WP Memory limit promjena

Moze li mi neko step by step objasniti kako da ovo promjenim… hvala

  1. Putem FTP-a logiraj se na svoj WP

  2. Otvori wp-config.php file (nalazi se u root-u domene, unutar startnog www direktorija)

  3. Na dno tog fajla upisi:

    define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);

  4. “Save” file

I to je to!

p.s. u istom tom fajlu probaj naci sa “Find” jel vec postoji ova opcija WP_MEMORY_LIMIT i umjesto broja 40 upisi 128

Dodaj to, ali iznad komentara That’s all, stop editing! Happy blogging., ako nemaš taj komentar, onda iznad require_once, ne nakon toga.

To sam uspjesno rijesio vec… nije bio neki problem… no hvala na odgovorima… alki ima jos jedna stvar, a ta mi je ipak problem… :slight_smile:

Koristi isti postupak za logiranje koji je @Q_Line objasnio, samo ovaj put trazis .htaccess datoteku, i dodaj na kraj
ovu liniju:
php_value max_execution_time 300

Ako nemas .htaccess datoteku (malo vjerojatno) kreiraj ju i dodaj gore navedenu liniju.

Druga opcija je da pokusas preko plugina povecati time limit. Instaliraj ovaj plugin i aktiviraj ga:

Ako upises u trazilicu na engleskom s tom greskom izbacit ce ti sljedeci link:


Mislim da je razumijevanje tehnickog engleskog jezika prva stvar kojom ces si znatno olaksati daljnji rad s web stranicama, druga je ispravno koristenje trazilica, treca citanje tutoriala o wordpressu, a cetvrta citanje knjiga iz te tematike.

Ako i dalje ti pokazuje istu gresku (ili nemas .htaccess datoteku) kreiraj phpinfo.php datoteku sa sljedecim
sadrzajem:

<?php // Show all information, defaults to INFO_ALL phpinfo(); ?>

zatim otvori webstranicu mojadomena.com/phpinfo.php Trebalo bi biti vidljivo koliki ti je max_execution_time, a mozes i vidjeti koliki je memory_limit. Kada si gotov sa svime obrisi phpinfo datoteku, iz sigurnosnih razloga ne bi trebala biti javno dostupna.

Ako ti ne radi metoda preko .htaccess datoteke, morat ces pitati shared hosting providera da poveca max_execution_time . Ako si na VPS-u/dedicated hosting-u morat ces pronaci php.ini datoteku i povecati max_execution_time .

A sada slijedi malo objasnjenje o cemu je tu rijec:
Wordpress je napravljen u php programskom jeziku i na serveru koristi sistemske resurse kao i svaki drugi program, dakle, treba odredjeni dio memorije i procesorske snage da bi radio. Procesorska snaga (ili tocnije rad) se regulira na nacin da svaki program koristi procesor tocno odredjeno vrijeme. To reguliraju na raznim razinama memory_limit i max_execution_time u glavnoj php.ini datoteci (kojoj pristup ima administrator) zatim user.ini datoteci kojoj ima pristup korisnik ili u .htaccess datoteci.

Motivacija za tako fino upravljanje sistemskim resursima je ravnopravna podjela sistemskih resursa:
niti jedan korisnik ne smije zagusiti cijeli server okupirajuci sve resurse koji su na raspolaganju.

Sretno.