Wordpress na IIS-u sporo loada

Pozdrav,

Imam problem sa wordpressom na IISu loada mi ga jako sporo. Instalirao sam php7.4,mysql workbench da mogu bazu importat i lakse prava dodjeljivat, napravio output caching na iisu. Prebacio sam ga sa wampa na iis. Znam da bolje radi na apacheu, ali zahtjev je da mora bas biti na IISu.
Takoder nakon prebacivanja svaki plugin koji instaliram ne mogu nista enableat na njemu.

Molio bi pomoc ako neko ima kakvog iskustva sa wpom na IISu

A zasto bas mora biti na Windowsu?

Ne znam ni ja nisam dobio razlog, ali mora biti na IIS-u. Vecu glupost od IIS-a nisam vidio haha

1 Like

Volim kad neko nešto nepoznato samo iz tog razloga nazove glupost. IIS uopće nije glupost i ima svoje razloge zašto postoji.

Sve ima svoj razlog zasto postoji kao i sto svaka roba ima svoga kupca, ali eto to je samo moje misljenje o IIS-u.

Da li je samo prvi load spor kad se stranica otvori nakon nekog vremena?

Nije samo prvi load za svaki i za svaku stranicu. Mislim da sam nasao problem gledao sam php logove i svi errori su su na pluginima gdje su slider,slike itd. Vjerujem da je to problem mozda nisu kompatibilni sa phpom 7.4.4, a prije je bio na phpu 5.2 pa sam to migrirao sa wampa na IIS. Probao sam cak update te plugine al onda ne rade. Probao sam default wordpress stranicu instalirat ucitava ju odma pa vjerujem da je do plugina problem

što se tiče 7.4 verzije ja sam isto imao problema … probaj 7.3 verziju php-a …

Koji je na kraju PHP na IIS?