Webmaster iz Rijeke završio u ćuzi?

@MojNalog vidim da se sladis ali tebi je lako kad je kod tebe sve po zakonu.

Zasto Payoneer? Sta otvorim racun na neki drugi servis i sta oni ce sve redom provjeravat? Glupost.

Jadna je to drzava koja ima vremena da se bavi sa nekim koji ima sajt sa 1200 filmova

1 Like

Prvo opet ti izvrćeš reči. Kada razgovaraš tj. vodiš diskusiju onda je red da argumentovano i objektivno kažeš ono što misliš. Nigde nije napisano da se sladim (tvoj žargon) koji eto opet ubacuješ ničim izazvan.

Prvo do oglašivača na sajtu nije teško doći, a plus najmanje pratiti tok novca. Da pojasnimo: Ako sud u Kaliforniji donese odluku da oglašivač ABC dostavi podatke, a na osnovu dokaza da je na tom sajtu u tom i tom vremenskom intervalu postojao njihov kod sa namerom da se zaradi lovica, oni lepo to urade. Ujedno vide da je povezan USA Virtuelni Račun pa idu do sledeće kompanije. Onda se tu nađe i Payneer koji opet dostavi podatke i gle čuda ima stavka “Transakcije”. U tim transakcijama vide da je osoba na tom i tom bankomatu u to i to vreme podizala novac, onda dobiju i podatke od koga su sve uplate stizale i šta je teško pratiti tok novca u današnje vreme?

Sa tim tvojim zagovorništvom “Ako ima Payoneer on nema brige”, jeste samo što isto tako svi podaci servirani na tacni, pa sve transakcije šta si kupovao, gde si kupovao i slično dobiju na tacni da nemoraju više nigde da traže… još ako si kupovao domene i plaćao servere pa majstore posao završen u jednom potezu…

3 Likeova

Sve je to tacno sto ti kazes ali… kao sto sam kazes USA a ovo je u Hrvatskoj i zbog 1200 filmova? A stetu je imala domaca “kuca” kakve veze imaju oni sa stranim filmovima? Domacih nema vise od 200 sigurno, znaci radise o stranim.

Kazem ponovo to nije ok sto imaju takvi sajtovi.

Stete ima domaca kuca jer ona polaže prava na distribuciju filmova u hr. Kao sto cinestar ima prava na sve filmove, zato su se pogasile lokalne kino dvorane i cineplexxx.

Moralno gledajuci posao koji je radio nije legalan i tocka. Zamisli da ti snimis film i svi ga strimaju i zaradjuju od njega a ti najmanje. Zamisli to s 1200 filmova. Polako dolazi zastita autorskih prava i u HR a bilo je i vrijeme

Kakve veze ima da li je USA ili Hrvatska, postoji nešto što se zove “Autorsko pravo”. Svaka zemlja je potisala određene protokole i konvencije, sporazume i slično.

Misliš u HR nema zakona o autorskim pravima? Nema zastupnika muzičkih i filmskih kuća iz USA, AU, UK, EU? U tekstu lepo piše da je zaradio od oglašivača iz evrope. Znači ostvario je zaradu na 1200 filmova bili oni strani ili domaći sasvim je svejedno. On je dakle na sajtu imao 1200 filmova, svaki film koji javno objavi bez odobrenja i dozvole nosioca autorskih prava je prekršaj, on je napravio 1200 prekršaja, plus je u “preuveličanoj” šteti bila i domaća kompanija.

Ovde nedostaje i najvažniji podatak, a to je: Ko je ustvari pokrenuo sudski postupak.

Zaključak: On je pao na isti način kao i vlasnik sajta KickAss, jer je poslao broj bankovnog računa potencijalnom oglašivaču. Uplatio mu novac i to je dovoljan dokaz. Izgubio se u vremenu i prostoru, mislio je nešto ali je i rpeviše otkrio, ko zna šta je bilo sa alternativnim načinima prijema novca i ko zna da li je samo 600k u igri ili pak mnogo više. Možda je samo u HR imao toliko, a spominju se i drugi računi na koje je uplaćivao.

Ja osobno mislim da su ga najvise ukopali ti domaci filmovi.

Kad su bili sigurni za domace filmove, onda su mu nakacili i pranje novca i slicno.

Ako mu nisu zamrznuta ta silna sredstva koja je zaradio, neka ih ulozi u jako dobrog advokata.

Ima ovde još nešto u tekstu: Zajeb tužilaštva koje po svoj prilici ima da igra na kartu “pranja novca”.

Muškarac je prema sumnjama tužiteljstva korisnicima internetske stranice omogućio prikazivanje filma uz prethodnu reprodukciju oglasa inozemnih tvrtki, na čemu je zaradu najmanje 600 tisuća kuna.

Ako je streaming servis u pitanju oni plasiraju reklame u video plejer, ne ON… osim ako nije išao toliko daleko da hostuje sve na svojim serverima, ništa isključeno da je i to uradio.

Terete ga također da je u više navrata neovlašteno pristupao modemu u vlasništvu druge osobe koristeći internetski promet te osobe.

Evo još jednog olakšanja za tužilaštvo, opet je mislio ako komšiji ukrade NET da neće ostaviti tragove… Zajeb ostavio je u *log fajlu operatera kojeg je koristio :slight_smile:

I na kraju: Njemu došla glave “domaća kompanija”… Sistem hajde da poturimo nekog da se oglašava, pa dođemo do podataka i tako kraj jedne balade…

Vidim da pojedinci ne znaju kako Payoneer i ostali servisi funkcioniraju. Dizes lovu na bilo kojem bankomatu u svijetu koji prima MasterCard ili Visu (ili placas na pos uredajima), banka i porezna nemaju bas nikakav uvid u tvoje racune, ne znaju koliko imas novaca, a u krajnjem slucaju ni tko si.

4 Likeova

hahahhah, to ti mislis da neznaju, u roku od sat vremena mogu naci koje si gace oblacio prije 5 godina na danasnji dan.

Nema tog servisa koji uz sudski nalog nece dati sve informacije o tebi.

1 Like

@djsnow da ako zivis u pravnoj drzavi nekoj sa balkana mozda i moze. U normalnim drzavama postoji nesto sto se zove pravo na zivot a toga nema na balkanu. Apple nije htio da pomogne da se otkljuca telefon teroristi, koliko su dobili kazne thepiratebay admini?

Kazem ponovo: to nije ok imati takve sajtove.

Npr. pogledaj koliko ljudi imena Ivan Horvat ima u Hrvatskoj, samo u mome gradu ih ima 8. Koji sudski nalog, koga će tražiti? Tko će tražiti taj sudski nalog, još bolje tko će ga izdati i na temelju čega? Ako ja danas dignem lovu u Koprivnici na RBA, sutra u Zagrebu na Addiko, prekosutra u Rijeci na PBZu, za mjesec dana u Celju na bankomatu od neke slovenske banke, kak će oni to povezati kad moj ni jedan cent nije imao ama baš nikakve veze sa Hrvatskom? Uostalom, ne treba njima sudski nalog za Hrvatsku, nego za Belize odakle su Payoneer kartice, a ovima dolje se baš hebe za nekog Ivana Horvata iz Hrvatske za koju nisu nikad čuli. Uglavnom, ako dođe do toga, dok prođe ta procedura preko pola svijeta, ja ću imati nekih 300 godina, a zatvori će tad vjerojatno biti virtualni.

Uups, slika je skinuta sa neta, ako forum dobije kakvu prijavu pošaljite mi račun.

2 Likeova

Potpuno u krivu. Imas pravo na zivot i privatnost sve do trenutka kada nekom drugom narusavas njegova prava koja i on ima bas kao i ti. Kakva lupetanja sa Apple? I oni ce uraditi sta se kaze, samo iza zatvorenih vrata da ti i drugi misle kako su sigurni.

Šta mislite dali je ok da se isplata sa sajta vrši na paypal pa sa paypala na devizni racun u banci? banka to prepoznaje kao povrat sredstava od internet kupovine…

može mali detalj koliko godišnje košta Payoneer kartica? kako to ide s tom karticom, dali se nešto plaća, mjesečno, godišnje i gdje se sve može kupovati tom karticom tj. dali se uopce može kupovati ili se samo diže lova na bankomatu uz neku veliku proviziju ? … malo sam offtopic … trebo bi otvoriti novi post :slight_smile:

Kao sto kaze MojNalog, ako vec javno nesto pisete, onda napisite neke argumente .

Payoneer ima virtuelne racune, ali to su isto racuni kao i kod bilo koje banke. Na zapadu, ti sam upisujes koliko si para dobio/zaradio, i probaj da zeznes poreski sistem. Naravno da Payoneer postuje zakone svake zemlje i policije i moze u roku od 60 minuta da dostavi sve izvode. Na balkanu je jos sve to neregulisano i zato pojedinci misle da je Payoneer nesto tamo. Kada bi Payoneer bio ono sto ovde pojedinci naturaju, pa sve firme bi placale radnike preko Payoneera, i ustedele milione.

Postoji odredba gde je embed dozvoljen, ali ako ti skines nelegalno film, ubacis ga na neki host, i posle sa tog hosta embedujes na svom sajtu, moze lako da se dokaze ta putanja, i da si pokusao da obmanes sistem, odnosno da si ciljano embedovao .

Postoji selektivna pravda, i nece sigurno sve koji su u prekrsaju da love, ovaj tip iz clanka ili je embedovao domace filmove ili je na neki drugi nacin privukao paznju .

Kod nas je takav sistem, da i radis sve po zakonu, opet mogu da ti nadju nesto ako zele, tako da kod online poslovanja treba biti jako oprezan.

Payoneer ima proviziju 3% + 3.15$. Održavanje računa je 3$/mj dok ima love na računu, dok nema nejde u minus i ništa ne oduzima. Znam kak banka to prepoznaje, ali ja već 2 god ne isplačujem ništa na račune unutar HR.

@freemind, znam ja da Payoneer poštuje zakone, nego hoću reći da teško porezna bude povezala transakcije od 10ak različitih banaka, 30ak bankomata, unutar 2 države sa nekim čije imaju samo ime i prezime.

PS - njega nisu našli po filmovima, nego lovi, pa mu nakačili sve što su mogli.

Payoneer radi legalno jer nebi mogao da koristi mastercard ali… ja recimo imam popup reklame i tamo sam se registrovao sa Marko Markovic i dobijam lovu na payoneer karticu. Porezna ili sud posalje upit payoneer dali ja imam racun kod njih oni kazu ima i na racunu je trenutno 2$ i sto ce oni da rade? Zar neko misli da ce payoneer tako lako poslati kompletan izvjestaj nekom iz neke drzave sa balkana?

Uostalom ako je sve legalno necu koristiti payoneer a to znaju i oni.

Ako neko dobije preko 600.000 kuna u Hrvatskoj banci pa naravno da imaju sve podatke lako dostupne.

Upravo tako, samo budala moze dobijati taj novac na racune u hr banci

Evo jos nisu uradili…

Jesi iskreno bar deo poruke napisao kako sistem funkcioniše i kako se do podataka dolazi? Hajde lepo sad objasni ovde ljudima kako se verifikuje Payoneer kartica, koji se podaci unose i gde ta kartica stiže. Kada to lepo objasniš ljudima ovde onda će oni sami zaključiti.

Ako nisi ukapirao do sada, a vidim da nevešto proturaš neku priču gde skoro pa navedeš korisnika da je pomenuti servis kao stvoren za ilegalne aktivnosti, onda lepo to i objasniš. Ovo sa bankama je odličan primer kako još lakše i bolje da te pronađu, nije samo ime i prezime elektronski trag nego mnogo više nego što ti misliš.

What information does Payoneer collect?
The types of information we collect about you depends on your particular interaction with our Website and our Services, and might include, where permitted by applicable law:
Your contact information (e.g., name, email address, phone number, billing or mailing address)
Bank and credit account information
IP address.
Identity validation (e.g., photograph, other information requested to verify your information)
Credit history
National identification numbers
Date of birth
> Details of any transactions carried out using any the services
Any other information that you choose to provide to us (e.g., if you send us an email/otherwise contact us)
Calls/emails/other correspondence
Information through Cookies and other tracking technologies as listed above and as described in the section below entitled “Our Use of Cookies and Other Tracking Mechanisms”

Oni koji misle da ako žive na Balkanu i misle da su zaštićeni od zakona, i da niko nikada nije čuo za Balkan i da su tamo svi nepismeni i slično, onda neka proba da otvori sajt za Streaming, stavi sve svoje podatke onako full, stavi USA Virtuelni Račun, obavezno Payoneer + PayPal uplate i neka digne bazu od 5000 filmova…

Ja sam payoneer otvorio preko webmoneya i nisam morao slati nikakve podatke njima, a kartica mi je stigla u studentski dom, drugi puta u poštanski pretinac. Imam legalne affiliate sajtove, ali ne mislim ovim našim banditima dati niti lipe dok got nebudemo imali točno definirane zakone koji se tiču internet zarade.

1 Like