Wordpress - animiarni gif u headeru preko background slike

Pozdrav drugari…

Nadam se da li bi mi neko mogao pripomoci oko problema u Wordpress sajtu - naime, hocu da preko backgrounda u headeru (fina slika velika) stavim kockasti prozor u kojem bi bio animirani gif gdje bi se rotirale slicice. Postavio background header, napravio (nacrtao) taj kockasti dio u kojem bih sad da se prikazuje taj animirani gif, ali nemam pojma kako da ubacim taj gif preko tog backgrounda. Pokusao par stvari i ili se zakuca na sam vrh strane (centar, lijevo, desno) ili na dno, ne mogu da ga pomjerim marginama nikako.

Ono sto sam uradio je da sam u header.php ubacio ovako:

<?php if (is_home()) { ?>
<?php } else { ?>
<?php } ?>

Gdje mi je taj main-top u css-u glavna slika velika u backgroundu, a main-top3 taj gif koji bih da smjestim na odredjenu poziciju u headeru.

U Cssu napravio zatim ovako:

#main-top {
margin:0; padding:0;
width:100%; height:100%;
background:url(images/main-top.gif) no-repeat top center;
position:relative;
}

#main-top3 {
margin:0; padding:0;
width:100%; height:100%;
background:url(images/animirani.gif) no-repeat top center;
position:relative;
}

I petljao po tom main-top3 marginama, paddingu i nema sta ne, ali nece da se pomjeri na zeljenu poziciju.

Pitanje je dakle, kako pomjeriti u CSSu tacno taj animirani gif na zeljenu poziciju, i gdje grijesim?

Hvala mnogo ako neko moze pomoci, smorih se najgore sa ovim, a sve ostalo gotovo :smiley:

Znaci, ovo otprilike slikovito mi treba:

http://img851.imageshack.us/img851/5206/headerwav.jpg

Sredio sam sve, da se neko ne bi mucio sa objasnjavanjem. :zbogom:

A jesi? Pa to je divno! Nije ti palo na pamet pa da to podjeliš sa drugima? Možda će sutra nekome baš to trebati, a saznanje da si ti to riješio neće mu baš puno pomoći ako ne napišeš kako.

1 Like