s serverima u EU. Server u Zagrebu kao i serveri u EU dau odlične performanse za korisnike iz HR ili regije.

Sljedeći korak je potpuna infrastruktrua u HR za što radimo intezivne pripreme te se nadamo da ćemo do kraja godine najkasnije početkom sljedeće potpuno preći na servere kolocirane u ZG. Pošto se ovaj trenutačno kolocirani u ZG pokazao kao pun pogodak:)

Diskova imamo ovisno o konfiguraciji servera i potrebama, međutim uvjeravam vas da svaki ima više od 2.

Broj korisnika na serveru ovisi o hardwerskoj konfiguraciji servera na nekima više a na nekima manje ( razlika između naših poslovnih paketa ( manje korisnika radi boljih performansi servera i privatnih paketa ( veći broj korisnika ), međutim nikada ne prelazimo optimalan broj kako se ne bi ugrozio rad servera.

Primjer servera s većim brojem računa ( na ovome se nalaze privatni paketi):
13:18:35 up 75 days, 13:25, load average: 0.10, 0.10, 0.08

Inaće o našim serverima sve možete naći ovdje

Uptime je objavljen i javan već par mjeseci - ovdje ili ovdje

Cron Jobove ne dopuštamo svake minute ( imamo iznimku za jednog korisnika ali ona samo potvrđuje pravilo :slight_smile: )

Naravno da se ne može hostati bilo što, svaka stranica koja nije u skladu s našim uvjetima korištenja ne može biti hostana kod nas. Apsolutno ne dozvoljavamo warez i nelegalne sadržaje. Također imamo nultu toleranciju prema SPAM-u.

Ne dopuštamo upotrebu više od 25 % sistemskih resursa u dužem roku od 90 sekundi.

Što se tiće zasebnih instalacija ( php lib i sl. ) iste radimo ukoliko ne ugrožavaju rad servera i sigurnost istoga, prema našoj vlastitoj procjeni.

Evo za sada toliko:)

Webmedia.hr

Evo samo da malo pohvalim webmedi-u. Uzeo sam jos jedan privatni paket za svoje seoce malo :slight_smile:

Svaka cast deckima ili curama :slight_smile: realizacija u roku 2 min apsolutno svega.
Prezadovoljan sam, zavrtio sam par stvari na serveru i sve sljaka do “ibera”

Svaka cast