Youtube adsense

Pozdrav.
Imam par pitanja pa ako moze pomoc.

  • Imam jedan google racun (povezan youtube bez klipova, adsense i sve to kako ide) i imam neke sitne al za mene skromne pare.
  • Imam drugi racun na kojem imam dosta klipova (250) dnevno 4-5000 pregleda (karaoke, ne krsim nikakva pravila).
    A citam da je oko 1E na 1000 pregleda pa bi bio prezadovoljan za 4-5 eura dnevno.

E sad me zanima smijem li postati partner sa ovim drugim channelom (sa videima) i ako sam na onom prvom vec partner za adsense. (razumijete ?) ?

I posto YT ne daje partnerstvo za BiH citao sam negdje da se moze staviti da zivimo u nekoj drugoj drzavi u kojoj se moze ostvariti partnerstvo.
Kako ce mi onda isplatiti zaradu kad po isplati napisem adresu u BiH, i hoce li ?.

I sta je sa ovim “firmama” preko kojih mozes biti partner. Npr SocialBlade i slicne. Jel njih koriste ovi sto ne mogu biti direktni partneri ?. I mozda mi je bolje koristiti njih jer na jednom racunu vec imam adsense, a znamo da je sve povezano (YT, blogger, adsense…)

I nije mi jasno jer negdje citam da je zarada po pregledima, a neki opet kazu po kliku. kako je zaista ? i kolika je tacno ?

Znam da je puno pitanja ali bio bih vam veoma zahvalan na pomoci da i ja uzmem kakve pare mimo lopate :wink:

Imas druge firme ako ne mozes sa youtube vise o tome imas ovde:

http://web-saveti.com/kako-zaraditi-na-youtube/

naravno nije dovoljno imati video na kanalu moras da polazes prava na njega sto znaci nista pesme drugih pevaca, klipovi preuzeti sa 2 kanala itd, inace mozes da povezes vec postojeci adsense nalog sa youtube kanalom…

Inace partnerstvo i adsense ti je sada manje vise ista stvar samo sto dobijas bolje reklame i malo vecu zaradu nego samostalno + jos neke pogodnosti…

takodje da napomenem znam par ljudi koji su partneri sa nasih prostora i eCpm za balkan varira od 0.4-0.7$ sad naravno ovo je za balkan stranci se vec drugacije placaju zavisi kakav ti je kanal i posete odakle dolaze :slight_smile:

E hvala ti puno na ovom linku.
Ma jasta najbolje mi je preko ove neke firme. Ma ja bi bio zadovoljan sa 0.5$ za 1000 pregleda jer sam jedan od rijetkih koji postavlja karaoke pjesme i imam ih ja mislim najvise od domacih, a za dan-dva bih mogao povecati broj pregleda na preko 10.000 dnevno. Sto mi nije lose kad bi imao 5$ dnevno skoro ni za sta.
A ima i veliki broj stranaca. Puna je dijaspora balkanaca koji boluju za drzavama, pjesmama pa valjda pjevaju xD.

Domace karaoke pjesme - YouTube

Samo se nadam da karaoke ne krse pravila. Vise puta sam dobivao ono upozorenje/tuzbu i nakon objasnjenja da je to moj osobni rad… povlacili su tuzbe.

Hvala jos jednom :wink:

Baš su ti dobre ove karaoke, :sunny: baš kako treba.
Govorim naravno o samom spotu, za dotične pjesme nisam nikada ni čuo, da izvinete uglavnom niti za izvođače. :slight_smile:
Ali sami spotovi su dobri, nije čudo da imaš posjete.
Tvoj osobni rad”? Ako nije tajna, u kojem programu si radio ovo, odakle ti audio file za spot?

Hah ne slusam ni ja turbofolk i slicno al jbg mnogi slusaju ;).
A karaoke pjesme sam skupljao godinama (kao hobi) i et pokusao da unovcim. Imam oko 10.000 domacih i stranih svih zanrova. Karaoke pjesmu koja ima tekst u sebi (.kar, .midi) pretvorim u video (karafun player) ali ne dobijem zvuk nego samo video. Onda opet pjesmu pretvorim u mp3 pa ih spojim u WMM. Malo komplikovano al et.

Dajem ih i djaba pa se neko sjeti kliknuti i na reklamu xD 50-60E mjesecno imam na ovom wanna be blogu : Domace karaoke pjesme