Youtube kanal za nase ili strano govorno podrucje?

Nema poente usporedjivati 1000 pregleda za 1000 pregleda bez da prethodno znate o cemu se radi u videima, ko to gleda, odakle, na kom jeziku itd itd… Zarada na 1000 pregleda od adsensa moze ici od 0.05 do 10$…:smiley:

Je li pogodio Novitet21 koliko si zaradio na 170k pregleda? Je li 60$?

Ja se jos informisem o svemu do konacne odluke o cemu ce moj kanal biti. Procitah da ljudi koji imaju kanale o autima imaju bolji cpm ne znam da li to vrijedi za balkan ali za kanale na engleskom vrijedi 100%

Nije sve u Adsenseu … Ako imaš YT kanal sa milion pregleda po videima, zasigurno imaš i Instagram profil na kojem objave naplaćuješ 500€ barem, a da ne pričamo o raznim brand ambassador programima i slično. Ukoliko bih kretao sa novim YT kanalom, na našem tržištu može se čuda napravit ako se uporedno razvija i personal brending. Najmanja zarada poslije dolazi od Googlea, a razna partnerstva donose velike prihode. Ima mnoštvo ekipe koja u godinu dana sada uspjeva preći 100k pretplatnika.

2 Likeova

Evo ovako.
Ovaj video su iskljucivo gledali ljudi sa Balkana,pa sami zakljucite koliko se zaradi na 1 000 000 pregleda.

Slazem se ali ja ne bi radio nikakve reakcije prankove i ostale gluposti gdje se lakse dize kanal. Oni koji to rade imajju kratkotrajno slavu novac i sve to. Ali nakon nekog vremena tih kanala nece biti nigdje cak vjerujem da ce i google pomesti kad tad ili ce doci jos mladji i ludji koji ce ih pomesti. E sad poznavajuci mentalitet nasih ljudi njih nista korisno ne zanima kod nas se gledaju farme, zadruge, pevaljke repercici. Tu vec vidis koliko smo generalno mi balkanci malo u k… Zato se ja bojim da cu sa kanalom na nasem jeziku sporo rasti Pogledaj kod nas kanale o automobilima ne znam da li iko ima 100k pretplatnika, a momci snimaju izuzetan kontent. Pogledaj BalkanTecha momak se trudi snima izbacuje klipove skoro svaki dan jos nije dosao do 100k nakon toliko vremena. Hljeba i igara to je nas mentalni sklop. Ovo ja malo razmisljam na glas nemojte zamjeriti. E sad ti vidi kome ce sponzori ponuditi ugovor naravno onome koji ima vise pretplatnika na svim stranama

Je li ti kanal zabavnog ili edukativnog karaktera? To je stvarno malo…

Mesovit je kanal.
Malo je kad su pregledi sa Balkana,kao sto sam vec ranije i pokusao objasniti.

Ne znam ali zasto si stavio primer video snimka koji je duzine 0.41 sekunda i koji nije unovcen jer nisu odgledane cele reklame?
Da malo placaju,niko sa balkana od ovih silnih jutjubera ne bi nista snimao.
Kod mene je placeno od 0.30 do 0.70 koliko je sada.
micos je koliko znam u mrezi gde malo placaju za balkan,ja sam preko adsense.

Trenutno bi to bilo placeno kod mene 90$
Mislim da sam i vise nego dovoljno objasnio na ovoj temi.

Video je mnogo duzi,a to je prosecna gledanost 0:41

A je li kod tebe kanal edukativnog ili zabavnog karaktera? Ja kako sam shvatio sa stranih foruma ljudi koji imaju auto kanale ili kanale bilo kojeg oblika kako naucti nesto zaradjuju mnogo bolje bolji CPM od kanala tipa vloga zabavnih skeceva i drugog sadrzaja tog tipa. Rast kanala je sporiji ali su rezultati dugorocniji jer i za 10 godina ce neko traziti kako svezati kravatu, pertle, zamjeniti gumu sijalicu u odredjenom automobilu itd itd

Zato je manja zarada jer je tolika duzina a i ta mreza vidim po tvom pisanju da bas slabo placa za balkan,sto je najgore ne mozes napoustiti ni mrezu jer sad uci u adsense monetizaciju je nemoguca misija.

Edukativni sadrzaj kako nesto namestiti registrovati se napraviti…

Da onda menjam mrezu?
Mozda neka bolje placa.

Za balkan sve lose placaju to znam od ranije.Adsense je najbolji za balkan.
Iskreno mislio sam da trolujes za CPM a onda sam se setio da si pisao da si u mrezi i bilo mi je onda jasno da pises istinu.

1 Like

Ovde se radi o youtubu kanalu, ne o sajtu ?

Moja greska, pomjesao topice :smiley:

Zar ne mogu samo da napustim trenutnu mrezu i predjem na adsense?

Ne mozes jer ces morati dodavati adsense i cekati da te prime za monetizaciju mesecima i ne mora da znaci da ce i primiti.
Bolje sa tim kanalom ostani u toj mrezi a probaj napraviti drugi kanal pa sa njim probati sa adsense monetizacijom.

Pored objasnjavanja o visini CPM za balkan uopste nisam odgovorio na pitanje ove teme a moj i verovatno vecine,odgovor bi bio da ako mozes gledaj da pravis video snimke za strano govorno podrucje.

Zasto da cekam kada mi je kanal monetizovan?

Mreza te je monetizovala,probaj pa vidi,tako je bilo pre da kada se napusti mreza nema zarade dok se ne doda adsense.

Mislim da gresis.
Ne obracunava meni zaradu mreza,ona samo skida proviziju od onoga sto mi je Youtube obracunao.
U svakom slucaju ne zelim da eksperimentisem jer ako si u pravu osta ja bez i to malo para.