Wordpress na Hetzner Cloud

Pozdrav svima, zakupio sam Cloud na Hetzneru na mjesec da testiram. Obzirom da me zeza VPS te stalno usporavaju mi sajt sa Namecheapa namjerno odlučio sam se da prebacim na cloud. Naime kada dodjem da instaliram wp izbaci mi uvijek neku gresku. Ima li neko da bi mi pomogao da ovo podesim?

Kakvu grešku vidiš? Malo detalja, pa ti i pomognemo. Imam ja servere na hetzner i mogu reći samo najbolje za uslugu

Cuo sam da je najbolji zato sam i uzeo za test. Pokusavam preko njihove Console da instaliram WP ali uvijek dobijam gresku.

Zasto instaliravas tako? Instaliraj ga sam. Ja to nikada ne radim preko hostinga upravo da bi izbjegao greske.

Evo povezao sam sve to i kad otvorim domenu izbaci mi error:

Domena je: pozitiv24h.online

Jel koristiš kakav control panel (tipa cPanel) ili kako točno instaliraš Wordpress? Koliko znam na HetznerCloudConsole nema tih opcija za automatske instalacije softvera, već samo opcija da odabereš koji OS želiš i neki control panel ako ga želiš. Pošalji malo screenshotova jer ovako ne možemo znati gdje je problem.

Kao sto rekoh, preko file managera uploadaj wordpress i raspakiraj. Napravi novu sql bazu i usera i daj mu sve privilegije. Te podatke unesi u wp-config.php file. Nakon toga ides na tvojadomena.com/wp-admin/install.php i instaliraj wordpress. Ne moze jednostavnije.

Kakvu grešku, de malo opiši postupke:

  • kupio si vps?
  • koji distro si izabrao (preporučujem AlmaLinux umjesto Centos-a, ili Ubuntu/Debian)
  • kako si instalirao Cyberpanel
  • kako si podesio default postavke Cyberpanela nakon instalacije
  • kako si dodao domenu u cyberpanelu itd…

Daj logove grešaka ili debug log…

P.S
Kada budem imao vremena, napisat ću na svom blogu vodič za CyberPanel i WP uskoro, pa ću ti proslijedit link privatno.

Ljep pozdrav.

Instalirao sam openlitespeed panel. Podesio i kad otvorim domenu izbaci mi 404 error. Domena je pozitiv24h.online

Uzmi si managed hosting jer za unmanaged bi trebao imati neko osnovno znanje o administraciji servera. Hetznerove servere obicno zakupljuju hosting kompanije, reselleri i oni koji se razumiju u adminstraciju. Ako ipak zelis sve sam raditi, pronadji si neki tutorial na internetu pa radi sve po njemu. Digitalocean ima masu svojih tutorial za pocetnike… npr. How to install WordPress on Ubuntu 18.04 | DigitalOcean ili u tvom konkretnom slucaju… How To Install WordPress with OpenLiteSpeed on Ubuntu 18.04 | DigitalOcean

ja sam pokusavao dodat wp na hetzner i nakon par dana mi se ubaguje i ne mogu se loginovat na wp, tako da ne preporucujem…

Što znači ubaguje ? Daj objasni malo. Ja ne pamtim kada sam pogledao nešto ispod haube, sve radi godinama bez ikakvih problema. Više vps servera je u pitanju, više WP stranica, neke HTML i par baza koje koristim za neke druge projekte

radi i meni kao obicnom korisniku sajt bez greske, ali nakon par dana nemam pristup panelu tacnije kad idem domen.com/wp-admin ne prepoznaje sifru, ne mogu je ni rr nit ista… To je moje iskustvo sa hetznerom i wordpressom, a hetzner koristim za druge svrhe i odlican je

to nema veze sa hetznerom vec sa instalacijom wordpressa/web servera/control panela … pretpostavljam da si nesto instalirao na unmanaged vps … moras nam reci kakav je server i na cemu se vrti wordpress

Yep, istog sam mišljenja, jer ipak nije hetzner neka no-name kompanija, po mom mišljenju, imaju najjaču infrastrukturu u europi, za sve ozbiljnije klijente uvijek hetzner preferiram…

Jel možeš logove priložit, da vidimo o čemu se radi…

1 Like