WTF je ovo i kako se ovo desilo?

Kako se nekom hostingu isplati radi par desetina eura godisnje rizikovati da neki ovakav sajt zezne cijelu stvar? jos ako je u pitanju neki jaci virus pa da se to popravlja.

@serverlab kakva je situacija na domacem trzistu sto se tice hosting firmi, moze li se uspjeti i dominirati s obzirom na konkurenciju koja 80% nije kvalitetna? pitam cisto informativno. koliko zaposlenih imate jer ste online 24 sata. Treba to sve zaraditi i jos da ostane vlasniku :slight_smile:

nije host zeznuo vec korisnik. predtpostavljam. nemoze server admin drzati server ili neciji racun cist ako on uploada pitaj boga kakve plugine, ne updejta ih redovito, ne updejta wordpress, koristi hacked teme.

Onaj ko je bio inficiran pharma hackom i imao je ozbiljan site vjeruj mi prati da je iste sekunde sve updejtano, a svi ostali ce nauciti na svojoj kozi.

Evo jos jedan mali info. Kada se upise sajt u pa se klikne sa malu padajucu strelicu, klikne se na cached, otvara se stranica koja pokazuje sta google ima zadnje kesirano.

Na ostalim browserima je meta description OK.

E sad, mozda sam glup ali sam bas na duckduckgo naisao na ovo - Internet Archive Wayback Machine

Da li postoji sansa da Google mozda jos uvijek upucuje na stare podatke iz 2009? Ili da mozda webmastertools jos nije uspio da updejtuje podatke? Kada kliknem na godinu, otvara se kalendar gdje su oznaceni datumi kada je radjen snapshot sajta i vidi se kakav je sajt tada bio. I zaista postoji sajt.

Hm… Da li je moguce da je ovo zapravo problem? Uradio sam na webmaster tools reindexiranje pocetne stranice pa cu provjeriti za par dana.

da ak je stara domena a nova stranica gore treba reindex…

Tako je. Sve unutar public_html dir je korisnikova briga, hoster moze uskociti i pomoci oko stvari ako mu ne rade, debugirati, instalirati, ali zadaca korisnika je da brine o svom kodu i webu. Zadaca hostera da drzi server u sto vecem uptimeu, brine oko nadogradnji i sigurnosti, da servisi rade.

@Gadafi polubananicno po pitanju hostinga jer ima dosta firmi koje nude hosting, ima i resella koji prodaju pod svoje i preprodaju, indijce na podrskama pa odgovaraju sa dva dana zakasnjenja jer ne znaju sami odrzavat servere i sl. I to sve kroz godine je stvorilo jedan jaz od hostera s ovih prostora pa su ljudi skepticni, s pravom. Od shared hostinga se ne zivi osim ako nemas kojih 2k korisnika pa da mozes biti samo hoster. Nama hosting nije glavna usluga, odrzavanje linux servera i virtualizacije je i najvise odrzavamo servere bez panela(minimal install plus samo potrebne stvari, custom).Treba se truditi oko svakog korisnika jer smo mala zemlja, a konkurencija je velika. Tko dodje najcesce ostane i dovuce nekog dalje, vecinom dolaze klijenti preko preporuka, a manje reklamiranjem. Onome tko starta s nula klijenata i misli se baviti samo hostingom, ne preporucam. Da smo u 2005g onda da, ali sada je prevelika guzva :slight_smile:

@bobo_1 sumnjam da ima google indexirano podatke iz 2009,u cachu ima iz 30.5.2016. Google bot ti cesto crawla webove, cak to radi svakodnevno osim ako ga ne otfikaris s robots.txt, to mozes vidjeti u access logovima, pise ti ip iz adresnog prostora Googla te Google bot… Imas negdje u webmaster toolsima fetch as google pa vidi kako ti web vidi google. https://support.google.com/webmasters/answer/182072?hl=en
Btw google bot zna utuc servere :grinning: Npr. webovi s bazama s hrpom inner joinova i deep querija znaju utuc server pod naletom google bota, web nije dobro napisan ili je jednostavno prevelik, baza ne koristi indekse pa pocnu slow queries itd. Cisto za info :slight_smile:

Jel u archives ima page o tom bitcoinu?

Nema.

Bitcoin nije bio popularan u 2006 :slight_smile: ,lijeno mi uopće tražiti kad je prvi put bio online.

Ovo sam pronasao vezano za Googel cache

Google will update the cache next time it crawls and indexes the
page just like it does for any other site. How often that happens tends
to depend on the number of links to a site and how often the page
content changes. I have some pages on some of my sites with the cache
date of late april still. …others changed a few minutes ago.

There
is nothing you can do to force it. It will happen when it happens. In
the meantime get more links to the site (the more links means teh google
crawler is more likely to stop by).

BitCoin - 2008.

ma to je nekaj staro…imas na wmt fetch as google i posalji u index i posauga sve odma…vidi se iduci dan brijem…
ako je domena stara i prije je bilo nekih nebuloza na njoj moguce da je ostalo sto je bilo prije ako su u medjuvremenu blokirani robot.txt… to je jedino logicno kaj mi pada na pamet…
ako si kupio tu domenu nedavno i stavio novi sadrzaj samo sve reindexiraj i to ce nestati za dan il dva…

Danas sam provjerio(po ko zna koji put) kako izgleda i danas izgleda ok i na googlu!

1 Like