WP Tema Directoria - virus ili ne?

Pozdravljam,

imam u planu pokrenuti jedan site, koji bi bi WP + besplatna tema Directoria (link)

Tema je sasvim OK za moje potrebe sa posebnim Plugin-om koji je od istih programera. Mene muči to što ta tema nije u Wordpress.org repozitoriju, a u njoj pronalazim skrivene dijelove koda.

null

Sucuti kaže da je OK

Virustotal ne može odgonetnuti taj file koji je meni zapeo za oko

dok, TAC kaže da je tema OK

tac

WP Cerber daje upozorenja na temu i neke dijelove kodova, dok je njihov plugin OK i nalazi se u Wordpress repozitoriju??

Eh sad, paranoičan kakav jesam, nakon 2 dana podešavanja teme i dodavanja kategorija i svih detalja razmišljam da ipak krenem sve iznova. Što vi mislite? Dali je tema izostavljena iz WP repozotirija zbog aljkavog kodiranja ili je ipak lukavo skriven backdoor, a plugin koji je u WP repozitoriju služi da privuče naivne korisnike?

Još mi je čudna stvar, oni na stranici imaju i teme za prodati, ali je broj prodanih tema = 0

Mislim da je virus i da ide ća što prije

Već 2 pokušaja logiranja sa korisničkim imenom admin sa iste IP adrese u Engleskoj. Kada pingam IP adresu stranice dobijem Englesku.

Ne bi trebao biti virus, to je nešto od Mac-a, proguglaj.

1 Like

znači i ovi što pokušavaju login su iz applea?

Možeš obrisat taj file, to nema veze s temom, developer je na mac-u pa mac to generira.

Jeli meni to ironično, ili ipak misliš kao i ja?

Ne znam jeli virus (bilo kakav zloćudni kod) ali mi tema ne ulijeva povjerenje iz više razloga:
Nema je u WP repozitoriju,
Nisam naišao ni na kakve recenzije na netu u vezi ove teme
A signali sa provjera (ne samo tog fajla) ipak reagiraju i daju sumnju

da se ne zeznem, još sinoć sam je obriisao.

BTW, ako imate nekih prijedloga na sličnu temu za city guide, ili neki free plugin slobodno javite… tražim nešto u tom smjeru.

Hvala svima

pitanje je bilo za dragu

Mislim da nije ioncube, ali mozda nesto slicno?

Pozdrav ekipa.
Na Macu kada zipate file u svim podfolderima kada otpakirate dobite .DS_Store. Tako da nema brige.

Skeniranje teme Directoria ne daje nikakva upozorenja, poskenirao sa Bitdefenderom lokalno, ni Virustotal ne daje upozorenja.

https://www.virustotal.com/hr/file/8d85a8d80003172476e124893c57732e050f9648dc467e9b46cf2e592f53a474/analysis/

Dakle, ta tema je čista. Ali ako si nepovjerljiv svakako uzmi drugu. Nisam gledao i tko zna zašto ekipa radi tu temu. Možda preko nje promovoraju ostale proizvode. Ne mora se sve danas raditi preko wp repo-a.