Your Page is restricted from accesing some facebook features

Ljudi ne znam vise sta da radim. Zadnja 3 mjeseca facebook mi gasi privremeno reach na stranicama. I tako stalno. Taman pusti objavim par postova on opet ugasi. Radim sve po pravilima. Da li se nekom ovo isto desava ?

imas li stranicu ovdje:

https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860

Nema drug. Pise da stranice ispunjavaju sve uvjete. Inace znam za ovaj link. Prije je nekad radio pocetkom 2019. Medjutim u zadnje vrijeme facebook se uopste ne moze kontaktirat. Nema sta nisam isprobao ali dzaba. Dok objavljujem slike na stranice sve bude ok. Jesam li objavio par clanaka odmah blokada reacha na 7.15 ili mjesec dana. Zavisi kako kad.

Da li ste sami na stranicima? Ako vi ili bilo ko zaposlen na stranici( Editor,Analiticar itd) ima restrikciju od FB za npr dijeljenje u grupama/spam, stranice ce vam dobiti ban na reach, bez ikakve opomene. Pogotovo ako su dobili restrikciju zbog dijeljenja objava s weba, istom webu ce smanjiti reach. Svakako provjerite facebook suport help/ poruke, nekad dođu poruke bez obavjesti. Ako nije do toga onda probajte na svaka 2-3 sata podijelit clanak, pa sliku, pa clanak, cisto da nema spama, i ako ste dijelili po grupama svakako smanjite

Dešava se svima , počeli da blokiraju sve živo… a tek šta radi “ministarstvo istinie” ili ti Faktograf to i da ne pominjem… upropastili na hiljade sajtova i Fb stranica… došlo vreme da se polako napušta ovaj FB…

Zašto je Faktograf loš?

Ma rade svoj posao, raskrinkavaju, sta li vec… Meni je recimo site flagovan zbog prenosenja Fake News, sto je nazalosnije nisam je ja ni napisala nego decko sto je imao ovlasti da pise objave, i u pitanju je bila samo jedna objava …nesto vezano za Kineze i bogacenje preko koronavirusa. Kad sam vidjela da mi je na fb stranici na koju je bila podijeljena ta ista objava, stigla restrikcija…slogirala sam se. U istoj restrikciji je bio link na faktograf koji je flagovao objavu, fino sam sve procitala, pogledala s kojeg je sajta vijest preuzeta i na moje iznenađenje taj izvorni clanak nije flagovan, kao ni mnogi drugi, a kako i bi jer je tu objavu podijelilo hiljade sajtova, valja to sve obradit. Ali eto prelomilo se na meni. I ja sam lijepo kontaktirala Faktograf, objasnila im situaciju, fino mi ljudi rekli da popravim clanak i da napisem da sam podijelila laznu informaciju. Napravila sam sto su mi rekli i ukinuli su restrikciju. Ali mi je ipak ostala kazna na stranici od fb-a na 90 dana, takođe sam zbog restrikcije izgubila IA. Sama pala, sama se ubila, sta bi sad, i ovom sto je radio na sajtu sam govorila BEZ KLIKBEJT NASLOVA, BEZ LAZNIH VIJESTI, da se fino provjeri, al đaba, valjda se mlađi vode s time daj prekopiraj sto prije, lupi neki sunjavi naslov i gotovo, sjebu ti site i doviđenja :sweat_smile:

Zato sto ljudi ne vole kad njihove “cinjenice” neko provjerava… nedao bog da su slagali nesto ili pogresno prenijeli :smiley:

Fukograf je Soroševa prćija. Službeni vlasnik je GONG, a nigdje nema imenom i prezimenom tko tamo radi. Kako si oni mogu uzimati za pravo da određuju što je istina a što nije? Tko su oni uopće?
Krajnje je vrijeme za necenzuriranu drustvenu mrezu.

1 Like

A sta bi sad, imaju ovlasti od facebook-a da pobijaju sta hoce. Sta sad mi tu mozemo :thinking:

Kako nema? Imaš impressum na dnu stranice. Koliko vidim, 99% onih koji su završili na domaćim fact-checking sajtovima su clickbait/trash sajtovi.

Ukratko o većini sajtova koji završe tamo:

  • Domene stare nekliko dana/mjeseci, lažni naslovi u cilju da se dobije koji klik, članci sadrže 2-3 rečenice i nakon toga ide c/p da bi se što više reklama naguralo. Nemaju logo a kamoli impressum…

Palac gore od mene za njih, šteta što se nisu pojavili ranije.

4 Likeova

Ja vjerujem da kad bi faktograf tako mnogo grijesio, napravio bi se sajt koji bi pobijao svaku faktografovu netacnu tvrdnju… na kraju krajeva imali bi ovdje velik broj takvih primjera. Moj sajt je izbio bio na faktografu ili nekom od slicnih sajtova, i gle cuda- svaki s pravom… nema izvora, preuvelicano je il tako nesto slicno- znaci svaki put s razlogom, tako da bih rekao da rade dobar posao…

Koliko mi ide na zivce kad ode viralno slika iz neke prcije iz 2008, a na fb se dijeli kao da je slika nastala proslog mjeseca u X, a prosjecan korisnik to ne zna provjeriti, pa onda imas situaciju da npr komedijas Kevin Hart dijeli sliku iz 2012 prikupi stotine hiljada lajkova, a na slici se nalaze djeca odvojena od roditelja na meksickoj granici. A slika je objavljena u 2018 i opis je sav protiv trumpa kao “kako mozes”. Svi komentari koji ukazuju na nelogicnost budu obrisani. Naravno da je dobro imati sajt koji na ovakve stvari ukaze, pa se makar malo suzbije steta

2 Likeova

100% se slazem, ali je problem sto veliki sajtovi nikad ne budu flagovani, o tome se radi. Ja sam da se svi redom flaguju, pogotovo glavni izvori idezinformacija. Jedina objava zbog koje sam zavrsila na faktografu je objava koja potice sa ABCportala, i na faktografu je bas taj clanak s tog portala, ali ON nije flagovan, niti su morali napisati da je ta vijest lazna, nisu nista uradili, sve stoji kao sto je i bilo i nemaju problema. Od jutarnjeg lista do medjimurjepressa svi su prenosili istu vijest

Ma koji svoj posto, rade ono zašta ih plaća farmaceutska industrija… Faktograf je udruženje za gušenje slobode govora … skoro su označili kao lažnu vest, nešto što je izavio Luk Montanje… čovek koji je otkrio virus HIV-a i dobitnik nobelove nagrade, vrhunski stručnjak i naučnik iz oblasti medicine. Izjavio je da je Corona virus napravljen u labaratoriji i Faktograf se našo da to označi kao NETAČNO… Još napisali da oni njega respektuju da je on veliki naučnik , ali da je ovo NETAČNO… ljudi koji nemaju ni 2% znanja koje ima Luk Montanje se drznuli da pobivaju njegovu teoriju. Ali evo ljudi su polako zbog njih počeli da napuštaju Facebook i sele se na druge društvene mreže gde nema ovakve cenzure…na kraju će da ostanu sami pa će moći jedino sami sebe da blokiraju, pošto će vremenom svi da odu sa fuckingbooka. A najdebilnije od svega je to što upravo ti pričaš… oni su kaznili tebe iako ti nisi kreator tog sadržaja… ako su toliko sposobni i kompententi onda bi valjda trebalo da kazne izvor , a ne nedužne ljude koji su podelili vest. Jer da budemo realni, obični ljudi nemaju mehanizam da znaju i provere da li je neka vest lažna ili istinita.

2 Likeova

Upravo i tome ja i govorim. Znaci jedan frend je podijelio video u kojem njemacki doktor govori o korona virusu. Znaci covjek je doktor i zna o cemu prica. Faktograf je to blokirao i oznacio kao laznu vijest. U videu se govorilo kako je dosta ljudi umrlo jer su lijeceni preagresivnom terapijom poput lijekova za HIV i kortikosteroidima.

To stot i pricas je LOGICKA greska. Da je dobio 10 nobelovih nagrada ne vrijedi nista jer ono sto je on rekao je ili tacno ili nije. Ili prica o cinjenicama ili dijeli misljenje. Ili je radio istrazivanje na temu ili nije (a nije u sto smo se vec uvjerili u drugom postu kad je tema pokrenuta).

Zamisli rodi se mali zec. I nas 20 s foruma se okupi da skontamo sta je. I pazi sad, svi znamo sta je musko sta je zensko. I mi sad glasama dal je zec musko il zensko. Dzaba ako nas 20 kaze da je musko- to u nikakvom slucaju ne mjenja cinjenicno stanje, isto kao sto ne menja to sto je Luk rekao.

Nisi kreator, ali si podijeli velikoj grupi ljudi- imas odgovornost da TI provjeris izvor prije dijeljenja. Ne kaznjavaju profile nego stranice, znaci sto je i logicno.

Covek radi istrizivanja na korona virusu… znaci sa gurpom naucnika proucava koronu , covek koji je profi u svom poslu, medju najboljima na svetu i dodju neki likovi iz nekog faktografa koji nemaju dve blage veze sa zivotom , samo su placeni da vrse cenzuru i ospore njegov rad. To bi isto bilo kao da ti ucis pilota kako da vozi avion… ili sto kazu ucic tatu kako se prave deca. Al jbg sada im palo da mogu da vrsljaju po facebooku i to je … mogu ako hoce da kazu da je Nikola Tesla glup ko qurac.

Ne radi istrazivanjana korona virusu.

Ne postoji grupa naucnika na celu sa Lukom, ili grupa ciji je Luk clan a da rade na bilo kakvom istrazivanju vezanom za koronu

Covjek je defacto “izbacen” iz naucnih krugova i ne uzima se kao ozbiljen vec preko deceniju zbog anti-naucnih izlaganja poput onih o hometerapiji, o tome kako voda ima pamcenje i sl. Mislis li ti da voda pamti ili samo koza pamti? :smiley:

Ne, analogija ti je potpuno suprotna ovome o cemu pricas. Tacnija analogija kad su u pitanju otac i dijete bi bila ovako 'Otac uci dijete da se dijete pravi tako sto ga stavis u trofaznu uticnicu… Mozda djeluje smjesno, ali covjek je napravio dijete valjda on zna najbolje?"

Eto, ja vih sad iz ovog tvog zadnjeg komentara zakljucio da faktograf radi odlicnu stvar i da je odlicno sto postoji s obzirom da postoje ljudi koji vjeruju ne samo ovom sto Luk kaze (sto je opet pokazano kao ne istinito) nego jos i vjeruju da on aktivno ucestvuje na istrazivanju o koroni, pronalasku lijeka itd.

Naravno da covek radi istrazivanja oko korone i naravno da je jedan od najpriznatijih strucnjaka na svetu… samo ti to ne znas…

Sto se tice miseva iz FUCKtografa oni nisu kompetentni da komentarisu njegove izjave, jer nisu na njegovom nivou, faktograf ti je drukarsko udruzenje sine moj. :joy:

A cim pogledamo ko ih finansira odmah nam je sve jasno… da su obicna goveda




“jedan od najpriznatijih” hahaha Ajd probaj ga izguglati, pa vidi misljenje pravih strucnjaka… Nego, ima li voda memoriju?

A vidi ovaj sajt sto bi se sigurno nasao na faktografu se zali na faktograf, ali pazi, ne napadaju ono sto faktograf pise nego pisu o tome ko ih ifnancira. AKo faktograf pravi toliko gresaka koliko ovi tvrde, jednostavno je na greske ukazati… Nisu savrseni, ali za nase podnevlje su odlicni, i na svaku gresku dodje 100 dobrih stvari