Webshop načini naplate, kartično plaćanje

Ali ako ti uplacuju iz svijeta, brutalna je provizija. Pbz u startu po transakciji uzima 50kn. Ako ti sjedne u eurima i konvertiras u kune uzmu ti jos 30kn po transakciji. Dakle, nisu normalni i nabijem ih na k. Izvan EU nece ti sigurno uplatit na ziro jer i njih to kosta…

Naravno da je moguće platiti iz bilo kojeg dijela svijeta s važećom platnom karticom.
Naša statistika: PayPal 60%, kartice/Skrill 30%, transakcijski račun 10%.

Svi ti hrvatski servisi su za korisnike obična pljuga. Oni su sebe odlično “namirili” i “ugradili”. Osobno poznajem direktora WS Pay sustava za Hrvatsku, znam iz prve ruke kako sve funkcionira.

Zbog toga smo ih mi sve i otfrljili još tamo 2014.
Kako mi radimo kartice? Registrirali smo (tvrtka) Skrill Busineess account, koristimo Skrill kao metodu plaćanja + Skrill Card Payment Gateway za sve koji žele platiti karticom.

Računica je jednostavna: nema fiksne mjesečne (godišnje) naknade kao kod ovih naših lešinara, povlačenje sredstava kad mi hoćemo, koliko mi hoćemo, izravno na naš devizni račun uz withdrawal fee od 4€ fiksno, bez obzira na iznos transakcije.

I ja bi ih nabio na q na tvojem mjestu.
Mi koristimo usluge Erste banke. Trošak zaprimljene transakcije je 0.12€, nema nikakvih dodatnih troškova. Lovu mijenjamo po regularnom tečaju s deviznog na kunski račun, kad hoćemo i koliko hoćemo, bez ikakve dodatne provizije.

2 Likeova

Pa da iskreno kažem, stranica od WS Pay-a mi izgleda ko SCAM stranica. Ali već sam naučio na to da iza uspješnih projekata, najčešće pola toga stoji ofrlje izrađeno…

I učini mi se da pošteno deru, ali sam ovako ugrubo shvatio da po tome nema neke alternative.
Ali ako dobro kapiram, Skrill je onda povoljna alternativa.

Inače sam po ovom pitanju skroz neuk, ali mi svejedno Skrill zvoni da sam se susretao sa tim pojmom…dok naprimjer za WS Pay prvi puta čujem.

@zgubijumf, pošto vidim da si ti i mjenjao providera, ispipavao si teren očito… zašto tebi nije Skrill u radaru?

Iskreno nisam ni proucio Skrill, svakako cu sutra. Sa corvusom sam raskinuo ugovor i ovih dana bio sam lijen popunit dokumentaciju za wspay i sad mi je drago. Tnx @ControlEng

No issue :slight_smile:
Kod Skrill-a (ex Moneybookers) je zaheban proces verifikacije da bi dobio taj Business account.
Hrvatske dokumente ne doživljavaju niti 2%. Sve mora kod ovlaštenog sutskog tumača za engleski, prevedeno rješenje o osnutku tvrtke, aktivni izvadak iz sudskog registra, potvda od banke o otvorenom bankovnom računu, preslika osobnih dokumentata i izjave svih suvlasnika tvrtke koji imaju preko 50% udjela…100 čuda. Kad sve to lijepo skupiš, odneseš u Palaču pravde, 5. kat da ti udare Apostille. E tek onda skeniraš i šalješ Skrillu. Ova državna nadovjera (Apostille) je veoma bitna, 2014 Hrvatska je bila članica EU al’ ne vrijedi…
Uglavnom, ovako sam ti uštedio mjesec dana hodana, dopisivanja, živaca a i novca.

Kad jednom uvedeš sve kako treba, Skrill radi savršeno. Evo za našu firmu već skoro punih 6 godina.
LP

3 Likeova

Jedno pitanje… planiram da naplatim odredjenu uslugu preko web sajta. Isao bi opis usluge i na kraju paypal dugme. Zanima me da li moram imati biznis nalog ili mogu sa privatnim paypal nalogom? Hvala

Mrze me te procedure, ali što je tu je. Kod Amazona sam tako šetao puno i previse i kad je kao sve bilo gotovo …oni povukli novu rundu verifikacija, ja odustao xd.

Trebao bi imati biznis nalog. Al to nije nikakav problem. Sa paypalom mozes svasta…

1 Like