WP: Kako ukloniti datume sa frontpage-a

Intersuje me kako da uklonim datume na frontpage-u web stranice. Radi se o slijedecem:
http://pokit.org/get/img/944b75450e812c6b2ad2c9e628dce3e9.jpg

Wordpress thema je: http://www.mvpthemes.com/hottopix/

Vjerojatno najjednostavnije tako da staviš display: none CSS property za taj element.

1 Like

Hm gdje mislis da bi moglo to da bude za ovu temu ? Bojim se da onda ne ugasim datum unutar clanka (sto je ok i legitimno). dakle intersuje me samo za frontpage, hvala na odgovoru.

Mislim da ne možeš tako, jer su i autor i datum u okviru istog span-a, pa ukoliko staviš Display:none za njega, onda se neće prikazivati ni autor.

Edituj temu direktno. Nađi kako je definisana prva strana. Ideš u wp-content/themes/tvoja-tema
Naslovnu stranu definiše home.php. Uglavnom nema tog fajla, pa onda pogledaj index.php
Ako je definisano direktno u index.php (a ne poziva neki drugi fajl) onda nađi liniju koja definiše zaglavje posta i u kojoj treba biti
" | " . <?php the_time() ?>
Samo to obriši i uploaduj nazad na server i trebalo bi raditi bez problema.
Ako se ne snačaziš pošalji mi na pm, pa ću ti editovati :slight_smile:

1 Like

Sada sam pogledao temu, snisson je naravno u pravu.

1 Like

@snisson prije svega hvala ti na trudu i zelji da pomognes, ja sam evo pokusao obrisem u index.php taj dio koda ali i dalje na frontpageu vuce to vrijeme, tacno je nalazi se u u direktorijumu koji si naveo ali nema efekta.

Koliko vidim radi se o Custom Widgetu, koji je dodan u odredjeni Widget area na pocetnoj stranici.

Znaci nadji taj Custom Widget (pogledaj u inc folder unutar teme) i obrisi funkciju koja prikazuje datum.

1 Like

Moguće je i da je ovo što belmin kaže. Pogledaj i widgete, koji se vuku na naslovnoj.

@belmin hvala ti. Inc (include) ili ? Da tacno je da se radi o widgetu (light).

Unutar theme foldera potrazi.Ne znam tacno pod kojim se nazivom nalazi direktorij u kome su widgeti, jer moguce je dati bilo kakav naziv, zato jer se sve opet includa unutar functions.php fajla.

nasao ljudi hvala velika! :slight_smile:

1 Like