Winter is coming: Google September 2019 core update

Ovo vise nije winter, ovo je ICE AGE!

1 Like

Za nas sa jeftinijim ulaznicama: koliko se često dešavaju ovakvi periodi?

Zadnjih 5 meseci je jako cesto…A zadnjih mesec ipo vise je bilo apdejtova nego “neapdejtova”…

2 Likeova

Od 20 dana februara 2-3 dana nije bilo velikog tumbanja…Praktucno 17 dana je bio neki update…
Ovo je gora “zima” nego sto su pripovedali u GOT…

Semrush sensor score je nebitan, bitan je semrush personal sensor score. Neki dan kad je bio semrush score 9 meni je personal bio 1 i nije bilo nikakvih pomaka ni gore ni dole kod mene.

Imao si srece da si ti zaobidjen, sto ne znaci da velika vecina sajtova nije osetila tumbanje. Ne mozes da osnovu jednog sajta da kazes da nije bilo nikakvog apdejta :slight_smile:

Ja ne kazem da nije bilo updatea, samo da taj update nije pogodio svih,tj.nijedan update ne pogadja svih,samo neke.

Naravno, sa leve strane se vide niche koje gadja. A i ti ne znaci da su svi sajtovi u nichi tumbani.

Ovaj najnoviji update me nagradio sa nekih 25%… kakvo je stanje u vas?
@Jeronimo034 , daj sceen, jel još uvijek drma ili se smirilo malo?

Kod mene opet linije lutaju, pa večeras okačim screen …

Po ovome je stanje redovno. I kod mene je stanje redovno, rastu sajtovi ali zbog sadrzaja koji dodajem redovno.

Ja ne znam sta se desava sa googlom majke mi… Izluđuje me…
Vezano za domenu koju sam pominjao na forumu post
Ne mogu vam previše iznijeti informacija ali pokušati ću objasniti. KW na balkanu definitivno iz te kategorije ima najviše pretraga, domena je jedna riječ, međutim na googleu se nalazi ENGLESKI SAJT POD TIM KEYWORDOM koji je preveden preko google translate, IAKO postoji još sajtova domaćih sa tim KEYWORDOM koji stvarno dobro funkcionisu broje po 400-500k posjeta mjesečno…

Izgleda da je samo bitan BACKLINK za kvalitet sadržaja ne je*u…

Ako je adult u pitanju ogromnu snagu dobijaju ovi najveci sajtovi jer hiljade npr domacih sajtova embeduju njihove klipove sto je jednako tome da imaju hiljade linkova sa samo domacih sajtova i nekako je i logicno da su ispred, iako ni meni nije zbog toga drago. Pogotovo sto je kod adulta sadrzaj relativno isti.

U adultu domaćem imam osjećaj da će nas s*ebati ovi strani sajtovi koji su baš tako počeli imati podkategorije tipa /hr/ i na hrvatskom imenuju klipove i zauzimaju pozicije za top keyworde, plus ovaj Monadplug što siluje ljude sa push notifikacijama mislim da je uništio u adultu i CPM jer oglašivači lete valjda na to više pa ne troše lovu ovamo, a i ako troše s vremenom to šalje toliko tih notifikacija da ogadi ljudima sve živo, dugoročno ne izgleda dobro.

1 Like

Imam neki blagi osjecaj da je google update u tijeku.

Bio je pre dva dana.

Drmao je i domace stranice, jel ?

Ja znam za US, ostalo ne znam.

vidim ja nešto čudno skočilo sve

Pozicije iste ali kad konverzija dode na normalu to mi je znak da se nesto kuha.