Wordpres sajt - potreban redirekt zbog instalacije u pogrešan folder

zdravo svima,
uradila sam wp sajt i sad ju treba objavit. Ja sam odradila instalaciju standardno strana je htdocs/ folder. Sad ima ime kroz ime foldera. Imamo nas server, treba napravit redirekt da se stranica objavi samo pod imenom bez foldera. Nas sistem admin ima problema da to uradi. Molila bih neki savjet sta uradit sad, ima li neki plugin i sl. tnx

Verice, prepravio sam i title topica tako da je vidljivo u čemu je stvar. Zašto si instalirala WP u pogrešan folder? :blush:
Moj je savjet - deinstalacija i zatim instaliraj u glavni root domene. Tada će ti otvarati kako treba. :blush: :o:

hvala za odgovor. Ja sam isto pomislila da tu nesto nije u redu s instalacijom, kad sam vidjela jedan drugi wp sajt koji nam je radila firma. Tu je strana instalirana direktno u root_u apach-ea i radi ok. Dali ce bit potreban redirekt u tom slucaju. Sad jos nesto, jos uvjek nemam eng verziju samo postoji instalacija za koju cu uradit sadrzinu. Iako mi je default_ ni jezik mk link uvijek nosi na en/ home. Sto napravit da se zasad otvra default_ no mk verzija? tnx

Root/site1/
Root/site2/

Svaka domena pokazuje na svoj site. Tako bi trebalo. Imate svoj server? Admina? Trebao bi to uraditi bez problema.

Ako sam dobro skužio sada je nova instalacija na
Root/site2/site2/ “sadržaj WP-a” ?
Nije ni to pogrešno, ali svakako nije po školski pa trebaš usmjeriti domenu . Ili instaliraj WP ispočetka, ili domenu usmjeri na poddirektorij

U cpanelu addon domain, dodaj domenu i pazi na path jer nekada on dava svoj path, tako ga samo izmjenis tipa ako ti dava public_html/site/site.com namjestis ga na public_html/site.com (ako je to path).

Ja radije stavljam

public_html/test1.com
public_html/test2.com
public_html/test3.com

da je sve uredno :slight_smile:

Sad je situacija xampp/htdocs/wp-site, a ako dobro razumijem treba instalirat wp_site direktno u root appach_ea? Ako se mogu snac s ovim ok, probat cu iz bekapa podic sajt u root_u da ne treba preusmjeravanje. tnx…

Zar nebi bilo najlakse to odraditi sa all import pluginom?!

nisam koristila ovaj plugin, vidim da je brze sve za uradit. samo ne vidim free verziju,. ok hvala na savjetima, sutra cu vidjet kako ce bit. pozdrav :roll_eyes:

pa to je free verzija ako ti sajt ima do 500mb sadrzaja

Ups…krivo sam ti rekao…ne radi se o all import pluginu nego All-in-One WP Migration.

Trebaš napraviti search and replace url-ova u bazi, proguglaj malo.

Jednostavnije je instalirati wordpress u root nego raditi nekakve redirekte.

2 Likeova