WP super cache wordpress

Koliko wp super cache za wordpress moze da smanji opterecenje servera?

Imam newspaper theme i oni preporucuju wp super cache

Koje su prednosti a koje mane?

Wp Super Cache moze jos i povecati opterecenje.

Treba isprobati, a sve ovisi o serveru i kako je on podesen.

Ak se dobro sjecam WP Super Cache ne kesira u memoriju nego na disk, pa onda ako je na serveru vec jako puno citanja , pisanja i ostalog po disku onda to moze biti i minus.
Isto tak ako ima server neke limite na fileove isto moze biti minus i tako.

No u principu Super Cache bi trebao ubrzat site i smanjit upotrebu RAM i CPU, s timd a za anjbolje performanse je najbolje sve cachirat u memoriju, no onda ti treba extra RAM.

To mora se pregledati kakav je sajt, koliko mega, requesta, brzina servera, koje server keširanje radi koje ne, možda i cdn…
Ako je manji web to se brzo riješi…

Probaj na cPanelu podignuti verziju PHP ako je možda 5.xx

Kada sam dignuo na 7.1 određeni sajtovi su dobili boost, tako da par njih sa 5-7 sekundi, su sada na 2-3 sekunde učitavanja.

Nisam baš neki strucnjak oko Cache-a i koristenja performansi.Ali iz iskutva vam ovo pisem.
Posjedujem wp sajt koji ima 0-24h minimalno 100 posjeta i imao sam problema sa posjetom padao sajt i tako…
Godaddy host 15$ mjesecno placam,Instalirajuci WP CACHE PLUGIN samo gora situacija mi se desila takodje sa bandwithom sam imao problema al sa cloudflareom sam to rijesio i trenutno nemam problema
Posjetilaca trenutno 110

Prije i posle instalacije clouflare-a od 3-12 nisam ga imao instaliranog.

Ako je to WP Hosting Godaddy onda imas plugine koji su zabranjeni, i mislim da su svi zabranjeni jer oni koriste Varnish, pa su zbog toga svi WP plugini koji rade cache an tom serveru zabranjeni.

Na nekim paketima jesu zabranjeni ne mozes ih uopšte instalirati a na nekim nisu :smiley:

Dobro, kako god da je, oni su s razlogom zabranjeni. Ako koriste varnish cache onda neces koristiti WP Super Cache ili neki drugi cache koji recimo cachira na disk, a varnish je cachirao u memoriju… Pa na kraju dobijes nista.