WTF je ovo i kako se ovo desilo?

Zasto vidim ovo kada ukucam sajt na googlu?

Get a reward! Earn 20% referral bonus! Share your referral URL: http://moj-sajt,com?r=Bitcoin address. Bitcoin. Bitcoin is a new kind of digital money.

brijem pharma hack provjeri na sucuriju iako moze bit negativno i tam…

Mogu li se obratiti support na hostingu za ovo?

Da, pitaj ih svakako.

Ajd ajvi dali je sucuri prepoznao hack?

Nije

Zamjenio sam sinoc temu ali ostalo je isto.

Jel to mozda neki wordpress sa sumnjivim pluginovima?

Nisu sumljivi, to i jeste fazon sto ih koristim vec dosta dugo. Ovo je prvi put da mi se ovako nesto desi. I temu koristim dugo.

Tema je Hueman a plugonovi su

/wp-content/plugins]# ls
./ akismet/
hello.php
media-library-assistant/
right-click-disable-or-ban/
wordpress-seo/
…/ envira-gallery-lite/
index.php
official-statcounter-plugin-for-wordpress/
ultimate-under-construction/

Jedini kojeg sam poceo u zadnje vrijeme koristiti a kojeg nema na drugim sajtovima je media-library-assistent.

Sinoc sam odradio updejt svih pluginova, jutros updejt teme. Jos WP da updejtujem.
Posto imam i testno okruzenje sad cu da krenem sa poredjenjem fajlova.

Mozda da probas skinuti cijeli sajt u folder i napravis search za “Bitcoin” ako je neka skripta trebo bi je nac…

Pa jesi pitao hosting podrsku?

Nisam jos ali ubrzo cu. Sajtovi koji su na istom shared paketu nisu pogodjeni

Znaci sucuri nije nista pronasao?

Ajd pusti ti tog scurija, pa probaj sam u gogole upisi bitcoin site:tvojsite.com
Ako vidis pageve koji znas da nisu napravljeni od tebe onda si pharma hacked, ajd javi, bas me zanima, ako si zarazen a scuri kaze da je sve u redu onda je taj scuri sranje.

■■■■■■ sam,a?

Poslao sam mail supportu pa cemo vidjeti sta ce reci.

Nisi jako, samo jedan page, oibcno ispadne 10 000 pageva, ovo je neki posten pharma hack, hahaha ako takvi postoji. Najgore je to sto te ceka muke po isusu ako ces ovo cistiti.

Ma sajt je mlad, nema jos dvije sedmice. Samo me zanima kako se to desilo?
Citam ove pharma hack kako pronaci ali nista ne izlazi.

Vidjecemo sta ce support reci. Hosting je Hawk Host

Netko ti provalio web tako sto je iskoristio propust u nekoj od php skripti… Ili je doslo preko drugog accounta, ali to ne mozes znati jer ne vidis kako izgleda layout ostalih racuna na hostingu, kakve su permisije, koji php interpreter koriste. Ako imas backup od prije zaraze, skini sve sa hostinga i uploadaj natrag te vidi sto ce ti support reci.

We are running a scan in your account, we will update you once it is completed.

Badava runaju scan, sad ce pocistiti infecirane datoteke. Pa ces biti cist mjesec dana ii onda ce se pharma hack opet reaktivirat i tako dok se ti vrtis u krug site propada, jedina je dobra stvar sto je site novi i vjerojatno nista ne vrijedi… To ti je utjeha, jer ovako s ovim hackom i najpopularniji sitevi mogu past u ponor.

Toliko je gadan taj pharma hack, pogotovo akos e ne lijeci na pravi nacin.-

Btw. aj probaj opet dodati avatar u svoj profil, na mobilnom ti je ok, ali na desktopu si siv. Mozda ga trebas samo ponovo uploadat…

Hello,

The scan has been completed without any virus hits. I have put the scan
result to a file named ‘se_scan.txt’
(/home/se_scan.tx). I beleive the site no longer
contains malware. I recommend you to check the issue after re-indexing
the site with Google. Also please discuss this with a developer or an
SEO expert, they can assist you in a better way.

Ili u prevodu, ■■■■ se i snadji se sam.