WHMCS dodaci, fiskalizacija, prijevod

Pozdrav,

Da li netko kristi WHMCS ovdje za hosting , izdavanje racuna, web stranice itd?

U potrazi sam za:

  • hrv jezik whmcs
  • email predlosci na hrv jeziku
  • modul fiskalizacije (gdje bi ovo mogao kupiti)

Jer ovo planiram koristiti za svoje klijente kod izrade stranica, da pratim hosting i placanja itd…

Imam jos dodatnih pitanja oko postavljanja pa bih s nekim volio popričati.

Hvala

Hrvatski jezik je po defaultu u whmcs-u(https://docs.whmcs.com/Language_Files)
A email template ces morati sam jer se on cuva u db.

Evo dodajem email templates. HRV jezik nije kompletan pa zato pitam.

Imam jos jedno pitanje oko ponuda /racuna? Ako mi mozes pomoci kod generiranja PDF racuna? Kako mogu znati kada je racun racun a kada racun ponuda. Npr. vidim kada mi druge firme salju da je kreirana ponida za placanje, a drugi mail da sam dobio racun. To je osti dokument koliko vidim samo druga sifra dokumenta i drugi izgled po parametrima.

Naša tvrtka je do 2015 koristila WHMCS…i odustali smo.
Razloga je bilo više, osnovni je što navedeni sustav nikako nismo mogli prilagoditi (niti itko može) da izdaje sve račune sukladno pravilima u RH zbog kojih porezna uprava lupa drastične kazne. Svaki račun se morao ručno dorađivati, a to je prava gnjavaža.

Početkom 2015 prebacili smo se na OpenCart koji su developeri doradili kako spada. OpenSource platforma je čudo kad znate zahtjeve i imate dobru ekipu koja zna odraditi posao.
Ta platforma za naplatu je i dalje aktivna (ažurirana naravno), skoro 6 godina nismo imali niti jednu zamjerku prilikom kontrole računa, a bilo ih je bar 10.
Baci oko na custom OC: https://www.croweb.host/shop/

Što se ponuda/računa tiče, stvari stoje ovako (bar kako mi to radimo i kako je zakonski ispravno):

  • možeš izdati neograničen broj ponuda, koje su pravno valjan dokument za uplatu ali nisu osnovica za obračunavanje poreza
  • jednom kad je uplata napravljena, samo na postojeću ponudu generiraš broj računa i onda takav dokument šalješ knjigovodstvu koji ga knjiži.

My 2 cents.
LP

1 Like

Sto se tocno moralo nadorađivati?

Sto mislis o Blesta?

Bar 4-5 stavki.
Za početak: središnji HNB tečaj koji se mijenja svakog dana. Pokušaj ga implementirati u WHMCS

Skoro ista priča samo jeftinija, s manje dodataka i modula.

Sve u svemu, problem je našeg zakonodavstva. Kad bi porezna bila malo više fleksibilna, moglo bi se više sustava napraviti da radi “po zakonu”.