Web stranica-pozadinska glazba bez prekida pri "surfanju" stranicom

Dakle izrađuje mi se web stranica. Kako mi je programer rekao radi je u wordpress-u.
Uvjerava me da ako otvaranjem stranice krene muzika pa kad krenem na neku od kategorija/galerija na stranici da učitavanjem stranice muzika kreče ponovno ispočetka. Zanima me kako muzika može kontinuirano svirati pregledavanjem web stranice i dali je to uopče izvedivo i kako?
U flešu je to moguče napraviti a ovako ne baš, kaže.
Kakve su opcije ovdje?

Hvala!

Pa kod svakog novog ucitavanja ce se ponovno pokrenut ili barem zaustavit muzika. Ali mislim da 90% ljudi cim cuje da im webstranica koju su posjetili nesto govori ili nedaj boze neke cajke sviraju, odmah gase tu stranicu.

Osobno ne pogledam ni jednu jedinu sekundu stranice koje sviraju muziku. Pa eto malo razmislite o tome.

Zanimljivo pitanje.
kako kod svakog klika ide se na novo učitavnaje weba, neki dio stranice pretpostavljam bi trebao biti “stalno prikazan”.

Možda da se napravi one page site, ako je moguće zbog sadržaja.
Ili možda neka uporaba ajaxa za sadržaj, da dio bude nekako nepromijenjen bez ponovnog učitavanja?

Lupam gluposti, i mene zanima.

Ali defintivno zvuk na stranici out. Samo nemoj reći da se rad o nekoj stranici apartmana, jer onda je sve jasno :smiley: Kad hoće da zvuk mora se čuje stalno itd… Kako se stvar zakomplicira sa glupostima, jel da? :smile:

sta ce zvuk na stranici s apartmanima, evo 90% posjetitelja bi izgubio, a ovakvi ko ja nebi ni vidjeli da se rasdi o stranici s apartmanima jer bi ta ista bila ubrzo ugasena, a da imam vremena takve bi stranice i prijavio da ih ne postavljaju u trazilice.

Hehe cajke, odmah najcrniji scenarij:) Ja mrzim cajke a izbjegavam i razne rozge i severine.
Pretpostavio sam da če biti kritika o pozadinskoj muzici.
Ovako, pod obavezno bi se morala moči isključiti muzika, zapravo ne moram je odmah ni staviti ali bi da “programer” odradi pripremu. Muzika meni nije nešto šta baš moram imati ali žena je izrazila tu želju pa je želim razmotriti.
Neprihvatljivo mi je da muzika svakim učitavanjem prekida ili se zaustavi.
Zanima me kako da muzika ne prekida.
Moguča sekundarna(možda i primarna) opcija je da postoji player za muziku pa komu se sluša nek je pusti.
Naime, radi se o stranici za cviječarnu.
Stranica če sadržavati između 500-1000slika, autorskih(mojih). Ako stavim samo 5 slika od svake sale na 50 sala to je 250 slika.
A to su samo sale, bit če tu i vjenčanih buketa, dekoracije automobila, valentinovo, reveri itd. Na tren sam na 500 slika ako nekom zvuči puno zašto toliko.

No da se vratim na muziku, koje su opcije i kako mogu izvesti:

  1. Muzika svira čim se otvori stranica i nema pauziranja i iz početka pri učitavanju
  2. Ugradnjom nekog playera pa je moguče slušati ako nam se služa.
    Pretpostavljam da je solucija pod brojem 2. jednostavnija i klikom na player otvara se novi tab koji svira a na stranici se neometano “surfa”.

Mislim da vam nikakva muzika ne treba za cvjecarnicu, samo cete otjerat musterije, a mislim da vam je musterija primarna stvar nego tamo neka muzika koja zuji u slusalicama ili nedaj boze kad ljudi na poslu dodju na vasu stranicu pa iz njihovog ureda pocne zujit muzika ili masa takvih primjera.

Inace mozete napraviti pop up na pocetnoj pa akd dodju enk se muzika iotovri u pop up blocku i svira bez prekida.

P.S. zakonom i zabranio muziku na stranciama koja se sama pokrece i pop up. A vi cete imati obadvoje, haha

Zar mora svaka stranica biti skoro pa pljunuta i na istu šablonu?
Nisam još ništa odlučio hoču li ili neču več razmatram mogučnosti.

Pusti im muziku i još im blokiraj gašenje :smiley: he-he-he šala mala. Ako si razuman čovik nećeš puštat nikakvu muziku.

Pustimo sad muziku ili ne, nije to poanta teme i onog šta me zanima.
Zanima me kako bi izveli ovo pod 1. i 2.
Hvala.

Frameset (zastarjelo), Flash/Action Script Website (zastarjelo), AJAX (može). Pošto se radi o WP-u pokušaj sa: https://wordpress.org/plugins/ajax-load-more/

P.S. Ne preporučujem ti da stavljaš pozadinsku muziku.

ja ti preporucam pop up window u kojem bi igrala muzika, i szavio bih ga 1x1 pixela, tak da i kad odu sa stranice da im zuji, haha

@webmajstor007 Poslao sam ti PM vezano za tvoj upit … no nisam dobio odgovor Hvala