Wordpress naslov posta ili stranice

Pozdrav ekipi,
početnik sam pa bi molio pomoć. Slažem jedan portal pa me muče naslovi postova i stranica.

Naime htio bi da format naslova mog posta bude ovakav:

Ovo je moj naslov posta u wordpressu

a ne ovakav:

Ovo Je Moj Naslov Posta U Wordpressu

Znači ne želim da mi svaka riječ u naslovu počinje s Velikim slovom. Sve sam opcije u wordpressu pregledao no nisam uspio to promjeniti. Kako da to uradim? Tema koju koristim je https://mysterythemes.com/

Hvala

.custom-header .entry-title, 
.custom-header .page-title, 
h1.entry-title {
	text-transform: none;
}

guglam ko zmaj

2 Likeova

Vjerovatno ima opcija u samoj Temi, pregledaj one stavke o tipografiji…

Da prvo pokušam sa anjinim odgovorom. Gdje da postam ovaj kod? Otvorio sam style.css i pokušao postaviti na par mjesta no nije bilo uspjeha. Npr ispod ovog:

/*--------------------------------------------------------------
Posts and pages
--------------------------------------------------------------*/

.sticky {
  display: block;
}

h1.entry-title {
  color: #353535;
  font-weight: 700;
  margin-bottom: 0;
  padding-bottom: 0; 
  text-transform: none;
}

h1.entry-title a {
  color: #3d3d3d;
}

.hentry {
  margin: 0 0 15px;
}

pisalo je:
text-transform: capitalize;

Ja sam promjenio u:
text-transform: none;

No i dalje je problem prisutan

Ne znam ja temu tu, ali vjerovatno ima opcija za dodavanje dodatnog css. većina wp tema to ima tu opciju u opcijama teme uglavnom je dole posljednja opcija (ovo dajem samo primjer na neve temi koju koristim)
image

Ako misliš da ti ispravi stare postove onda ta promjena to učinjet neće, a ako si objavio novi post a ostala velika početna slova, onda probaj obrisati cache, i pogledaj sa nekog uređaja odakle nisi posjećivao sajt

ps. ja sam samo izguglo i zalijepio odgovor nekog iz saporta te tvoje wp teme

napravili smo napredak! Hvala puno! Dodao sam code u additional CSS, i sad mi ispravno prikazuje kad otvorim post.
No na naslovnoj Home stranici mi i dalje isto

Ne znam ti ja ništa oko ovoga, no evo nagađaću, ovaj kod koji si dodao u adišnal css

.custom-header .entry-title, 
.custom-header .page-title, 
h1.entry-title {
	text-transform: none;
}

ne važi za arhive i homepage jer su tu titlovi postova najvjerovatnije h2 i onda tu taj css ne radi jer se odnosi na h1 (titl posta il pejdža), ja bih onda pokušao u dodatni css dodati i ovaj kod

.custom-header .entry-title, 
.custom-header .page-title, 
h2.entry-title {
	text-transform: none;
}

pa pokušaj i vidi jesam li slučajno u pravu. a vjerovatno ima i neko normalnije (vizuelno i programerski) rješenje koje će obuhvatiti i h1 i h2 da se ne transformišu u velika slova, da se ne mora dva put isti kod dodavat, ali ja to ne znam, trebalo bi da ima kogođ da zna to uobličit bolje. no eto čisto probaj ovako kako rekoh, da vidiš jel to to što ja pomislih da je

1 Like

Pošušao sam s h2 pa sve do h6 no nije pomoglo. U svakom slučaju hvala puno, pola smo ispravili.
Nevjerojatno kako jedna sitnica može uzeti toliko vremena i živaca.
Ako netko može pomoći bio bi jako zahvalan.
pozzz

.archive-desc-wrapper .entry-header {
	text-transform: none;
}

aj probaj ovo dodati u dodatni css

Bez samog sajta to jest, linka do sajta da se pogleda i source kod (izvorni kod) u ovom slučaju CSS style se ne može pomoći .Jer se ne zna CSS struktura tvog sajta (kod svakoga je različita)

@goci ja pogledah ođe Blog - WordPress News, Updates, Review Of Themes & Plugins. WordPress Tips & Resources

pošto je reko da je ova tema pa sad pogledah na blog i ove naslove i na inspect element veli da se ovaj dio .archive-desc-wrapper .entry-header odnosi na naslove na blogu pa pretpostavih da bi ovo gore što rekog moglo bit rješenje, mada ja to sve onako, pa ako ubodem

anja, nažalost nije pomoglo.
Goci evo, ovo je tema: News Portal – Ultimate Magazine WordPress Theme
Mogu postat i fajl css ako treba?

aj pokušaj i sa ovim kodom da ga dodaš u dodatni css

h1, .entry-content h1, .entry-content h1 a, h2, .entry-content h2, .entry-content h2 a, h3, .entry-content h3, .entry-content h3 a, h4, .entry-content h4, .entry-content h4 a, h5, .entry-content h5, .entry-content h5 a, h6, .entry-content h6, .entry-content h6 a, .site-title, .site-title a {
  text-transform: none;
}
1 Like

anja1 Ups…nisam video link do teme u prvom psotu njegovom ( oćoravio sam na linkove :grinning_face_with_smiling_eyes:)
**ako je u pitanju blog izgled teme za naslove članka **
pokušaj da u CSS STYLE u css redu broj 2769 dodaš ovo text-transform:uppercase;

.np-archive-post-content-wrapper .entry-title a {
  color: #333;
  text-transform:uppercase;

velika slova

1 Like

@Goci a što da dodaje uppercase ne razumijem? čoek oće da mu ne trnsformiše početna slova riječi u velika slova, zar komanda uppercase nije da budu sva velika slova ili tako nešta? treba valjda umjesto uppercase da piše none

1 Like

pa može velika staviti ( ako mu se sviđa) jer koliko vidim kada stavim

text-transform:none;

što bi po pravilu trebalo dati nornalan naslov s početnim velikim slovom ništa se ne dešava :thinking:

1 Like

a može ako mu se sviđa i wp temu promjenit :slight_smile:

e val ćemo nać rješenja. @heks jesi probo kod? nemo se zajebavat daj da rješimo to

2 Likeova

Probaj onaj prošli kod pa ako ne fercera probaj i ovaj
to je onaj stari kod samo ispravljen jer je falilo slovo a

.archive-desc-wrapper .entry-header a{
	text-transform: none;
}
1 Like

A ovo:

.np-slide-content-wrap .post-title a, .news_portal_featured_posts .np-single-post .np-post-content .np-post-title a, .news_portal_carousel .np-single-post .np-post-title a, .news_portal_block_posts .layout3 .np-primary-block-wrap .np-single-post .np-post-title a {
        text-transform: none;
}

Ako ne radi ni to, probaj unutra napisat ovo: text-transform: none !important;

1 Like

Mozda nije nista od ovog nego page-title. Za promijenit .css treba znati nesto, npr. inspect u browseru.

1 Like