Wordpress mobilna verzija sitea

Pozdrav, jucer sam naletio na klijenta koji je trazio template za njegov site koji je na Wordpressu koji bi bio za korisnike koji dolaze s mobilnih uređaja, tableta i slicno. Predložio sam mu da od njegove teme napravim responsive temu, na sto se i slozio. Da sada sam napravio vise od pola posla, kad ono maloprije mi se javlja da se predomislio i da hoce da mu napravi iskljucivo novu temu sa dizajnom koji mi je dao i da ce ta tema biti na mobile.domena.com

Da sad ne gubim vrijeme, imam pitanja za nekoga tko je vec imao iskustva s istim…
Dakle ja bih ovo sad izveo na sljedeci nacin:
-Kreirao novu temu i napravio sa tim dizajnom, to je najmanji problem
-Na primarnu temu dodao samo provjeru jel mobilni uređaj i onda redirektirao na mobile.domena.com
-Ne bih duplicirao wp fileova na poddomenu jer je to glupost, vec bih samo prikazao isti sadrzaj sa domena.com ali sa mobilnom temom, e tu je sad ono vazno, kako bi vi to izveli na apache web serveru, to je ustvari jedino sto me zanima, kako da koristim isti folder za to?

Imate ti li mozda drugaciji prijedlog da ovo izvedem, naravno mora biti subdomena?

Ja sam instalirao besplatan plugin koji prepoznaje ako sajt otvaraš preko mobitela i on ima svoj template upravo prilagođen mobitelima.

Nisi me razumio mozda, on mi je dao dizajn u PSD-u, ja ga moram pretvorit u html/css i stavit da bude na poddomeni m.domena.com

Nije mi problem napraviti dizajn, niti prepoznati uređaj, jedini sto me zanima kako bi netko koristio iste fileove tj isti wp folder za normalne siteove i za m.domena.com subdomenu ili bi to mozda drugacije izveo…

Ne trebam pluginove za wp nikakve, mozda samo info o koristenju drugog(mobilnog) templatea ako dolazi sa m.domena.com

Ako te dobro kužim ti šta trebaš napraviti je usmjerit poddomenu u root, tj. na folder gdje ti je glavna verzija.

@milito

Ako moze samo ime tog plugina, hvala.

Zero, oprosti, mislio sam da bi te mogao zanimati plugin da te poštedim tog rada, nisam sve čitao.

Stux, WPtouch.

bas to, samo sto bih onda provjeravao jel m.domena.com i ako je stavio bih mobilni template…

moslim da je to najbolje rijesenje za ovo kad me vec dobro izvozao da prvo hoce responsive, pa onda odustao… mrzim takve klijente, misle da je to minut posla…

Jel netko radio mobilni site tako?

Nisam, jer znas i sam da ovo nije praksa.

Sve mu to naplatis lijepo.