WordPress i WebShop

Uskoro pocinjem raditi jedan mali WP site koji bi u blizoj buducnosti mogao prerasti i u manji web shop. Totalni sam pocetnik u cijeloj prici pa me zanima koliko je komplicirana implementacija webshopa u wordpress? Radi se o djecjoj konfekciji, mali broj artikala (20tak) i za pocetak bi isli samo na placanje pouzecem ili virmanom jer, koliko sam vidio, karticno poslovanje dosta poskupljuje i komplicira cijelu pricu (ili se varam?). Ne radi se o nikakvom velikom komercijalnom projektu, jednostavno imamo (moja draga i ja) nekakvu ideju pa bi probali nesto napraviti bez ulaganja velike love u sve to. Ako to krene u ozbiljnije vode onda bi se obratio proficima da mi naprave webshop kako treba, integrirao placanje karticama i sve sto ide uz to ali za pocetak mislim da mi to nema smisla.
Vidim da se spominje Shopp plugin za WP, jel to ok rjesenje za ovo sto mi treba? Da li se netko od vas bavio s tim ili ste vise orjentirani na nekakva profi rjesenja? Bilo kakva pomoc je dobrodosla jer mi je cijelo ovo podrucje jedna velika magla ali imam uzasnu volju nauciti nesto :slight_smile:

Jel moguce da nitko nema iskustva sa webshopovima i WPom?

ja radim sa WP-om, ali nije mi nikada dolazila ideja da radim nesto slicno…

a da probas sa osCommerce?!

http://www.1stwebdesigner.com/tutorials/create-e-commerce-websites-wordpress/

ne bavim se wp, al sam slučajno naletio na ovaj članak… možda ti pomogne…

[quote=“MoschuS”]Ne radi se o nikakvom velikom komercijalnom projektu, jednostavno imamo (moja draga i ja) nekakvu ideju pa bi probali nesto napraviti bez ulaganja velike love u sve to. Ako to krene u ozbiljnije vode onda bi se obratio proficima da mi naprave webshop kako treba, integrirao placanje karticama i sve sto ide uz to ali za pocetak mislim da mi to nema smisla.
[/quote]

Osobno smatram da to nije najbolji način da se pokrene webshop. Kod nas još dosta ljudi ima averziju od kupovine on-line. Ako imalo ozbiljno mislite krenuti u to, savjetujem da odmah izdvojite neku lovu i platite nekome da vam napravi web shop.

To što će vam profići raditi web shop, ne mora nužno uključivati i kartično plaćanje, ali će posao biti odrađen profesionalno, te će se u budućnosti vrlo lako implementirati neki payment gateway za kartično plaćanje.

Isplativost investiranja u to je druga priča i nije na meni da to procjenjujem, ali teško da amaterski web shop može prerasti u nešto više…

Teško da će bilo koji posao uspjeti bez ulaganja neke love… Druga je stvar racionalno ulaganje, te izbjegavanje nepotrebnih troškova, no u ovom slučaju mislim da nema ni smisla počinjati nešto ako ne mislite krenuti ozbiljno u to.

Inače, postoje razni dodaci za WP poput ovoga, a imaš i OS Commerce, CubeCart, Zen Cart…

Pogledaj i ovo, ima brdo toga…

Hvala na linku, bio sam prije tjedan dana na tom siteu ali je clanak izasao u medjuvremenu pa sam ga propustio :slight_smile:
Za osCommerce, Magento i sl. znam da su dobra rjesenja ali mislim da mi je to preslozeno za postaviti posto nemam nikakvog iskustva ali idem sad i to malo prouciti. Bilo bi mi super da naletim bas na nekog tko je u WPu napravio shop pa da mi moze dati neki savjet temeljen a vlastitiom iskustvu, recimo koliko je tesko lokalizirati wp e-commerce posto Hr verzija naravno ne postoji i sl.

[quote=“MoschuS”]Hvala na linku, bio sam prije tjedan dana na tom siteu ali je clanak izasao u medjuvremenu pa sam ga propustio :slight_smile:
Za osCommerce, Magento i sl. znam da su dobra rjesenja ali mislim da mi je to preslozeno za postaviti posto nemam nikakvog iskustva ali idem sad i to malo prouciti. Bilo bi mi super da naletim bas na nekog tko je u WPu napravio shop pa da mi moze dati neki savjet temeljen a vlastitiom iskustvu, recimo koliko je tesko lokalizirati wp e-commerce posto Hr verzija naravno ne postoji i sl.[/quote]

Lokalizacija i nije neki problem, ako znaš en, možeš i sam prevesti…
Osobno nisam nikad radio web shop u WP, tako da tu nemam puno pametnih savjeta, ali ako bude kakvih poteškoća, rado ću pomoći koliko mogu…

[quote=“MoschuS”]Hvala na linku, bio sam prije tjedan dana na tom siteu ali je clanak izasao u medjuvremenu pa sam ga propustio :slight_smile:
Za osCommerce, Magento i sl. znam da su dobra rjesenja ali mislim da mi je to preslozeno za postaviti posto nemam nikakvog iskustva ali idem sad i to malo prouciti. Bilo bi mi super da naletim bas na nekog tko je u WPu napravio shop pa da mi moze dati neki savjet temeljen a vlastitiom iskustvu, recimo koliko je tesko lokalizirati wp e-commerce posto Hr verzija naravno ne postoji i sl.[/quote]

Mis mo radili nekoliko wordpress + shopp plugin kombinacija, ali ni jednu za hrvatsko tržište i moram priznat da preporucimo klijentima magento prije nego shopp plugin za wordpress. Za Magento imaš lokaliziranu verziju, ali nije preveden do kraja.

thnx Zmaj!
Svjestan sam da bi bilo najbolje skociti u to ozbiljno ali mi smo prvo zamislili web samo kao malu promociju tog proizvoda pa nam je onda palo na pamet da bi bilo zgodno da mozes usput to i kupiti.
Nedavno me je web poceo ozbiljnije zanimati pa bi mi ovo bio prvi izazov i prvi pokusaj da napravim nesto, zato sam i izabrao WP kao donekle jednostavnu platformu. Posto mi je dizajn donekle struka (radim u video industriji) taj dio mi nije problem nego vise sama izvedba svega ali moram od negdje poceti.
Sto bi mi ti savjetovao za webshop? osCommerce? Par ljudi mi je reklo da je Magento trenutno dobar izbor. Kako se opce krecu cijene izrade malih shopova kod nas? Znam da zavisi od miljon faktora ali posto se radi o stvarima za klince evo nesto ovog kalibra
http://www.malimrav.hr
ili ovaj drugi kojeg vidim da je radio logIT
http://www.cool-kids.hr

Kod nas u prosjeku kompletan Magento shop bez ikakve custom funkcionalnosti izade između 5 000 i 6 500 dolara.

A… evo.
Nađoh ti nešto što će ti koristiti:

http://www.chris-wallace.com/2009/07/17/simplecartjs-a-free-wp-e-commerce-thematic-child-theme/

a da kupis wordpress template od 300 dolara,instaliras ga i mirno spavaš?

Da, te teme mi se cine kao dobro rjesenje. Gledam malo wpa storefront (
http://bit.ly/MqvH3
) i cini mi se da bi s tim mogao napraviti ono sto mi treba.

Mislim da su ljudi pretjerali malo. Gospodin radi jednostavan site za prezentaciju majica koje ce se kasnije mozda prodavat pouzecem. Dakle vama uopce ne treba klasicni webshop o kakvom se tu prica vec jednostavno se moze napravit kataloska prodaja di ce vam se poslat upit za odredjeni proizvod i placat se recimo pouzecem. Za to nije potreban nikakav webshop vec se jednostavno napravi stvar i bez njega. Za odredjeno vrime ako se posal razvije onda mozete razmisljat o ulaganju vecih sredstava u tako nesto.
Pozdrav.

Ja sam se mučio nedavno sa web shopom da ga instaliram za WP ali nisam našao ništa što bi mi odgovaralo iako ima dosta shop plugina.

Ako namjeravaš proširivati trgovinu odmah napravi nešto specijalizirano. Iz iskustva znam da se kasnije isplati jer sam napravio i održavam tri web shopa sa ukupno 22.000 artikala :slight_smile: