Wordpress teme s Themeforesta

Pozdrav, zanima me je li dozvoljeno koristiti jednu temu (koja je jednom kupljena na Themeforestu) na više domena (tj. odvojenih web stranica)? Da li je potrebno svaki puta zakupiti temu za posebnu domenu (web stranicu)?

po pravilima da, ali u praksi ne. niti iko od tebe trazi da dostavis na kojoj domeni si je koristio.

Koliko sam shvatio ja kupim licencu i jednom je smijem iskoristiti, i za tu web stranicu dobivam update, ali ako koristim na drugoj nema update-a?

Ma pusti njega, kupis temu i koristis je na koliko god stranica hoces. Samo pazi, nisam puno gledao, ali cini se da kada kupis temu nakon 6 mjeseci ti istekne support i vise nemas ni free updejta, dok kod nekih imas lifetime cak i kad ti istekne support. Stvarno neznam jeli ovo kod svih tema ili samo kod nekih nisam siguran.

Ok, koje teme mi preporučate? Ne mora biti s Themeforesta. Je li mi bolje plaćati godišnje npr. za Divi (i ostale Elegant teme) ili npr. kupiti temu s Themeforesta?

Sa Themeforestom treba biti pažljiv jer ako se desi da tema ima bagova ili da se raspada ili da ne rade neke opcije koje su se promovisale, neće hteti da vrate novac ni u kom slučaju bukvalno. Na kraju jedino vrate novac da kupiš neku drugu temu, tj vrate ti taj novac na balance.

Ovako van takvih situacija su manje više okej, ima finih tema po finim cenama.

Evo da napisem moje iskustvo. Ja sam naime do sada kupio bas dosta stvari sa tog sajta, najbolje mi se pokazala ona tema od TagDiv za news portal, i odlicna je, jeste 59$ ali vredi. A sa druge strane imao sam i ruzna iskustva gde kupim neke plugine za odredjenu temu i ne rade, pisem tamo suportu niko ne jebe zivu silu. Tako da uvek gledaj ocene drugih kupaca i sta su oni napisali.

Planiram kupiti teme koje su najpopularnije :slight_smile: Tako da se nadam da neće biti problema.

support imas cini mi se 6 mjeseci, a update imas lifetime

Tako sam i ja birao temu po popularnoscu i koje se najvise prodaju. Malo bacis oko i na ocene i to je to. :slight_smile:

Sto ja uvijek gledam je ocjene, sto su ljudi napisali i changelog. Nekada vidite da u changelogu tema nije dobila novi update nekoliko mjeseci, kada kliknete autora i vidite koje su teme pravili, vidite da im je prioritet novija tema.

Gledaj teme s najvise komentara, najbolji nacin da pronadjes nesto da valja!

Kupujem tamo redovno…

1 Like

Moze li neko da mi pomogne o cemu se ovo radi?