WordPress (ili Joomla) n00b pitanja

Pozdrav svima,

Zanima me sljedeće:
Dali je moguće na nekoj web stranici “vući” iz WP baze postove na djelove stranice (recimo da je WP instaliran negdje u nekom folderu), znači trebam funkciju najosnovnijeg CMSa na određenim pod stranicama. Ne treba mi 90% mogućnosti WPa, samo mogućnosti:
[list]
[:1q2wajx4]Logina[/:m:1q2wajx4]
[:1q2wajx4]dodavanja postova u određene kategorije[/:m:1q2wajx4]
[:1q2wajx4]dodavanje slika (pomoću browse buttona)[/:m:1q2wajx4]
[:1q2wajx4]brisanje i mjenjanje[/:m:1q2wajx4][/list:u:1q2wajx4]
Dali WP dozvoljava ovo, ili se mora includat header dio koda…

Zvuči primitivno ali tako i je, i ako postoji neka “lightweight” CMS alternativa ovome (CRUD na tekst i slike sa WYSIWYG editorom je dovoljno) a da radi bio bih zahvalan…

Zahvaljujem

Uzmeš fuelphp ili codeigniter i odradiš to u doslovno jedno popodne. Što se tiče situacije s WPom nije to baš tako jednostavno, ja sam probavao jednom i nisam baš imao nekog uspjeha.

Da, ali nema se vremena za učenje u hodu :sperm: tako da mi ovo sad izgleda ko SF roman :stuck_out_tongue:

btw. Uspio sam iskombinirat ovo sa WPom, za sada nema bagova vidjet ćemo kroz tjedan dana.

PS
Hvala na preporuci za Sublime Text 2, veliki preporod u odnosu na Notepad++ :zbogom:

probaj CutePHP Content Management

Šta je to sa ovim CMS sustavima koji ne koriste bazu podataka, evo našaoo sam ih 20ak, nisam ziher kak ta logika funkcionira na malo ozbiljnije staze…za sad je dovoljna ali ako će trebat neke queryje i sl…nisam ziher

WPom sa rješio sve, fino elegantno i radi sve do sad ko urica, nisam primjetio nikakve ozbiljnije bugove…