Your PC ran into a problem :(

Hvala ti Komentar na javljanju. :slight_smile:
Evo, ovo ću napravit (za nekih sat vremena):

Pa što bude. :slight_smile:
Pretpostavljam da je dobro da bude sve drugo pogašeno dok ovo radim?
Hvala na razumijevanju, točno je da ovo nisam radio nikad. :o:

Dali bi trebao još što znati za slučaj da se pojavi neka izvanredna okolnost, ili je sve jednostavno kao što kažu na ovom videu? :roll_eyes: Hvala. :o:

Prvu naredbu radiš iz Windows-a i nema što biti. Brzo će završiti, Max 20 min.

Druga će se pripremiti za izvođenje na sljedećem paljenju računala, jer HDD treba biti “otključan” da se odrade potrebni koraci. Nema se što zeznuti, to su stari dobri MS Windows alati. Mislim da su došli sa XP, možda i prije čak.

1 Like

Dobro, to kužim. :slight_smile: A ovo drugo?

Kad će bit’ to slijedeće paljenje računala, jeli to sutra ujutro po običaju ili će Windows sam ići u restart nakon ove prve akcije, kako sam vidio na nekim drugim videima? :o:

Pa restartaj ga sam pa nek to odradi. Rekao sam ti vec za Victoria hdd tool. Dok sam radio u servisu nikada nam sfc scannow niti chkdsk nije pomogao. On sve uredno odradi al na kraju se nista ne popravi. Ako Victoria ne popravi disk bacaj ga u smece

Sad su se pojavili i novi momenti, :frowning: nakon što sam slijedio jedan YT video:


Ovo je iz My Computer, pa Properties, Tools pa Check.
Kliknuo sam Repair Drive i…

i na koncu odabrao da to bude iza restarta.
Sve je moguće, pa i da se Windowsi sami naprave. :o:

Znam, može i bit’ samo crnilo tad. :black_large_square:
Što sad? :o:

Sačekaj. To može potrajati. Ako je zaista do diska, Windows će prepoznati i sve što treba prebaciti na zdravi dio

Je, ali nisam to izveo naredbom preko Command Prompt nego kako sam gore napisao:

A sad sam downloadirao kako mi kaže Mrgood - Victoria537.zip pa ćemo vidjet i to. :wink: :o:

Jeli ovo regularno @drmrgood ? :slight_smile:


Vrti… :o:

Ne treba ti to, ali eto vas pa se dogovorite.

Nemoj tako, do’će i ono tvoje na red, bar se nadam. :grinning: :o:

To je to. Skeniraj disk i vidjet ces sta i kako. Samo ugasi kvacicu na grid, bit ce brze.

1 Like

Svejedno neće tako brzo. :wink:
Ima do sad samo jedno crveno upozorenje. To je valjda O.K. :o:

@drmrgood Jeli moram što radit’, pokretat’ kad ovo završi, kad izvrti? Jeli tad sve sređeno, barem s njene strane (Victorijine)? :o:

Znaci gledas ovaj stupac gdje ti je ovo crveno 0 i err X(plavo). Tu mora ostati nula na oboje, ovo dvoje u dnu stupca.

E dobro. A ako ne bude tako, ako ne bude 0, što onda? :frowning: :o:

Evo gotovo je; sve su nule :slight_smile: a nadam se da su sređene i greške, reparirane. :o:

1 Like

Pa nije imalo sta reparirat ako su nule. Ovo ti sluzi samo za test diska da li ima bad sektora. Svakako odradi i sfcscannow i chkdsk. Ipak oni nesto poprave, ali kada je disk bas ostecen tu nema pomoci.

Učinio sam i to, kako je rečeno gore. :wink:


Bitno je ono: “successfully repaired them”. :+1: :slight_smile:
I ona druga naredba je odrađena a sve je išlo začuđujeće brzo, valjda stoga jer je Victoria utrla put. :slight_smile:

Mislio sam ovo sutra, ali bilo je već dosta testova i restartova za epilog. Stoga:

epilogue

Dragi prijatelji, problem je uspješno riješen. :+1:

Hvala @drmrgood na Victoriji, to je iznenađujuće prava stvar i kompjuter je već radio bez greške još sinoć. :yum:
Hvala i mojim dragim prijateljima @komentar @Olaf i @Goci čije sam savjete također slijedio, radio je i Command Prompt, kao što vidite gore, jedino je prašina u kompjuteru ostala na istom mjestu, vjerujem i pokazala da će se i Windowsi naučiti živjeti s time, :grinning: samo mi je žao ako na kraju ispada da mi je najteže bilo - obrisati prašinu. :grinning:
Netko će reći da ‘u svakoj šali ima 87% istine’, no ostavimo to po strani. :smile:

Hvala vam svima koji ste sudjelovali u ovom topicu, on može biti i uputstvo Forumašima za ubuduće, pokazuje da: 'i kad se pojavljuje Plava Smrt :blue_square:… - nije kraj. :o:

P.S. Zaboravio sam; komp. se vraća iz restarta (od pritiska na button do Ding-Dong zvuka) za 3min 17sec, što nije za Olimpijadu ali nije ni sporo toliko, nije bilo bolje ni u najboljim danima, ali - sve ide glatko. :slight_smile:

2 Likeova