Youtube kanal za nase ili strano govorno podrucje?

Pozdrav.

Htio sam raditi na engleskom i probah snimiti jedan testni video, i ne svidja mi se ono sto cujem, ne govorim tecno, zastajkujem gubim se jednostavno ne ide prije probnog videa sam bio ubjedjen da je drugacije ali nazalost nije tako. Htio sam kanal tipa tutoriala raditi sa voiceoverom ali nemam sto bi rekli ameri delivery. Eh sad na nasem jeziku bi bila druga prica, bilo bi sve suprotno ali isplati li se? Za strano trziste sam namjeravao raditi slideshow sa pokojom recenicom preko slika ali kazu da se to demonitizuje, kompilacije isto tako, top5-10 videi takodje. Za ovo nabrojano ne treba ni glas ni biti na video ali ako ce mi ugasiti kanal cemu trud. Sta raditi onda? Da li da krenem na nase trziste ili da rizikujem sa kanalima tipa pokoja slika i tekst preko?

Ljude koji pričaju tečno engleski možeš pronaći na Fiverru i to za veoma malo pare :wink:

Dobro Ima to smisla ali bih za naraciju od 400 rijeci morao izdvojiti 25 dolara minimum sad sam im gledao cjenovnik + onda bi morao to editovati dodatno. da bi se uklopio sa naracijom zato mi se bas ne radi tako. Outsource je predobra stvar kada se ima kapital pa da ti neko radi citave video uradke kao npr sto radi onaj bright side. Da li ima kod nas sanse na nasim prostorima moze li se pristojno zaraditi? Koliko zarade domaci youtuberi na 1 mil pregleda? Ima li neko da kaze info iz prve ruke? Razmisljao sam da koristim text to speach robotski glas za naraciju ali onda se bojim da ne bude trud uzalud jer izgleda da iz jutjuba ni to ne vole. Ovaj jutjub je izgleda postao previse rigorozan nista im ne odgovara.

Na Milion pregleda sa Balkana ocekuj izmedju 70-100 dolara.

Wow to je bas malo. Koliko samo truda i znoja treba prosuti za 1 mil pregleda, a tako mizerna zarada. Ne znam onda sta bih mogao raditi na ovom Jutjubu kad je ovako postao zeznut. Imam monetizovan kanal od prije i zelim da ga pretvorim u ozbiljan kanal ali sada sam u nedoumic sta da radim. Hvala za informaciju.

Posalji mi link ako ti nije problem, jer ne znam kako pronaci to🙄

Odi na fiverr i na pocetnoj stranici ispod search imas voice over to klikni i biraj sta zelis.

Ovako nešto ?

Tacno. Posaljes text ona ti ga naravno nece pisati, ova gospodja ti to procita na engleskom posalje ti u mp3 ili kojem vec formatu. Ti poslije to uklopis s editom i eto ti videa. Samo za tako nesto treba imati kapital ako mislis graditi kanal na tudjem voice overu.

Nije bas da je jeftino ali ajde , meni u video ode 30-50rijeci, planiram svaki dan video prva 3-4 mjeseca posle vec ide svaki drugi dan…

E pa to je nesto sasvim drugo kad pravis video s malim fondom rijeci moze se. A da bi uradio video tipa tutoriala ili nekog motivacionog govora ili nesto gdje ide puno rijeci ovo bas i nije solucija jer bi bas kostalo mnogo.

1 Like

Preko google adsense dosta vise.

Ovde sam pisao mrzi me opet pisati koliko se najmanje zaradi.


Na milion pregleda se moze zaraditi od najmanje 300e pa i do 1000e sto zavisi od perioda,sada je povecana zarada na 0.70 sto znaci 700e na milion pregleda.
Zbog dijaspore se dobije i veca zarada.

Da vise,od 120-150 dolara.

Ne moze nikako da se tako malo zaradi na milion pregleda,jer bi onda CPM bio 0.15 sto nikada nije bio tako nizak,meni je najnizi bio 0.30 u januaru i februaru.

Onda bi ja trebao da budem bogatas.

I meni je 7$ cpm na youtube,ali oni racunaju monetizovane jedinice i pogledaj statistiku na adsense.
Monetizovano mi je 10 puta manje pa ispadne po tome cpm 0.60 - 0.70,bar je tako kod mene ,svaki dan drugacije.
Ti si po ovome zaradio na 17k monetizovanih oko 60$

Malo mi nije jasno,ali recimo koliko ti konkretno dobijes za 100000 pregleda?
Mozes i na PM,ako ne zelis javan odgovor.

Pisao sam o tome januar i februar malo vise od 30$ mart 50$ april oko 60$ i sada ovih 11 dana aha imam vec 70$.
Mesecno imam oko 300k pregleda.Ako bi bilo 0.70$ dobro bi zaradio za maj.
Ne znam tacno na 100k jer imam oko 300k pregleda mesecno,pa sam po tome racunao.

Ok
Jos samo da od 1 maja poprave statistiku.

Ma popravice nije to njima prvi put.Od aprila 30 do 2 maja.
Meni je i na adsense 6 maj skoro bez zarade,ljudi isli po slavama.

1 Like