Wix manipulira linkovima, Google misli da to nije pametno i - ne reagira

Izvor: https://geek.hr/webmajstori/wix-manipulira-linkovima-google-misli-da-to-nije-pametno-i-ne-reagira/

Wix, popularni servis za besplatnu izradu web stranica, na vrlo očit način želi manipulirati Googleom. John Mueller kaže da to nije pametno, no sankcija još uvijek za njih nema. Pitanje je zašto? Ako sponzorirani link (link koji ste kupili ili dobili kao protuuslugu za ono što ste nekome nešto dali) prolazi i utječe na Google…

pa jesu… veliki igrači su zaštićeni…

manja web stranica bi odavno već propala…

ništa novo, Google radi onako kako želi

ne vrijede pravila za sve jednako

1 Like

Uvijek je tako bilo, i bi’će; Quod licet Iovi, non licet bovi. :blush: :o:

Ima li ovdje nekog da mu je banovan sajt zbog beklinkova i black hata? Ja mislim da je vrlo mali broj sajtova banovan zbog beklinkova u odnosu na koliko se o tome prica. Hiljade primjera od najpoznatijih koji krse pravila, do malih sajtova i prolazi im to godinama. Ja bih bas volio cuti licno iskustvo nekog ko daje konkretan sadrzaj za upite (kao wix u ovom primjeru - website builder) i da ga je gugl kaznio banom zbog manipulacije beklinkovima.

Evo ja :smiley: hhaahhhah

Ajd malo opsirnije, ako moze. Sta si radio, jel totalno nestao sajt iz gugla ili pozicije pale bas, jel doslo kakvo obavjestenje…

I da li je sadrzaj bio ok za termine za koje si rangirao

Iz tvoje branšee sajt adult. Kupio backlinkova kopirao sadrzaj dobijao 10k dnevnih nakon par mjeseci po par posjeta ništa nije došlo samo pozicije pale .

To se desavalo i meni, to ne racunam, to je tanak kontent ban, bar po meni, ne zbog beklinkova. Da si imao textualnog sadrzaja unikatnog uz videe ne bi dobio ban, bez obzira na beklinkove

Bio je sadrzaj tekstuani ali kopiran

Meni su sajtovi kaznjeni, jedna grupa sajtova mi je kaznjena zbog PBN mreze, par sajtova mi je kaznjeno zbog losih backlinkova, mada i dan danas vidjam sajtove da dobro rangiraju a da imaju spammy backlinkove. Jednostavno jos nisu zahvaceni nekim algoritmom, ali ce sigurno da budu, kad tad. Tekst na sajtovima sam imao, ne verujem da je thin content, a u WMT nije stigla “zvanicna” kazna, samo pad pozicije.

Ja vec mesecima ne kupujem backlinkove, zato sto sam isto video gomilu sajtova da rangiraju za jake kljucne reci a imaju samo 3-4 prirodna backlinka, koji sigurno nisu kupljeni.

Ja mislim da ima puno ali to su sajtovi do x mjeseci starosti i bez sadržaja i bez kvalitetnih linkova. Jednom kada ova 3 kriterija zadovoljiš do određene mjere više ti se loši linkovi ne računaju, tj ne idu na štetu.

još bi uz ovo dodao da je najbitnija stvar koliko imaš prometa od korisnika koji nisu došli na web zbog linkova/reklama/pozicije na tražilici, nego koji ciljano dolaze na web i zadržavaju se zbog onog što nudiš na webu. Ako to prevladava onda niti loši backlinkovi niti gotovo išta drugo ne može napravit štetu. Kad to imaš onda su sve ostalo samo finese koje u manjoj mjeri diktiraju hoćeš li za neki keyword rangirati malo bolje ili malo lošije