Windows 7 i formatiranje

Dobar dan,

odmah da kazem trazio sam i po netu i tu na forumu ovo sto mi treba ali je ili presluzbeno pa nista ne razumijem ili nije ono sto mi treba, da sam nesto razumijo ne bih ovdje pisao. :slight_smile:

Daklem, imam windows xp i htio bi prvo formatirati C disk na kojem su windowsi te zatim instalirati windows 7 koji imam na usbu.

pa bih vas zamolio da mi laicki objasnite kako se to radi jer iako jednu razinu znanja imam ovo jos ne kuzim skroz ^^

USB mora biti bootabilan, i instalacija Win7 ispravno postavljena na njega.
U BIOSu namjestis da boot device bude USB
Resetiras komp, utaknes USB stick.
Pokrene se instalacija sa USBa, ako se ne pokrene nesto nije u redu sa instalacijom ili postavkama u biosu.
Kod odabira lokacija instalacije, odaberes disk C i formatiras ga (ima opcija pri dnu)
i to je to.

Ako neznas ovo napraviti, nađi nekoga tko zna, ili probaj ponovo.

e uglavnom dobio sam windows 7 na bootabilnom usbu.

i sad otiso na boot stavio da s njega ide i sve ok. sad me zanima kad biram particiju dolje imam format . koliko bi to trebalo trajat. jerbo ja kliknem na particiju i na format i on nesto ocita i to je to. gotovo u par sekundi a ne znam jel bi trebalo trajat duze

Formatiranje može trajati par sekundi (quick format) ili do par sati, ovisno o veličini diska (full format).

Za tvoje potrebe to je isto.

Ako se ne varam, defaultni format od instalacije Win7 je onaj quick, znaci par sekundi. Pobrise samo FAT.