Wordpress i Facebook Open Graph Debugger

Imam WP stranicu sa dosta članaka. Uz to održavami FB fan page, koji je do sada uredno radio. U zadnje vrijeme (kako sam instalirao jedan custom plugin) nailazim na probleme prilikom objave članaka.
Dakle, događa se to da za objavljeni članak FB ne vuče relevantnu fotografiju, nego neku random ili par njih iz tog novog plugina.

Gledao sam malo facebook open graph debugger i tamo lijepo stoje upozorenja

Response Code 206
Admins And App ID Missing fb:admins and fb:app_id tags are missing. These tags are necessary for Facebook to render a News Feed story that generates a high click-through rate.
Like Button Tag Missing og:title is missing. The og:title meta tag is necessary for Facebook to render a News Feed story that generates a high click-through rate.
.
.
.
Inferred Property The 'og:url' property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.
Inferred Property The 'og:title' property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.
.
.
.

No što se dešava? Ista ta upozorenja imam i kada isključim plugin, ali ipak u tom slučaju kada refrešam Debugger link i opet ga oprobam on povuče fotografiju iz članka. Ako uključim plugin, idu pogrešne fotke.

Sada mene zanima, gdje ja unosim ove og:title, og:url … vrijednosti? Pretpostavljam ako su u WP kodu, da će i u slučaju kada uključim plugin, FB znati prepoznati relevantnu fotografiju.

Zahvaljujem se svima na dobrim savjetima :smile:

Mozes li postaviti link stranice ? :smiley:

Poslao sam PP, ne bih ovdje postavljao link

Dakle problem sam riješio po savjetu @belmin-a tako što sam instalirao plugin WP Facebook Open Graph Protocol Inačica 2.0.10 | Autor Chuck Reynolds

Stvari ću ostaviti za sada kako jesu. U biti, to mi nije sretno rješenje. Baš sam i tražio neke custom kodove za stranicu da bih izbjegvao korištenje plugina iz WP direktorija…

Kako god hvala @belmin za pomoć

@komentar evo mali kod bez plugina, nisam testirao tako ne znam da li sve funkcionise.

Ubaci ovo u header.php izmedju head tagova

<?php if( is_single() ) : ?>
<meta property='og:title' content='<?php the_title(); ?>' />
<meta property='og:url' content='<?php get_permalink(); ?>' />
<meta property='og:image' content='<?php get_the_post_thumbnail($thumbnail->ID, 'thumbnail'); ?>' />
<?php endif; ?>

@belmin

Stavio sam kod koji si dao, kakav jeste. Kada pogledam člank kao page source vidim rezultat:

<meta property='og:title' content='Naslov članka dobijem' />
<meta property='og:url' content='' />
<meta property='og:image' content='' />

Ostalo ne dobijam. Ako imaš savjet javi :slight_smile: ovo mi izgleda kao dobro moguće rješenje…

Mozes li mi poslati kod single posta na pp, jer ne znam koja je tema te na koji nacin se vuce thumbnail :wink:

@komentar ili probaj ovako

<?php if( is_single() ) : ?>
<meta property='og:title' content='<?php the_title(); ?>' />
<meta property='og:url' content='<?php the_permalink(); ?>' />
<meta property='og:image' content='<?php the_post_thumbnail(); ?>' />
<?php endif; ?>

Ovaj je bolji :smile: još samo og:image ne čita

sad ću ti poslati kod pa da pogledaš…

Da zatvorim temu :smile:

Dakle @belmin mi je sastavio kod koji odlično radi. Evo kako to izgleda

<?php if( is_single() ) : ?>
<meta property='og:title' content='<?php the_title(); ?>' />
<meta property='og:url' content='<?php the_permalink(); ?>' />
<meta property='og:image' content='<?php $image_id = get_post_thumbnail_id();
$image_url = wp_get_attachment_image_src($image_id,'large', true);
echo $image_url[0]; ?> ' />
<?php endif; ?>