Wordpress - develop noobie pitanja

Da budem jasan, ne favoriziram ofrlje pristup. Ali smatram da treba znati procjeniti kako će se kada kojem problemu pristupat.

I ove moje su takva rješenja zakucala u neke limite/barijere preko kojih ne ide dok ne promjene strategiju. Tipa trošak developera za popravak bugova im postaje osjetan financijski teret.
Hvataju ih repovi…nije im milo.

Ili nešto smješnije, malu izmjenu na bazi moraju ručno hendlati na 20ak baza …a htjeli bi imati 100njak klijenata (čitaj 100njak baza) na tom servisu, a ne vide da im trenutna metodologija nije skalabilna.
Ali tu su disu…iskobeljat će se već nekako…prije il kasnije će shvatit kojim putem moraju dalje ići.

S druge strane sam fasciniran koliko je quick&dirty pristup prodoran za neke stvari i zaista nisam po prirodi takav … pa se razumom trudim “ponašati glupo” :smiley:

Većinu stvari iz ovog posta bih mogao potpisati. Imam kolegu, pravi stoku.ac, sve zna, znači piše žalbe, odgovore tužilaštvu (dobio nekoliko tužbi isl.), bio mehaničar popravljao automobile, profesionalni vozač (sve kategorije ima i vozio je iste), građevinski radnik (otac mu imao firmu), zna engleski i njemački u rangu minimalno B2 . Kad pričaš s njim u sve se razumije, pun teorije i ostalih sranja.
Kad mu predložiš da nešto privatno krene, nađe hiljadu mana i problema. Uglavnom meni je epic fail zbog svega ovoga.

Ovo je ok, ako treba na brzinu nesto napraviti da radi, a kasnije ce se popravljati.

Medjutim to kasnije nikad ne dodje, jer se nema vremena.

Mozda uzeti malo vremena za planiranje, napraviti plan i onda krenuti.

Sve ima svoje prednosti i nedostatke.