Webmajstore za joomlu, trazen si

ok, trebam ubrzati site na joomli

trenutni rezultati:

mobile 63/100
desktop 77/100

tema je ova:

joomla je 2.5.nesto (7 valjda)

dakle samo provjerene osobe trazim koje znaju sta rade, ne zelim expirimente na siteu, ucenje i sl.

javite se na pm sa nekim referencama da znam da se ozbiljni ljudi javljaju.

tnx

Nisam radio s Joomlom, ali jedno sam anucio da bi radje 0/100 i site koji otvara stranice u milisekundama, nego 100/100 vucnu sluzbu. Tak da ti je moj savjet koristi gtmetrix ili pngomatic i fokusiraj se samo na sekunde.

Ove ocjene mogu pomoc kao smjernice da nesto nije u redu pa se fokusiras na to. No isto tako neke teme su limitirane i lose napravljene, pa ovaj sto optimizira mora biti i dizajner, sto naravno nije.

Ja sam imao siteve s slabim ocjenama jer su teme bile teske, puno querrysa, ali site se i dalje otvarao u sekundi.

1 Like

Ovo i nije loÅ” rezultat, po meni. :slight_smile:
Jeli to brzina odavde?
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
Sram me je napisati koliko meni pokazuje za WP site. :smile:

pa u principu najvise me ovaj mobile zabrinjava. bilo je 60/73 pa sam maknuo slider i sada je 63/77. Ne znam, nekak mi se to cini lose

da, brzina je od tamo.

Pa kako ti izgleda ta brzina realno? Mislim da nije loŔe? :slight_smile:
Kažem ti, za ovaj WP me sram napisati koje vrijednosti daje pa mi opet realno ne izgleda toliko zabrinjavajuće, čak niti slabo. :slight_smile: A također site koji nije CMS nego je samo .htm i izgleda mi kao da se otvara istovremeno kad kliknem, deje mu ocjene: 77/86/100. :frowning:
Dakle, od same ocjene bitniji je utisak. Možda grijeŔim? :sunny:

Ovaj Google Page Speed Insights je vjerodostojan koliko i Torabi.

1 Like

ma cuj, meni osobno se cini ok, nego dosta ljudi dolazi preko mobile, a google daje (navodno) sve veću pažnju kod rangiranja tim brzim, mobile friendly ili sta ja znam siteovima. Nikad se nisam obazirao na to, ali kako treba malo poboljsati rejting u zadnje vrijeme pa rekoh da se pozabavim i time.

tj neda mi se samom jer ce mi trebati vremena, a lako moguce da cu i nesto shebati u procesu, pa rekoh da vidim ak ima tko da rijesi onak, bez pol frke :wink:

Da da, ovo nije dvojbeno. :slight_smile:

neznam jesi li koristio JCH optimize možda ti pomogne :).
u pitanju je plugin koji odradi dosta stvari vezano za optimizaciju i ubrzavanje učitavanja web stranica.

1 Like

također u plaginovima treba omogućiti plagin System - Page Cache, naravno u glavnoj konfiguraciji otkačiti sve parametre vezano za optimizaciju cache, gzip
bilo je nekih fora s htaccess-om i dodavanjem nekih direktiva za određene fajlove no viÅ”e se ne sjećam baÅ” najbolje :slight_smile:
ps.
samo treba biti oprezan kod promjena i cache-a jer nekad napraviŔ promjene i ako je aktivirano cachiranje ondak ti se može desiti da neka podeŔenja nisu dobra prave probleme i da ne primjetiŔ promjene dok se ne osvježi lol

1 Like

Jesi razmiŔljao o AMP?

nisam, a i sada ne znam sta bi mislio. taj google samo komplicira sve vise i vise.

Pogledaj da li ti je ukljucena Gzip compresija, (trebalo bi da jeste) , optimizuj slike imas image recycle za joomlu, vidi da nije do hostingaā€¦ Sve ovo utice na brzinu sajta.

1 Like