Windows 10 - jako me boli oci od ovog izgleda - kako da stavim normalno?

Pozdrav, instalirao mi je covek windows 10, medjutim jako me boli oci od ovog izgleda, jer je klasican. Kako da stavim da izgleda normalno?
Font teksta sistema je strasan, da me bole oci od njega Screenshot by Lightshot i dole kada prevlacim sa jednog prozorčića na drugi, vidi se da je u classic modu. Screenshot by Lightshot Na netu ne mogu naći rešenje, a ne bih rizikovao sa brisanjem shell-a.

Probaj staviti drugu rezoluciju

nije do rezolucije, kao da nedostaju neki driveri za display ili je windows klasican, nikad ovako nesto nisam imao… inace youtube je tek gadan Screenshot by Lightshot

Onda je do grafickog drajvera. Mozes instalirati slimdrivers, besplatan je i on ce ti sam instalirati drajver, ili rucno ako ti je lakse

kad sam isao preko device managera da updatetuje graficku, pisalo mi je da je up to date sto mi je cudno

Rucno najbolje, vazda tako zeza kad se automatski preko tog radi.
Mozes skinuti cpu-z i vidjeti tacno ime graficke ako nisi siguran koja je, ili na desktop desni klik gdje se mijenja rezolucija ima advanced settings, pise i tu pa nadjes na googleu lako driver.

1 Like

imam i ja jedno pitanje :face_with_monocle:
ne uspijevam pronaći opciju da ugasim mijenjanje jačine pozadinskog svijetla s obzirom na zastupljenost bijele-crne… ako sam se dobro izrazio

graficka mi je vega 6 integrisana, ne znam koje tacno drajvere treba

Meni ovo liči da je je u pitanju ClearType :thinking: Da li si pokušao da naštimaš ClearType u svom win10? Možda je do toga ?

2 Likeova

Treba ti graficki drajver.
Upisi vega 6 display driver win 10

Mozes ovaj probati AMD Radeon Vega 6 Graphics (video cards) drivers for Windows

Probaj u power-saving settings → change plan settings > change advanced power settings > display > adaptive brightness (pa vidi tu opcije, ako je to to, sumnjam da je u opcijama graficke)

+1. Vjerovatno ti je isključen ClearType.

Evo ovako, cleartype je bio u pitanju sto se tice teksta, ali je i dalje ostalo kad prevucem misa na taskbar program, ne daje mi njegov prikaz, dok ne kliknem, a pre je davalo bez klika. Screenshot by Lightshot

Sto se tice drajvera, instalirani su svi, nije bilo ni do toga, instalirao je neke dodatne, zeznuo me i nije htela tastatura da radi, pa sam uspeo sa misem u device manager da obrisem i rekonektujem tastaturu da bi radila, jedan drajver mi ju je zezao

1 Like

Pogledaj ovde možda ti pomogne

1 Like

To je to, mucim se da pronadjem rec, kucao sam sve, samo thumbnail ne, tu je sve bilo iskljuceno, sad sam ukljucio sve sto mi je trebalo, hvala ti puno

Tko god je to instalirao ne zna osnovne stvari.

3 Likeova

Slazem se sa tobom, instalirano ej u servisu, a pre toga sam ja instalirao windows 10 i sve je bilo top…