WordPress & CSS problem oko dimenzija slike

Počeo sam raditi stranicu u WordPress-u i naišao na problem sa prikazom umanjenih slika iz postova u widgetu. Znači u postu se slika prikazuje OK ali kada se treba prikazati umanjena u widgetu sa novim postovima slika je gotovo neprepoznatljiva. Kako to izgleda može se vidjeti ovdje. Znam da je to rješivo u css datoteci ali budući da baš nisam na Ti sa css-om molio bih za pomoć nekoga iskusnijeg sa foruma. Hvala unaprijed na pomoći.

Pretpostavljam da je to rješivo negdje unutar ovoga koda:

/news widget/

#top .news-content{
padding:7px 0 3px 0;
line-height: 18px;
position: relative;
overflow: hidden;
font-size:12px;
display: block;
clear: both;
margin:0;
}

#top .news-wrap{
border:none;
list-style-type: none;
list-style-position: outside;
}

#top .news-wrap li{
border:none;
background: none;
text-indent: 0;
}

.news-link, .news-link:hover, #top .widget ul li .news-link:hover{
display: block;
position: relative;
text-decoration: none;
overflow: hidden;
z-index: 2;
}

.news-thumb{
margin-right:9px;
padding:3px;
float:left;
height:79px;
width:106px;
margin-top: 4px;
border:1px solid;
}

.tweet-thumb img, .news-thumb img{
width:106px;
height:79px;
}

#top .news-thumb img{display:block; float:left; border:none; padding:0; margin:0;}

.news-headline{
overflow: hidden;
font-weight: bold;
margin-top:2px;
display:block;
}

.news-time{
font-weight:normal;
clear: both;
font-size:10px;
display:block;
}

.news-excerpt{

}

.widget.newsbox .news-thumb img {
width: 36px;
height: 36px;
}

.widget.newsbox .news-thumb {
width: 36px;
height: 36px;
}

.widget.newsbox .news-headline {
margin-top: 10px;
}

To ti je zato sto u thumbs koristis slike 36x36 a ne originalne…

Hvala, ali zaboravio sam napisati ono najvažnije - ja ustvari i želim da mi slike budu veće od 36px ali kada promijenim ove veličine onda mi se događa ono što sam već napisao. Znači gdje i što trebam promijeniti da mi se pravilno prikazuju veće slike, npr. 110px puta nešto?

Radio si resize samih slika, tu ti CSS neće pomoći. Kada pozivaš slike, probaj kao atribut dodati ‘medium’ ili ‘full’, pa tek onda radi resize sa CSS-om.
CSS-a ne zanimaju tvoje stvarne dimenzije slike pa će ih on svakako umanjiti/uvećati bez obzira na veličinu.

Samo u thumbs stavi link prave slike a ne link resize-ovane slike i onda preko CSS stavi koliko hoces da ti bude visina, sirina i sve ce biti ok.

Hvala shimi. Kako to točno napraviti?

Pa nadji taj fajl gde ti se kreira thumb, ne znam kako ide to u wordpressu mozda thumbs.php i tu samo stavi da ti vuce celu sliku da je ne resize-uje i kasnije u CSS samo stavi kolike dimenzije hoces…

Ili jednostavno podesi da ti ne smanjuje na 36x36 pa posle u CSS da siris sliku, nego stavi da ti direktno resize-uje na 100x100 ili koliko vec hoces…

set_post_thumbnail_size( 200, 200, true );
Tako možeš postaviti da su ti thumbovi veličine 200x200, pa onda radi resize sa css-om.
Isto tako mislim da možeš, kada vadiš thumb, dobiti i direktan link do cijele slike, googlaj malo na codexu.

Ok, veliko hvala svima na savjetima. Bacam se na posao :wink:

Najčešće ti se set_post_thubmnail_size nalazi u functions.php od teme pa pokušaj tu.