Youtube iskustvo - Forex područje

Bok,

tražio sam po forumu, a i van po engleskom govornom području detalje oko:

  • youtube zarada

  • koliko je teško kreirati youtube kanal za Forex tržište

  • koliko je teško dignuti kanal od početka i koliko je vremena potrebno za isto

Stoga sam se sjetio da pokrenem sam Youtube kanal i da vidim rezultate:

  • na temu Forex tržišta

  • na engleskom području

  • samostalno kreiran sadržaj

Ponukam odgovorima drugih koji su kreirali Youtube kanal godinama ranije i koji su se borili s Youtube promjenama uvjeta gdje se sada u ovom trenutku traži da imaš:

  • 1000 pretplatnika

  • 4000h gledanja u zadnjih 12 mjeseci ili 10 milijuna pregleda shorts(short su baš nedavno dodani kao moguće rješenje uz ranijih 4000h gledanja)

Želio bih prenijeti svoje iskustvo do sada i nadalje.
Jučer sam ispunio uvjete, 1000 pretplatnika i 4000h gledanja, pa sam htio krenuti od tog trenutka nadalje i podijeliti iskustvo. 1000 pretplatnika sam imao već mjesecima ranije, ali 4000h je uvjet kojem je trebalo duže vremena.

Detalji kanala su u nastavku i budem dodavao detalje kako se bude nešto mijenjalo kroz vrijeme.
Ako netko bude imao pitanja neka pita pa ću odgovoriti ako budem znao i čim budem imao informacije.

Youtube kanal detalji:

  • otvoren 14.1.2021

  • 59 edukativnih videa (14 u 2021, ostatak u 2022)

  • 61 video s analizama tržišta

Analiza tržišta:
Počeo u 12/2021 i od tada 1 tjedno objavljujem jedan video. Počeo sam objavljivati 2 videa tjedno od 12/2022 da bih povećao broj pregleda i pretplatnika.

Analitika:

PREGLEDI - bilo je nekih 5000 pregleda redovno svaki mjesec, ali se to povećalo u zadnjih par mjeseci 2022 nakon što sam dodao 35 novih videa, edukacijskih.I to je poraslo na 10 000 pregleda. Nakon što sam počeo objavljivati 2x analizu tjedno dignuo sam broj pregleda na malo iznad 15 000.

PRETPLATNICI - na početku je broj novih pretplanika rastao oko 100 mjesečno. Nakon što sam počeo objavljivati više videa, a to je zandji kvartal 2022 sam povećao rast na oko 150 mjesečno. nakon toga sam počeo objavljivati 2x analizu tjedno pa sam podignuo na oko 250 mjesečno.

Evo slikovitog rezultata za 2022 godinu.

5 Likeova

Nemam mogućnost osvježavanja početnog posta pa ovdje nadopisujem što sam zaboravio.

Ako netko ima pitanja neka pita pa da popunim temu s detaljima koje druge interesira kako bi dobili uvid i u ovo područje s Youtubeom.

Ovo je trenutni proces prijave za zaradu na Youtube.

Moram čekati da se odobri nakon prijave adsense računa kojeg sam već ranije koristio za web stranicu. tako da se ne radi o novom adsense računu.

Nakon toga bi se automatski trebao pokrenuti proces odobrenja kanala kao što se navodi na slici.
image

Koliko vec cekas odobrenje?

Evo za sada niti jedan dan.
Vec sam dobio potvrdu za drugi korak, a to je da je adsense dodan.

Sada je automatski pokrwnut 3.korak da se odobri zarada na kanalu.

Nisam siguran da li moze adsense koji mi je vec dodeljen jednom kanalu da se poveze i na novi kanal?

Mislim da može, kao i za više web stranica, tako i za više kanala.

Mislim da provjera za odobravanje kanala može trajati do mjesec dana. Javi kada odobre! :slight_smile:

Evo drugi korak sa adsensom je već gotov, tj. bio je još jučer unutar jednog dana.
Sada čekam treći korak koji je automatski pokrenut.

Ja sam u subotu pokrenuo monetizaciju,odobrili su mi u ponedeljak.

1 Like

Evo unutar 24h su odobrili zaradu na Youtube kanalu.

4 Likeova

Kako poslati adsensu licna dokumenta.
Nema mi te opcije na stranici za placanje.

zašto moraš slati adsenseu lična dokumenta? :thinking:

p.s. malo ti je pitanje oftopic

Zato sto mi pise ovo na adsensu:
Potvrdite identitet
Možda ćete morati provjeriti lične podatke kako bi račun bio spreman za primanje uplata

indetiet potvrđuješ (koliko je meni poznato) sa google PIN kodom koji dobijaš na kućnu adresu, pismom.
A za ovo što kažu to jest piše

misle da proveriš dal su svi tvoji (lični)podaci dobro i tačno uneti

Pošto su se počeli prikazivati oglasi, ali za sada imam samo za jedan dan stavljam informaciju ovdje.
Budem stavio još na kraju mjeseca kada se ipak malo biše zarola cijeli kanal s oglasima što će biti bolji uvid stanja.

4 Likeova

Odlican ti je CPM
Samo nastavi tako.

1 Like

domaci kanal? 20znakova

Strani kanal, engleski jezik. Tako da je cijeli svijet pokriven.

Cekamo novi dijagram,da vidimo sta moze taj kanal da dostigne prvih dana monetizacije.

1 Like

Ovo je izvještaj za 1/2023…
Čak sam mislio da će biti više, ali za početak nije ni loše. Tj. za 10 dana od kada je kanal počeo zarađivati.

Ako netko ima pitanja, slobodno…

1 Like