Youtube kanal za nase ili strano govorno podrucje?

Odi na fiverr i na pocetnoj stranici ispod search imas voice over to klikni i biraj sta zelis.

Ovako nešto ?

Tacno. Posaljes text ona ti ga naravno nece pisati, ova gospodja ti to procita na engleskom posalje ti u mp3 ili kojem vec formatu. Ti poslije to uklopis s editom i eto ti videa. Samo za tako nesto treba imati kapital ako mislis graditi kanal na tudjem voice overu.

Nije bas da je jeftino ali ajde , meni u video ode 30-50rijeci, planiram svaki dan video prva 3-4 mjeseca posle vec ide svaki drugi dan…

E pa to je nesto sasvim drugo kad pravis video s malim fondom rijeci moze se. A da bi uradio video tipa tutoriala ili nekog motivacionog govora ili nesto gdje ide puno rijeci ovo bas i nije solucija jer bi bas kostalo mnogo.

1 Like

Preko google adsense dosta vise.

Ovde sam pisao mrzi me opet pisati koliko se najmanje zaradi.


Na milion pregleda se moze zaraditi od najmanje 300e pa i do 1000e sto zavisi od perioda,sada je povecana zarada na 0.70 sto znaci 700e na milion pregleda.
Zbog dijaspore se dobije i veca zarada.

Da vise,od 120-150 dolara.

Ne moze nikako da se tako malo zaradi na milion pregleda,jer bi onda CPM bio 0.15 sto nikada nije bio tako nizak,meni je najnizi bio 0.30 u januaru i februaru.

Onda bi ja trebao da budem bogatas.

I meni je 7$ cpm na youtube,ali oni racunaju monetizovane jedinice i pogledaj statistiku na adsense.
Monetizovano mi je 10 puta manje pa ispadne po tome cpm 0.60 - 0.70,bar je tako kod mene ,svaki dan drugacije.
Ti si po ovome zaradio na 17k monetizovanih oko 60$

Malo mi nije jasno,ali recimo koliko ti konkretno dobijes za 100000 pregleda?
Mozes i na PM,ako ne zelis javan odgovor.

Pisao sam o tome januar i februar malo vise od 30$ mart 50$ april oko 60$ i sada ovih 11 dana aha imam vec 70$.
Mesecno imam oko 300k pregleda.Ako bi bilo 0.70$ dobro bi zaradio za maj.
Ne znam tacno na 100k jer imam oko 300k pregleda mesecno,pa sam po tome racunao.

Ok
Jos samo da od 1 maja poprave statistiku.

Ma popravice nije to njima prvi put.Od aprila 30 do 2 maja.
Meni je i na adsense 6 maj skoro bez zarade,ljudi isli po slavama.

1 Like

Nema poente usporedjivati 1000 pregleda za 1000 pregleda bez da prethodno znate o cemu se radi u videima, ko to gleda, odakle, na kom jeziku itd itd… Zarada na 1000 pregleda od adsensa moze ici od 0.05 do 10$…:smiley:

Je li pogodio Novitet21 koliko si zaradio na 170k pregleda? Je li 60$?

Ja se jos informisem o svemu do konacne odluke o cemu ce moj kanal biti. Procitah da ljudi koji imaju kanale o autima imaju bolji cpm ne znam da li to vrijedi za balkan ali za kanale na engleskom vrijedi 100%

Nije sve u Adsenseu … Ako imaš YT kanal sa milion pregleda po videima, zasigurno imaš i Instagram profil na kojem objave naplaćuješ 500€ barem, a da ne pričamo o raznim brand ambassador programima i slično. Ukoliko bih kretao sa novim YT kanalom, na našem tržištu može se čuda napravit ako se uporedno razvija i personal brending. Najmanja zarada poslije dolazi od Googlea, a razna partnerstva donose velike prihode. Ima mnoštvo ekipe koja u godinu dana sada uspjeva preći 100k pretplatnika.

2 Likeova

Evo ovako.
Ovaj video su iskljucivo gledali ljudi sa Balkana,pa sami zakljucite koliko se zaradi na 1 000 000 pregleda.

Slazem se ali ja ne bi radio nikakve reakcije prankove i ostale gluposti gdje se lakse dize kanal. Oni koji to rade imajju kratkotrajno slavu novac i sve to. Ali nakon nekog vremena tih kanala nece biti nigdje cak vjerujem da ce i google pomesti kad tad ili ce doci jos mladji i ludji koji ce ih pomesti. E sad poznavajuci mentalitet nasih ljudi njih nista korisno ne zanima kod nas se gledaju farme, zadruge, pevaljke repercici. Tu vec vidis koliko smo generalno mi balkanci malo u k… Zato se ja bojim da cu sa kanalom na nasem jeziku sporo rasti Pogledaj kod nas kanale o automobilima ne znam da li iko ima 100k pretplatnika, a momci snimaju izuzetan kontent. Pogledaj BalkanTecha momak se trudi snima izbacuje klipove skoro svaki dan jos nije dosao do 100k nakon toliko vremena. Hljeba i igara to je nas mentalni sklop. Ovo ja malo razmisljam na glas nemojte zamjeriti. E sad ti vidi kome ce sponzori ponuditi ugovor naravno onome koji ima vise pretplatnika na svim stranama

Je li ti kanal zabavnog ili edukativnog karaktera? To je stvarno malo…