YouTube.ba

Kao sto sam naslov kaze radi se o Bosanskom YouTube-u. Svi oni koji žele da pomognu oko izrade ovog web sajta neka se jave na msn: [email protected] ili u komentarima ispod.

zali boze truda, ako ce se stranica stvarno tako i zvati.
Neces raci ni keks i imat ces na vratu najz…banije odvjetnike koje mozes na ovom svijetu naci.

YouTube nije Registered trademark, tako da mogu kupiti tu domenu i objavljivati sadrzaj na njoj.

nemoj rec da te nisam upozorio :slight_smile:

PS proguglaj malo, ima dosta takvih primjera, tvoj je ocigledan, isto ime ista stvar ko original.
Sa jednom aukcijskom kucom(najjacom) bilo je slicno, samo tamo je covijek uze ebuy i pokusao istu stvar. Potrazi po netu, prije nego i jednu sec. ulozis u projekt.

Poz

Ljudi su imali problema sa domenama koje su recimo samo sadrzavale rijec facebook, ne vjerujem da ces ti ista bolje proci… Predlazem ti da odmah odustanes, samo gubis vrijeme

Da ali Facebook i youtube nisu isto. Za ovo sam trazio i istrazivao vise od dva mjeseca prije nego sto sam se odlucio za ovako nesto.

Očito nisi dobro istražio.

još najbolje da youtube nije registered trademark hahaha

http://blog.icann.org/2009/08/the-issue-of-youtubeislamcom-and-domain-disputes/

Da nazoveš recimo BihTube ili YouBih onda ne bi imao problema

Naje-'o si, cim vide da je domena registrovana, dropat ce ti je :stuck_out_tongue: a ti platio debelo.

Ma i da budem imao kakvih problema, a nadam se da necu ja sam mislio tu domenu kasnije da prodam.

Ko se razumije u domene, sigurno ti je nece kupiti.

u pravu ste to sve sto govorite, al mislim da mu nece nitko nista, jer ta domena nece dozivjet nikakav bum … jednostavno tu bi trebalo godine i godine truda da se probije na scenu…

nemojte decka bezveze plašiti s odvjetnicima i bilocime, jer se to nece dogoditi, googlu je dovoljno da njegov site suspendira sa svoje tražilice i problem je riješen…

Ono sto ste citali po netu sto se događalo i to, iza toga stoji sasvim druga prica… a to je da su tu domenu htjeli odkupiti od vlasnika al kako to ide vlasnici žele za svog konja milijone pa se to lijepo rijesi preko suda. Poznato vam je svima sto se desilo sa domenom coca cole. :smiley:

uostalom ko ce koristiti youtube ba kad ima youtube com … mislim budimo realni…

gradi svoj brend nemoj uzimat tuđi… ja sam se na takvim stvarima naucio, uvijek sam kopirao druge al na kraju skižiš da si uvijek na nuli i uvijek na pocetku.