Wordpress 3.6.1

Ovako instalirao sam novu verziju Wordpressa neki dan :slight_smile:

Posto se radi o sajtu za online (flash) igrice dolazi do jednog problema :slight_smile:

Izgleda da WP 3.6.1 ne dozvoljava upload .swf fajlova,dobijem ovu gresku

Sorry, this file type is not permitted for security reasons.

Zna li neko za neki “fix” ?

Pokusao sam dodati ovo u functions.php

Onda mi izbaci ovu gresku:

Probaj jednostavnije rjesenje tj. instaliraj plugin pod nazivom “Manage Upload Types” a zatim pod Settings->Media dodaj u tabelu slijedece vrijednosti: swf (u prvo polje) i application/x-shockwave-flash (u drugo polje). Kod mene je ovo pomoglo.

swf je maknut sa liste “sigurnih” ekstenzija u zadnjem updateu.

Probaj ovako:

Opet baca ovu gresku

:confused:

Da li se ta greska javlja i kod uploada datoteka drugacijeg tipa (slike npr.) ?

Da :confused:

Znaci nesto je do hosta .htaccess ?

Hmm zvuci kao da wp-content ili wp-content/uploads ima krive dozvole, ako koristis cPanel, provjeri “Perms” wp-contents i wp-contents/uploads direktorija (u tabeli skroz na desno).

Ne neki KLOXO cpanel je u pitanju,pokusao sam da promijenim permissions sa 755 sam probaj na 775 ali nista :confused:

Evo stavio sam 775 sada preko cpanel i hoce :slight_smile:

Samo ne znam jel to sigurno bas ?

755 je u redu, tako i treba biti.

Hmm zbilja neznam, nemam takvih problema nakon upgrade-a, probaj ovo dodati u wp-config.php

Zamjeni sa svojim detaljima.

CC koji sam ja “baksuz” evo odma novi problem :slight_smile:

Danas sam zavrsio temu i odlucio da je upload-am sve sredim i ovaj problem sredim dodam igricu i izbaci mi

Not Found

The requested URL /angry_birds_igrice/angry-birds-rio was not found on this server.

Evo URL Besplatne igre igrice za sve na eigraonica.net

Da nije mozda do YOAST seo plugina ? :confused:

Sredjeno nesto me host opasno zeza :slight_smile:

Permision 777 stavi, kloxo nekad nece da napravi izmjene probaj preko file zile dodati persmisie…

Jako losa ideja, 777 nikako ne stavljati niti na jedan direktorij, radi sigurnosti.

Belmo, mozda je vrijeme za promjenu hosta :slight_smile:

Ma dobar je host dobio sam ga na poklon od @STEVEN80 samo sto nije bilo bas sve podeseno,al’ sad sve super radi :slight_smile: