Western Union - unos primatelja

Pozdrav,

nije mi baš jasan ovaj WU (prvi puta koristim).
Primatelj mi je kao podatke za uplatu dao samo Ime, tel i Adresu.
Prvotno sam očekivao nekakav broj kartice na koji će se raditi uplata, ali sam zaključio da je to valjda nešto kao PayPal da prebacujem novac samo na njegov WU račun…pa da ću ga pronaći po tim podacima.

I tako se ja registriram na WU i kod transakcije me pita sučelje da unesem primatelja i stvarno me traži samo ovo…

…logično mi je ako u tom koraku nema nekih egzaktnih podataka o bankovnom računu primatelja … da sustav valjda treba prepoznati tko je primatelj u njegovoj bazi korisnika… po traženim podacima.

I ispunim to sve i kod momenta gdje bi kao trebao potvrditi plaćanje…sve nešto krivo.
Primatelj je iz Rusije, a WU ga prikazuje kao da je iz HR …

Cifru sam ionako stavio samo testnu od 10kn, ali prije nego platim ako netko može potvrditi jel ovo normalno?
Gdje bi taj primatelj kao trebao primiti svoje novce?
I dalje mi se čini da je jedino moguće na svoj WU račun, ali izgleda kao da transakciju ne povezuje sa zadanim primateljom … barem mi sustav niti u jednom momentu nije dao nikakvu naznaku da znaju kojeg primatelja targetiram iz njihove baze.

Uglavnom, zbunjen sam što se tu dešava?

Hvala za pojašnjenje. :wink:

Nešto mi izgleda kao da nakon uplate primatelj dolazi u nekakvu fizičku poslovnicu i podiže sa osobnom novce uplaćene na njegovo ime?

Jel to nešto takvo možda?

I dalje mi je čudno da me sustav pitao samo ime, ne i adresu primatelja. Što bi nekako bilo očekivano za taj tip transakcije.

Da. Ne treba njemu nikakav racun. Ti da meni saljes kucas moje ime i prezime i drzavu i to je ponekad dovoljno (obicno trazi i grad (ne citavu adresu) i razlog uplate sto uvijek bude “poklon”). Dobijas kod i saljes meni.

Ja u banku/postu (ko vec ima WU) dolazim samo s licnom kartom (ili pasosem) i podacima koje si dao- koliko je novca poslano i kod.

1 Like

Aaa…u tome je trik…
…a kako je nevidljivo prije odrade uplate…bez ovoga je izgledalo kao da bacam novce u jamu, heh.

Čak mi je na kraju palo i na pamet da mora biti nešto takvoga…ali kako nisam tražen za unos adrese, nije mi bilo jasno koji vrag se dešava.

Kod je traženi odgovor. :slight_smile:

Imaj na umu da trebas dobru drzavu potrefit… i da ako se pare ne podignu mozes povuc ti novac, tako da nece propasti

1 Like

Iz prve rukem znam da se ne može podići u drugoj državi :sweat_smile: Džaba što znaš sve informacija o onome ko ti poslao, koliko, kada, pasoš, lična, kod, sve džaba… :sweat_smile:

Hoces reći da u praksi ne radi internacionalno?

Ma jok, već ako si poslao nekome novac u BiH, on to ne može podići npr. u Hrvatskoj, već samo u BiH.