Web hosting - jel koristi tko?

Tražim preko google tražilice hosting i nađem oglas

Webmedia.hr - web hosting

http://www.webmedia.hr
150 Mb 80 kn godišnje. Domene 45 kn godišnje.

Jel moguće da hosting košta 80 kn godišnje ?

Zašto ne bi bilo moguče?

vjerojatno dobar hosting za posluzivat staticki sadrzaj, ali ja se na to ne bi usudio dizati CMSove, pogotovo ne nesto sto zdere resurse kao joomla ili slicno.

Prije svega zahvaljujemo se na postu koji je otvoren o nama:D

Naš prvi paket Web GO doista iznosi 80.00 kn na godinu + 45.00 kn ukoliko nemate registriranu domenu ili želite transfer domene ( .hr domene su besplatne uz navedeni paket:D)

Nažalost ne razumijem zašto mislite da naši serveri mogu posluživati samo statički sadržaj. Mislim da joomla na njima radi savim dobro kao i drugi CMS-ovi, besplatni ili custom made.

Svi naši serveri su višeprocesorski s 4 - 8 GB RAM-a.

Također mislim da smo jedni od rijetkih koji nude R1SOFT backup uz svaki paket.
Ako nekoga zanima više o tom backup sistemu može provjeriti na našim stranicama ili direktno ovdje

Također uz sve pakete imamo i 30-to dnevni povrat novaca te ukoliko netko nije zadovoljan dobit će povrat uplaćenih sredstava.

Za sada toliko, za sva daljnja pitanja stojimo na raspolaganju.

Webmedia.hr

[quote=“Webmedia”]( .hr domene su besplatne uz navedeni paket:D)

[/quote]
mislite na COM.hr domene vjerojatno ?

Ne, mislim na .hr domenu, pošto su one jedine besplatne domene ( nakon što je odobre iz CARneta ).

.com.hr domene se plaćaju.

Webmedia.hr

onda nema smisla tvrdnja:

“( .hr domene su besplatne uz navedeni paket)”

Ispravno bi bilo :

.hr domene su besplatne uz SVAKI paket :slight_smile:

[quote=“tom971”]onda nema smisla tvrdnja:

“( .hr domene su besplatne uz navedeni paket)”

Ispravno bi bilo :

.hr domene su besplatne uz SVAKI paket :-)[/quote]

Zato je bio smajlić na kraju…

Uglavnom .hr domene su besplatne uz SVAKI paket

Webmedia.hr

Evo, ja sam upravo zakupio jedan “paketić”, tako da ću uskoro imati informacije iz prve ruke :wink:

Btw, odmah pucam Joomlu gore :D, ipak nisam toliko skeptičan…

Osim toga, cijene su više nego povoljne, pretpostavljam iz 2 razloga.

Nova hosting kompanija, pa su cijene promotivne, kako bi skrenuli pažnju na sebe i privukli klijente, te razlog br.2 obrt nije u sustavu PDV-a…

…ali to su samo moje pretpostavke :smiley:

ja begam od takvih stvari no dobro o ukusu se ne raspravlja :)))

Ja ne, jer ne volim biti skeptičan i svakom prvo dam šansu da se dokaže, jer na kraju krajeva, svi smo mi nekad počinjali s nečim (ili ćemo tek započeti), a vjerujem da nikome ne bi bilo drago da bude “otpisan” samo zato jer je novi ili jeftiniji (ili oboje :smiley: )

Po meni je sve to vrlo diskutabilno. Mislim da na duge pruge ne mogu opstati jer sa jeftinim cijenama ne mogu ponuditi ništa novo što već nije nuđeno. Onaj tko ide na kartu jeftinoće računa na masovnost. Masovnost pod svaku cijenu znači prebukiranost servera , a to za ozbiljne stvari ne valja. Mislim da kod nas niti nije nije moguće postići neku masovnost. Čisti takav primjer je tvrtka Fiuhost iz rijeke koja je startala isto sa jeftinom uslugom i uz svu profesionalnost i velik trud koji su uložili u podršku korisnicima nisu ni nakon nekoliko godina uspjeli pridobiti ni osnovnu bazu od tisuću korisnika pa su ovih dana doživjeli bankrot o kojem se šuti. Svoje korisnike su doveli u vrlo neugodnu situaciju. Po meni svaka hosting tvrtka koja drži do sebe i svojih korisnika a ima namjeru ozbiljno poslovati mora imati cijene koje jamče održivost same tvrtke i na taj način da daje sigurnost korisnicima njihovih usluga.:nene:

Neznam koji bi bio razlog da begaš od takvih stvari, misliš li da sa skupljom cijenom hostinga recimo od 500kn dobiješ i bolju uslugu.

Ako su ponudili to što jesu a iza toga i stoje sa povratom od 30 dana znači da ipak daju neku garanciju na kvalitet njihovih usluga.

Pošto im servere održava kvalitetna tvrtka osobno mislim da nebi trebalo biti problema sa serverom.

Dakle zakupi Hosting i testiraj 30 dana, te nakon tog vremena iznesi svoje mišljene o kvaliteti usluge.
Ako nisi zadovoljan zatražiš povrat novca.

Samo da još navedem, skoro sam ovdje odgovorio na temu o Hostingu i spomenuo sam Plus iz Pule o jednoj domeni koja se nalazi među 500 domena na 1 serveru.
Zar to nije puno čak i previše, ali nemaju problema i rade kvalitetno.
Ne vidim po forumima da se žale na njihove usluge.

Pozdrav,

Mene zanima po cemu je sve to diskutabilno? Da li mislite da mi nismo izračunali sve naše troškove, odnosno da ne znamo našu financijsku konstrukciju? Ipak ne radimo na pamet.

Naše cijene su izračunate i prilagođene našem (+ regionalnom ) tržištu.
Što se tiće masovnosti, mi ne ciljamo na nikakvu masovnost već se koncentriramo iskljucivo na našu uslugu te pružanje kvalitetne podrške.

Također mislim da uslugu poput R1SOFT backupa u Hr nudi malo tvrtki ( po mojim informacijama 2 ) a Webmedia ju nudi uz sve pakete.

Uz sve nudimo i 30 dnevni povrat novca ukoliko niste zadovoljni s našom uslugom.

Naglašavam također da smo kroz naše uvjete korištenja ZAGARANTIRALI svim korisnicima ako ikada iz bilo kojega razloga ne možemo pružiti uslugu da ćemo im vratiti uplaćena sredstva.

Webmedia.hr

[quote=“Webmedia”]
Naglašavam također da smo kroz naše uvjete korištenja ZAGARANTIRALI svim korisnicima ako ikada iz bilo kojega razloga ne možemo pružiti uslugu da ćemo im vratiti uplaćena sredstva.
Webmedia.hr[/quote]

Nisam čitao uvjete korištenja, ali vidjećete kojih sve bisera ima.
Puno sreće u radu.

Ps. Možda nebi bilo loše postaviti javni Uptime Servera.

[quote=“Webmedia”]

Naglašavam također da smo kroz naše uvjete korištenja ZAGARANTIRALI svim korisnicima ako ikada iz bilo kojega razloga ne možemo pružiti uslugu da ćemo im vratiti uplaćena sredstva.

Webmedia.hr[/quote]

Ja sam citao i nikao ne nalazim na koji bi nacin vi to garantirali. Pogotovo sta ste registrirani kao obrt.
Ljepo od Vas da tako nesto obecavate, ali Vi to sa pravne strane ne mozete i ne trebate izvrsiti. A znate i sami , nedaj boze da sta podje po krivu i ne mozete pruzati usluge, znaci da ste u poteskocama i tada sigurno necete MOCI vracati lovu.
Opet ljepo je cuti kad neko svoj rad toliko cijeni, avjerojatno i stoji iza toga kad daje takvu garanciju, ali osim ljepe rijeci to je mrtvo slovo i pusto obecanje.

I svakako popravite link u potpsu :slight_smile:

poz i puno uspijeha

[quote=“gnax”]Nisam čitao uvjete korištenja, ali vidjećete kojih sve bisera ima.
Puno sreće u radu.[/quote]

Hvala na dobrim željama;)

[quote=“tom971”]Ja sam citao i nikao ne nalazim na koji bi nacin vi to garantirali. Pogotovo sta ste registrirani kao obrt.
Ljepo od Vas da tako nesto obecavate, ali Vi to sa pravne strane ne mozete i ne trebate izvrsiti. A znate i sami , nedaj boze da sta podje po krivu i ne mozete pruzati usluge, znaci da ste u poteskocama i tada sigurno necete MOCI vracati lovu.
Opet ljepo je cuti kad neko svoj rad toliko cijeni, avjerojatno i stoji iza toga kad daje takvu garanciju, ali osim ljepe rijeci to je mrtvo slovo i pusto obecanje.

I svakako popravite link u potpsu :slight_smile:

poz i puno uspijeha[/quote]

Pozdrav

Hvala za hint o linku…ispravljeno.

Što se tiće uvjeta korištenja oni su naši opći uvjeti poslovanja te ih se moramo pridržavati. Još uvijek mislim da tako treba raditi.

Koja je razlika između d.o.o.-a i Obrta kod odgovornosti?
Tužite d.o.o. i on nema ništa? Što će se dogoditi? Ništa, jer d.o.o. nema ništa zar ne?

Kod obrta je to malo drugačije, ipak vlasnik obrta odgovara vlastitom imovinom.

Kada se gleda općenito na HR tržištu mislim da većina WH tvrtki su obrti, zar njihovi uvjeti korištenja ne vrijede ništa? zašto ih onda uopće stavljati?

Apsolutno vjerujemo u svoj rad, da nije tako ne bi smo ni kretali u sve ovo. I naglašavamo da apsolutno STOJIMO iza svega što je ponuđeno ili obečano na našoj stranici.

Webmedia.hr

[quote=“gnax”]Nisam čitao uvjete korištenja, ali vidjećete kojih sve bisera ima.
Puno sreće u radu.

Ps. Možda nebi bilo loše postaviti javni Uptime Servera.[/quote]

Pozdrav,

Javni uptime servera će biti objavljen tokom sljedećeg tjedna.

Webmedia.hr

[quote=“gnax”]Neznam koji bi bio razlog da begaš od takvih stvari, misliš li da sa skupljom cijenom hostinga recimo od 500kn dobiješ i bolju uslugu.

Ako su ponudili to što jesu a iza toga i stoje sa povratom od 30 dana znači da ipak daju neku garanciju na kvalitet njihovih usluga.

Pošto im servere održava kvalitetna tvrtka osobno mislim da nebi trebalo biti problema sa serverom.

Dakle zakupi Hosting i testiraj 30 dana, te nakon tog vremena iznesi svoje mišljene o kvaliteti usluge.
Ako nisi zadovoljan zatražiš povrat novca.

Samo da još navedem, skoro sam ovdje odgovorio na temu o Hostingu i spomenuo sam Plus iz Pule o jednoj domeni koja se nalazi među 500 domena na 1 serveru.
Zar to nije puno čak i previše, ali nemaju problema i rade kvalitetno.
Ne vidim po forumima da se žale na njihove usluge.[/quote]

Ok, ne vidim zasto bi imali problema? Ako je server dovoljno velik i moćan?