Wordpress - višejezični sadržaj

Trebam prevesti wordpress stranicu na više jezika, pa me zanima. Koji je najpovoljniji još bolje besplatni (ako postoji) način, plugin ili sl. da se napravi više jezični sadržaj sa mogućnošću promjene u obliku zastavica ili sl…

Najbolji je WPML, iako nije besplatan. Ali cijena je prihvatljiva, IMO.
Osim njega, QTranslate je također popularan.

Također preporuka WPML, uzeo sam $80 licencu i zadovoljan :slight_smile:

qTranslate kao free opcija radi ko’ grom :slight_smile:

Imam iskustva sa QTranslate i jako sam zadovoljam, lagan za konfiguriranje, pouzdan i ima dosta dokumentacije, sta mi je tribalo sve san našao!! I jos je besplatan!! Preporucam!

hvala, probat ću prvo sa besplatnim, jedino mi nije jasno kako ću prevesti neke pluginove koji su na stranici, tipa kontakt forma, i sl.

Ovisi koje pluginove koristis a sta se tice kontakt forme najbolje ti je odma napisati dvojezicne.
Pretpostavljam da koristis engleski i hrvatski.
Stavis lipo:
ime/name
e-mail (to ce svak razumiti)
poruka/message
itd…
To ti je najlakse rjesenje ako ne uspijes naci nacin za prijevod.

[quote=“dabars”]… najbolje ti je odma napisati dvojezicne.

Stavis lipo:
ime/name[/quote]
Ma staviš lipo klinac :smiley:

Ovako, instaliraj sve ove pluginove (nema da fali):
qTranslate
qTranslate slug with widget
qTranslate extension

Tamo gdje nemaš polja za više jezika, možeš ovako napisati:
[:hr]Informacije[:en]Informations[:es]Los informacijons
:slight_smile:

Šta god ti još treba, samo pitaj, ili, imaš odličan support forum:
qTranslate forum

Nisan klinac iman 26 god neznan u cemu je problem sta te to tako kopa.

[quote=“dev_masta”]Ma staviš lipo klinac :smiley:

Ovako, instaliraj sve ove pluginove (nema da fali):
qTranslate
qTranslate slug with widget
qTranslate extension

Tamo gdje nemaš polja za više jezika, možeš ovako napisati:
[:hr]Informacije[:en]Informations[:es]Los informacijons
:slight_smile:

Šta god ti još treba, samo pitaj, ili, imaš odličan support forum:
qTranslate forum[/quote]

Ovo izgleda i radi odlično :smiley: hvala! Samo nisam skužio što je ovaj srednji qTranslate slug with widget, čemu služi ni kako se podešava.

Taj slug ti dodaje mogućnost prevoda slugova.

Npr, imam domena.com/proizvodi/higijenski-proizvodi (na hrv) i domena.com/en/products/hygiene-products (na engl.).

Bez tog plugina bih imao domena.com/en/proizvodi/higijenski-proizvodi.

Koliko se sjećam, morao sam malo čačkati po kodu da to proradi, ali ne znam više šta…

I dalje mislim da je onaj WPML možda bolji i lakši, ali meni je glavni uvjet bio da je plugin free… :slight_smile:

QTranslate je jako dobar, nikad problema nikakvih, dosta brzo podešavanje i intuitivno korištenje. :wink:

Svaka čast dev_masta, puno hvala!

Bi li mi mogao netko u kratkim crtama objasniti kako ubaciti hrvatski jezik u qTranslate?

Uspio sam, hvala svejedno…

bok,

koji je drugi način za prijevod, dali netko zna kako bez plugina dodati nekoliko oznosnvih jezika poput njemački, talijanski itd…
pomoću .po fileova ? ili ako postoji tutorial ?

hvala !!!

stavi po jednu instalaciju WP-a na svaku poddomenu ( de.stranica.com ru.stranica.com …) - nakon isprobanih nekoliko pluginova prošle godine taj način je definitivno najbolji i najjednostavniji za objasnit korisnicima + šta možeš svaku poddomenu malo drugačije podesiti tj. prilagoditi seo i marketing za njihovo područje.

A kad kreneš googlati, nađeš preporuke za najbolje pluginove, odeš na web siteove samo da bi vidio da je domena istekla ili plugin ne radi ni za jednu noviju verziju WP-a… tako da najbolji je… za ovu godinu, a dogodine se misli šta ćeš sa web siteom…

[quote=“Digital01”]stavi po jednu instalaciju WP-a na svaku poddomenu ( de.stranica.com ru.stranica.com …) - nakon isprobanih nekoliko pluginova prošle godine taj način je definitivno najbolji i najjednostavniji za objasnit korisnicima + šta možeš svaku poddomenu malo drugačije podesiti tj. prilagoditi seo i marketing za njihovo područje.

A kad kreneš googlati, nađeš preporuke za najbolje pluginove, odeš na web siteove samo da bi vidio da je domena istekla ili plugin ne radi ni za jednu noviju verziju WP-a… tako da najbolji je… za ovu godinu, a dogodine se misli šta ćeš sa web siteom…[/quote]

Jesi ti normalan? Najbolji način je da radi statički html, fućkaš CMS.

Jel tebi tvoji korisnici plaćaju održavanje 5 stranica u tom slučaju ili i dalje naplaćuješ jednu?

Nitko tko se oslanja na 3rd party WP plugine za ozbiljan web site nije normalan.
Radije napravim malo više posla nego ispočetka cijeli web site kad neki plugin prestane funkcionirati, a to se stalno dešava. Dosta je pročitati starije članke / preporuke za najbolji plugin za ovo i ono pa vidjeti da pola tih linkova ne radi.
WP nije multilanguage friendly, ima drugih koji jesu.

dali neko zna koko povecati zastave na ovom QTranslate pluginu?