Wordpress problem indeksiranja

Naime izradio sam sajt koji se bazira na wordpress-u, u svakom postu stavljam tagove, instalirao neki plugin za jos dodatne meta tagove. Stavio sitemap na google webmaster tools. I stavio robots.txt koja je prazna. Muku mucim s tim da mi google ne zeli indeksirati postove, i jednostavno ne vjerujem da je to na njemu nego negdje meni nesto ne šteka kako bi trebalo… Posjeta s trazilice mi je ispod 1%. Sadrzaj je engleskog jezika i novi postovi se pisu u prosjeku svaka 2-3sata i to samo najnovije stvari. Meni je apsolutno neobjasnjivo kako to da me nitko nemoze naci a pisem najnovije vijesti / videe / singlove (naime radi se glazbenom sajtu)… U cem je problem? Sajt je star oko 2-3tjedna. Za usporedbu napravio prije god-dvije sam sajt u php-u cisto od pocetka bile neke melodije, pa kroz 2-3 tjedna sam presiso T-mobile i bio 1-2 mjesto na google-u za rijec melodija… Razmisljam ako to tako nastavi da izbacim wordpress i sam pocnem sajt od nule raditi jer ovo nema nikavog smisla…

Gradis li linkove prema tom sajtu? Sajt s malenim PR-om Google oklijeva indexirati jer nema pojma o njemu.

Danas se toliko stranica štanca, pogotovo na engleskom, da se nemas sta cuditi ako ne rangiras jer si jedan u moru drugih sajtova s istom tematikom.

Ako sa WP-om imaš poteškoća rangirat, sa svojim sajtom od nule ćeš ih imat još i više, IMHO. Nastavi radit na SEO-u, i nadaj se boljim danima, prošla su vrimena kada si u tjedan dana mogao rangirat za bilo šta.

Gradim polako linkove prema sajtu. Al eto, cudno mi je. A nista, onda ce vrijeme pokazat. Hvala na savjetima!

A imao sam slican problem 2-4 mj nije bilo nista indeksirano za to sam optuzio g sandbox al nakon toga odma je isa PR update na 3 i posjeti poceli rasti…

Pokušaj sa plug-inom “SEO Ultimate” i u njegovim settingsima enable canonicall url-s.
I pogledaj u settingse wordpressa dali si enablovao search engine visibility :slight_smile:

Nadam se, da sam ti pomogao. Inače je google panda algoritam jako zaj… trenutno treba sve da je unique.

Ako se ide site: operater koristit na Googlu sa domenom vidjet ces da trenutacno je indexirano oko 500 do 750 stranica sa tvog sajta, tako da bi tesko se moglo reci da imas problema sa indexiranjem. Razumijem da je sada vec proslo 12 ak dana od tvog upita ali vec si sam u svom postu dao pitanje i odgovor:

"U cem je problem? Sajt je star oko 2-3tjedna. "

Jednostavno nakon 2-3 tjedna ocekivat neke ozbiljnije rezultate je nerealno. Google ne vjeruje novim domenama i tek se trebaju dokazati.

Ako se ukuca posljednji post od danasnjeg dana vidi se da je post indexiran znaci vec Google sve to ljepo i uredno indexira.

Nije problem u Wordpressu, WP je zapravo sasvim solidna platforma i vise SEO optimizirana nego mnoge druge, iako i WP ima svojih mana.

Ono sto sam primjetio kod Googla da tempo objavljivanja ima dosta efekta. Kad objavljujete vise od 20ak textova Google vam dize rankinge za cijeli sajt. Ne tvrdim da je to 100% tako u svakom slucaju ali na mom tech sajtu kad smo objavljivali 20+ textova na dan posjeta nam je bila solidna, cim smo smanjili prepolovila se. Ima tu dosta razloga zas bi to moglo biti tako ali necu u detalje, samo zelim reci da ako vec imate neki sajt tipa portal bilo bi dobro da sto cesce objavljujete.

Ono sto bi vrlo vjerojatno tebi moglo stvarat problem jest nedostakak originalnog sadrzaja. Provjerio sam prvi text i vidio da je to kopirano s drugog sajta. Google forsira jako originalni sadrzaj i nema nacina kako bi mogao naglasit da koristite originalan sadrzaj osim da kazem : KORISTITE ORIGINALAN SADRZAJ :wink: To je strasno vazno.

S obzirom da su title tagovi recimo najaci on-page element bilo bi dobro pisat deskriptivne naslove. Posto konkurencija vjerojatno rangira za takve naslove bilo bi dobro pisati “duze” naslove i tako uloviti nesto “longtail” posjete. Definitivno pisat vlastite title tagove (naslove) a definitivno preporucam i vlastiti originalne textove.

Osim toga, po majesticseo-u sajt ima samo 7 reffering domena tako da definitivno poradit na link buildingu i ojacat autoritet sajta.

Ljudi moji…
http://www.ekupovina.org

3 dana nakon što sam napravio stranicu 14.12.2011. stranica je bila indexirana i na prvoj stranici google-a
Nakon tjedan dana došla je na prvo mjesto.

Tajne dobre optimizacije…
Hoću li odati svoje tajne?

Vjerojatno, u nekoj e-knjizi ili e-tečaju, koje bi naplatio (da ne krečim za džaba:smije:)

Jel bi bilo zainteresiranih?

za koje keyworde ?

za ključnu riječ ekupovina…

stranica se također rangira odlično za:

dealextreme kupovina - prva
amazon kupovina - druga
ebay kupovina - pala s 3. na 5. mjesto danas GRRR… vratit će se
g2play.net i g2play - 4.
cdkey-game.com - 2. odmah ispod službene stranice:))))

A sad jedna jako teška kupovina u hrvatskoj - bila 9. a sad pala na 13. mjesto… bit će brzo opet gore, ne sumnjam nimalo

Jedna još teža
rapidshare premium account - 20. (Stranica nije stara ni mjesec dana, jebaga… ne mogu baš biti toliko brz, a i konkurencija je žestoka:) )
internet kupovina hrvatska - 30. šmrc!

I na kraju…
filehosting premium account - prva:)